Jurečka otočil. Lidovci už nebudou bránit koaličním partnerům v hlasování pro manželství homosexuálů

marian jurecka
Předseda KDU-ČSL Marian Jurečka
Foto: Facebook Mariana Jurečky
Autor: Radek Polívka19. 9. 2021

Předseda KDU-ČSL Marian Jurečka ustoupil ostatním partnerům a hlasování o sňatcích gayů a leseb již nebude pro lidovce překážkou ke vzniku vlády. V pátek přitom tvrdil, že pokud jeho strana nedostane záruky, že koaliční partneři nebudou hlasovat pro manželství homosexuálů, tak v takové vládě lidovci nebudou.

reklama

Marian Jurečka se v pátek o této podmínce vstupu do vlády vyjádřil pro Deník N. “Pokud bude KDU-ČSL v rámci koalice Spolu po volbách jednat o vládě s Piráty a hnutím STAN, bude požadovat záruky, že taková vláda neschválí manželství pro stejnopohlavní páry,” řekl zde v rozhovoru předseda lidovců.

Vzápětí se však dočkal odmítavých reakcí ze strany potenciálních koaličních partnerů. Nejprve se negativně k tomuto požadavku vyjádřil Vít Rakušan. Chceme řešit zadlužení státu i zdražování, ne koho si mají lidé brát,” vzkázal Jurečkovi šéf Starostů.

Následně zareagoval Pirátský poslanec Mikuláš Ferjenčík, který lidovecký požadavek označil dokonce za předsudky minulosti.

Kolegu však nepodpořil ani lídr předvolební koalice Spolu Petr Fiala s tím, že v takových otázkách respektuje volné hlasování každého poslance.

Na základě těchto reakcí předseda KDU-ČSL během sobotního dne otočil, kdy vydal na svém Twitteru následující prohlášení. Hlasování koaličních partnerů pro sňatky homosexuálů tak již nebude lidovcům činit problém.

Sněmovna sice letos v dubnu schválila sňatky homosexuálů v prvním čtení hlasy poslanců ANO, Pirátů, KSČM, ČSSD, TOP 09 a STAN, ale jelikož jí končí funkční období, bude muset legislativní proces začít úplně od znova. Zda budou schváleny sňatky gayů a leseb tak výrazně určí až složení příští Sněmovny a také to, kdo usedne do vlády.

reklama
Přidejte si instantní zprávy na domovskou stránku Seznam.cz
Diskuze ke článku
Zapnout upozornění
Upozornit na
guest
15 Komentáře
Nejnovější
Nejstarší Nejvíce hlasů
Inline Feedbacks
View all comments
Jaroslav
Jaroslav
2 let

Jistě, šance na trafiku je důležitější než tradiční hodnoty této straničky.

vladimír vesecký
vladimír vesecký
2 let

Á pozor, černozadelnický dotační sedlák z Hané zjistil, že by se nemusel dostat do vlády, i kdyby ten trojspolek náááhodou dostal šanci na vládu, kdyby bigotně trval na nemožnosti manželství pro lesby a bukše, a tak raději cófnul. To v LBC jsou větší koumáci. V neděli měl přijet ke KD SPĎácký kamion na předvolební akci, ale město, které vede primáš Zámečník (teď za Stánkaře, ale dříve agilní ODSák) mu raději nepovolilo vjezd. Ale když se na stejném místě pořádají opilecké bakchanálie Slavnosti Svijanského piva, tak je vjezd samozřejmě povolen.

sysel
sysel
2 let

No jistěěě , povolíme jim toho co nejvíc a naše tradice půjdou nechci ani říkat kam. Tohle vidět naši předci bylo by jim z toho na zvracení, co všechno se dnes toleruje a považuje za normální

Scandaal66
Scandaal66
2 let

Typický lidovec…odvolávám co jsem odvolal..slibuji co jsem slíbil…páteř rovná jako klíček od trezoru…

jarin
jarin
2 let

Ono to půjde po volbách podle zvolených straníků možná rozklíčovat ,kolik by měly samostatně ne? Asi to přesné ale nebude.

vladimír vesecký
vladimír vesecký
2 let
Reply to  jarin

Hlavně, aby šly rozklíčovat korespondenční hlasy ze zahraničí, kde přece žije tolik našich “krajanů”, kteří vědí, jaká je nejlepší volba pro občany ČR. Určitě zase spadne počítačová síť a po nahození to bude partajím opobloku padat jako ve forbesu. To zase budou veletoče, že z toho Adam-Pekarové vypadnou kukadla, jak zrcadla.

jarin
jarin
2 let

Dnes jsem se dočetl, že v roce 17 na Chomutovsku TOPKA nedostala jedinný hlas. A taky vím ,že při sčítání neměli stále 5%,a najednou nějakým skrutiniem se přes 5 dostali.

Silesian
Silesian
2 let

A v dalším období už budou lidovci souhlasit i s mnohoženstvím – pokud bude šance na koalici s muslimy…

reklama
15
0
Napište svůj názor do diskuzex
()
x