Dominik Feri po skandálu rezignuje na post poslance a končí v politice. Vyjádřila se i šéfka TOP 09

dominik feri
Poslanec Dominik Feri, který se rozhodl složit poslanecký mandát
Foto: TOP 09
Autor: Petr Karásek25. 5. 2021

Dominik Feri čelil v posledních dnech několika nařčením z obtěžování dívek. Redakce Deníku N a Alarmu dnes dodaly anonymní svědectví několika z nich. Poslanec sexuální obtěžování odmítá, ale přiznal, že se mohl v minulosti chovat nevhodně.

Celá Feriho kauza začala v minulém týdnu jedním anonymním příspěvkem na Twitteru, ve kterém se autorka ptala, proč nejsou kauzy zneužívání holek ze strany Dominika Feriho medializovány.

Kauza vyvrcholila dnes, kdy redakce Deníku N a Alarmu zveřejnily svědectví několika dívek. “Vzal noční stolek a zatarasil jím dveře, abych nemohla z pokoje odejít. Opakovala jsem, že s ním sex mít nechci, a žádala ho, ať v nátlaku a fyzickém dobývání přestane. Utrhl se na mě, ať prý držím hubu a už nic neříkám, a pak se na mě vrhnul a měl se mnou sex navzdory opakovanému nesouhlasu. Zůstala jsem jako opařená a nedokázala se ani pohnout, byla jsem paralyzovaná,” popsala pro Deník N jedna svědkyně.

Domink Feri se za své nevhodné chování v minulosti omluvil již během dne, sexuální obtěžování však odmítá. “Není pro mě většího pocitu potupy a osobního selhání než se ohlédnout zpět na situace, kdy jsem se zachoval nevhodně, nepatřičně či negentlemansky. Všechna taková selhání mě mrzí a hluboce a upřímně se za ně omlouvám. Třebaže jsem se z chyb poučil, nelze nic odbýt jenom tím, že jsem byl zkrátka mladý a nyní žiji jinak,” napsal poslanec TOP 09 ve svém dřívějším příspěvku na Instagramu.

Nyní se poslanec TOP 09 rozhodl odstoupit z funkce poslance a nekandidovat ani v letošních volbách na podzim.

 

Zobrazit příspěvek na Instagramu

 

Příspěvek sdílený Dominik Feri (@choco_afro)

Dočkali jsme se také dlouho očekávaného vyjádření předsedkyně TOP 09 Markéty Pekarové Adamové na Twitteru.

Dominik Feri se chce nyní proti vážným nařčením ze zneužívání dívek bránit u soudu, aby očistil své jméno. Ke cti mu lze přičíst, že se k celé kauze postavil jako chlap.

Přidejte si instantní zprávy na domovskou stránku Seznam.cz
Diskuze ke článku
Zapnout upozornění
Upozornit na
guest
19 Komentáře
Nejnovější
Nejstarší Nejvíce hlasů
Inline Feedbacks
View all comments
JARDA
JARDA
21 dní

Jací členové TOP 09 , taková je celé strana. Lži a chování , viz Kalousek , dnes Feri, vyjadřování Pekarové a a ostatních jen dokazuje , že nemají ve sněmovně co dělat.

Petr
Petr
23 dní

Od Pekarové a spol by měl asi dostat vyznamenání. Ani jedna zmínka, že to co udělal je odporné, a tyhle spolky chtějí vládnout? Hnus , nevolit!

Holakovsky Václav
Holakovsky Václav
23 dní

Proč rezignoval, když se cítí nevinný? 1 ženu by uplatil, ale 7?Myslím že může obtěžovat vesele na jiném kontinentu.

Václav Urbánek
Václav Urbánek
23 dní

Hmm, Pekarová, Kalousek i Jurečka Ferimu poděkovali(!) za jakousi “vyzrálost”(!) jeho přístupu, tuším, že jej někdo z blízkých v médiích nazval i frajerem(!!!). Inu, D. Feri fofrem vystudoval práva (Mgr.) a hned za rok se pak stal JUDr(em), souběžně na plný úvazek dílo v poslanecké sněmovně, prý i besedy na gymnáziích a večírky se studentkami včetně nekalých predátorsky sexuálních záměrů. Jak to ten (neupřímně?) usměvavý človíček všechno stihne? On se pan doktor veškerého práva Dominik Feri možná domníval, že pro něho trestní zákoník neplatí od osmnácti roků, ale třeba až od čtyřicítky. A s čibukem nepózuje hned tak někdo: D. Feri, vydatně huhňavý starý pán K. S., v neposlední řadě pak též Klement Gottwald. A Czernin už momentálně v jednom rozhovoru prubuje tvrdit či leštit, že Feri ve skutečnosti bude mravně čisťounký jako lilie. Já osobně především děkuji vřele těm statečným ženám a dívkám, že si Feriho móresy nakonec nenechaly jenom pro sebe a přece jen se odhodlaly vzepřít se zlu …

JARDA
JARDA
21 dní

Naprosto přesné.

Zdenek
Zdenek
23 dní

Jak dlouho mu vydrží ten hraný úsměv …

edgar cayse
edgar cayse
23 dní
Reply to  Zdenek

nez mu da zase nekdo na budku

Ján Kollár
Ján Kollár
23 dní

Aha, tak proto dostal na jižní Moravě na budku….

Mgr.Ivo
Mgr.Ivo
23 dní

Feriho si váží ,že odpovědně přistoupil …je to jinak..Hovado ,které když se napije ,tak se nechová jako člověk.

jirka
jirka
23 dní

A toto se v česku cpe do politiky ?
Bych zvracel !

Šerák Jaroslav
Šerák Jaroslav
23 dní

Já se těm holkám nedivím, že s ním nechtěly nic mít. Já osobně být holkou, tak bych o něj neopřel ani pohnojený vidle.

Bohuslav Kaleta
Bohuslav Kaleta
23 dní

Pokud je polovina z článku pravda, pak JE TO “ohromná svině” – NE ??? Pak už mělo tohle “hovado” dávno sedět ve vězení !!!!

Franta
Franta
23 dní

Je mě to moc líto. Bude mě tam ten chlapec s tím afrem mooooc chybět. Na Křivoklátě maj volný místo na pozici dělat tam v noci vejra. Je to se stravou a ubytováním.

Petr
Petr
23 dní

Tak konečně vypadne z politiky zme….tek, který by normálně měl být tak čističem bot.

Stanislav
Stanislav
23 dní

Tak ten bude kandidovat na titul skokan roku za TOP 09 nebo dostane od Pekarové řád práce za propagaci strany

Zdeněk Holek
Zdeněk Holek
23 dní

Pekarová také patří mezi ty sexuálně obtěžované ?

KAREL URBAN
KAREL URBAN
23 dní

Atˇ už je to jak chce,přidal bych ještě aféru-vražda vreckovým nožíkom na plese na Slovácku.ČT to chtěla prezentovat jako nezpochybnitelnou skutečnost a už od prvnich záběrů bylo jasné,že Feriho někdo přitlačil na parapet a asi mu málo pocuchal tu trvalou,protože by jinak neměl odvahu přivolat ČT.Stejná úroven,Feri a ČT.ČT zrušit-Feri to udělal sám.

jenicek54
jenicek54
23 dní

kdo ví kdo ho chtěl shodit. na každého se něco najde

Josef
Josef
23 dní

No, počkám si, co z toho vzejde. Jak jsem článek četl, tak by měl být vyšetřován a odsouzen stejně jako každý takový predátor. O to víc mě pak ale těší, že to byl zrovna takový oblíbenec z těch “topáků”, kterým to doufám sebere nějaké hlasy…Stejně, jako “řeporyjský starosta” Novotný ubere i ODS. Navíc, všichni by jsme měli mít negativně uložené v paměti i jejich společné stranické vládnutí a nový slepenec SPOLU ve kterém jdou do společných voleb ještě s KDU-ČSL, která zase pro změnu oslovuje sudetskoněmecký landsmančaft “milými krajany” , jednoduše nevolit!

19
0
Napište svůj názor do diskuzex
()
x