Dominik Feri pod palbou nařčení ze sexuálního obtěžování. Své k tomu napsal i člen Mladého Pirátstva

dominik feri
Poslanec TOP 09 Dominik Feri
Foto: TOP 09
Autor: Radek Polívka25. 5. 2021

Dominik Feri čelí na sociálních sítích vážnému obvinění. Několik uživatelů na Twitteru začalo řešit jeho údajné sexuální obtěžování. Podle těchto příspěvků měl poslanec TOP 09 obtěžovat studentky škol, kde se účastnil přednášek nebo společenských akcí. Dominik Feri tato nařčení odmítá a považuje je za lživou kampaň.

“Proč nejsou ty kauzy zneužívaní holek Ferim medializovány?” Tak tahle věta na Twitteru rozpoutala vášnivou debatu nad údajně nevhodným chováním poslance.

Do debaty se následně zapojilo několik lidí, kteří napsali zkušenosti nebo informace, o kterých se v souvislosti s tímto v jejich kruzích mluví.

A přidali se další. “Já znám holku, který se to skoro stalo, ale měla dost sebevědomí a vyhodila ho z bytu. Takže mi to asi přijde pravděpodobný. Ale dokud o tom nepromluví nějaká z holek, který se to skutečně stalo, je dost nejistý o tom spekulovat,” napsala například jedna žena.

Své k tomu řekl i Kryštof Stupka, který je členem Mladého Pirátstva. Člen mládežnické organizace Pirátské strany  vyzval prostřednictvím svého příspěvku Dominika Feriho k vyjádření.

Jiří Knotek, který je Pirátským zastupitelem Zlínského kraje se však naopak Dominika Feriho zastal s tím, že by se takto dal obvinit kdokoliv.

K celé kauze obtěžování žen se nakonec vyjádřil i samotný Dominik Feri. “K anonymním pomluvám se obvykle nevyjadřuji, ale rozhodně odmítám nařčení ze sexuálního násilí. Pokud chce někdo vést kampaň lživě a anonymně, budiž. Já ji povedu pozitivně, férově a čestně,” řekl poslanec TOP 09 pro CNN Prima News.

Přidejte si instantní zprávy na domovskou stránku Seznam.cz
Diskuze ke článku
Zapnout upozornění
Upozornit na
guest
43 Komentáře
Nejnovější
Nejstarší Nejvíce hlasů
Inline Feedbacks
View all comments
Václav
Václav
23 dní

Hnusný člověk. Nemůže být jiný, když má takového učitele jako je Kalousek.
Můj kamarád se řídí heslem: “slušnost je dámě nabídnout soulož a já se vždy chovám jako gentleman”. Ale on si to na těch mladých trdýlkách vynucoval a to je o něčem jiném.
No myslím, že v base budou spokojení když to má tak rád.

Michal
Michal
23 dní

Dobrý den ve spolek,
Z mého pohledu je v tomto pár zvláštností.
Pokud je člověk nevinný tak se k tomuto postaví a bojuje.
Pokud ví že je cokoliv z toho je pravda, tak buď bude blokovat q doufat že se vše přežene a nebo odstoupí aby nenadelal více škod všemu okolí ( politické straně ).
Ovšem otázkou je také kdo v pozadí mu toto taky například poručil.
Aby tato kauza nepoškodila momentálně lehce vzrůstající preference strany které je po několika letech opět aspon trošku v kurzu ( I když asi bohužel jen z důvodu že se hledá o trošku méně blbá alternativa k momentalnimu politickému fiasko).
Nicméně je nutné kauzu prošetření, vyslechnout všechny potencionální dívky které pana Feriho obviňují a pokud by se prokázala i jen pouhá oplzlost a krajně nevhodné chování tak opravdu nechci aby někdo takový byl placen z daní které odvádím nebo měl možnost spolurozhodovat o věcech na úrovni poslanecké sněmovny nebo nedejbože vlády.
A to si opravdu nemaluji že je svět černobílý, ale myslím si že lze najít I lepší lidi než někoho takového.
A pokud je celá kauza smyšlená tak by měly být hraní k zodpovědnosti její autoři samozřejmě.
Ale opravdu by se do těchto kauz mělo vhánět světlo.

edgar cayse
edgar cayse
23 dní
Reply to  Michal

Naprosto skvelej nazor nemuzeme porad resit “kroupoviny” cili pohadky ala kroupa ci blesk a spol . jsem rad , ze tu stale ziji lide jak VY .

Traud
Traud
23 dní

Kdyby to byla kauza vycucaná z prstu, tak by Feri tak lehce nerezignoval. Zatvrdil by se v boji proti zákeřné lži. Ale on zmizel a ještě se kál, že se choval nepatřičně. To by bylo až moc snadné, aby každý podal trestní oznámení na politika , který mu nevyhovuje, a on rychle odešel, i když by to bylo vycucané z prstu. Už ta rychlost, s jakou Feri odešel, o něčem svědčí.

Hieronymus
Hieronymus
23 dní

Pan Feri možná věnoval stovky hodin a dní ( hovoří se až o stovkách případů ) sexuálnímu obtěžování a znásilňování. Některá vyprávění ( znásilnění v pokoji az dveřmi zatarasenými nočním stolkem a v ostatních místnostech lidé včetně přítele údajné oběti ) však nevylučují i možnost, že pan Feri není sexuálně úchylný supervýkonný muž, ale třeba jen neotesanec, který občas nezvládá svoje verbální projevy. Což je samozřejmě velmi vážné rovněž, notabene u poslance, ale přeci jen je to něco jiného. Asi by bylo dobré se závěry chvíli počkat, až věc posoudí subjekt, který má reálnou možnost posoudit všechny skutečnosti – konkrétně Policie ČR.

Stana
Stana
23 dní

Stop -TOP!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Alice
Alice
23 dní

Kolik těch “postižených” studentek podalo trestní oznámení? Žádná? Potom není co řešit.

edgar cayse
edgar cayse
23 dní
Reply to  Alice

ABYCH nedostal taky 6 let v krimu aspon take poznali svou medicinu pomlouvat a lhat o babisovi a zemanovi atd to tihle muzou ale naopak je to tezkej zlocin – tim neobhahuji ani zemana ci babisaka . I kdyby to nebyla pravda tady vidite VY chytra jak lze zlikvidovat cloveka v demokrrracii lepe nez za komunistů §a ten ma z brigady nasetreno vemte si jine co plati za barak 122222krat jako h- system a dalsi podvody dnes neni potreba uranovych dolů ci mlacení apod dnes to jde tak nejak po demokrrrrrrraticku do pul roku jste pod mostem ani nevite jak a proč.

Tomáš Korel
Tomáš Korel
22 dní
Reply to  edgar cayse

Zeman lhal, soud to potvrdil. Babiš je stále trestně stíhán, odstupují vyšetřovatelé a soudci, on neodstoupí NIKDY. Feri odstoupil hned.

Traud
Traud
23 dní
Reply to  Alice

možná právě kvůli takovým zlehčovacím komentům, jakých je plnej tweet, že “twitter řeší mladíka, který se vyspal s faninkama” a “kolem Feriho se pořád motaly nějaký podnapilý b…., který si zasloužily pořádně se spálit” jsou pak ty oběti sexuálního násilí v pochybách, jestli samy nejsou jenom moc sebelítostivý, nemůžou si za to samy, nedělaj z komára velblouda a pak to ani nejdou oznámit. NO ale aspon se ta první cenová voličů TOP09, tedy strany pro kulturní část národa, konečně vybarvila.

Traud upravil komentář před 23 dní
Fr.Zákostelský
Fr.Zákostelský
23 dní

Feri ma kliku,že je příliš mlád,jinak to odnesl za Billa Clintona v afeře s Monikou Lewinskou.Brzy nastane doba,kdy slušní mladí chlapci budou sedět ze zakona v koutku a čekat až si je nějaká slečna nebo jinoch vyzvednou k radovankám.Je ho škoda,má to v hlavě srovnané,ale s tim co ho potkalo se nedá bojovat.

Milan
Milan
23 dní

Promiňte, ale co je to za blbost! Nechci být drzí, ale větší hloupost jsem neslyšel! Jestli je nevinný tak proč by nemohl bojovat!a vyhrát!!! a jestli je to pravda tak až se to prokáže tak ať si to vyžere!!! Nebudu ho soudit protože nevíme jestli to je tak či tak..ale jestli je tak mu přeju jen to “nej”

Petr
Petr
23 dní

Opozice tohoto zvláštního politika chválí. Představa, že takovéto “pořádky” budou běžné, v případě jejich volebního vítězství, mě naplňují hrůzou. Udělat to člen vládnoucí koalice, je vládě vyhlášena nedůvěra. Hnus velebnosti.

veselá J.
veselá J.
23 dní
Reply to  Petr

Tím chcete říct, že máte hrůzu z toho, že chlapci ze SPOLU budou běžně znásilňovat. Mě tedy naplňuje hrůzou Vaše omezenost velebnosti.

StandaB
StandaB
23 dní

No je to “materiál”. Máme z čeho vybírat??

KAREL URBAN
KAREL URBAN
23 dní

Právě čtu na CNN vyjádření FARIZEJE Kupky z ODS a piráta Třešnaka jakej je Feri borec,že vystoupil z politiky po tom svém skandálu.Jen dobře nechápu co dělá Kupka ve straně,,která je samej skandál a zlodějna.

veselá J.
veselá J.
23 dní
Reply to  KAREL URBAN

Mohl byste, prosím, upřesnit o jaké zlodějiny a skándály přesně jde?

Traud
Traud
23 dní
Reply to  KAREL URBAN

Kdyby si to na Feriho ty čtenářky vymyslely, tak by tak rychle nerezignoval. Zatvrdil by se v boji proti zákeřné lži. Bylo by moc snadné odstranit politika tak, že na něj podám smyšlené trestní oznámení. Stačilo by, aby nějaký “agent Kremlu” podplatil někoho, aby podal vymyšlené trestní oznámení na Petra Fialu pro krádež mědi v sběrným dvoře, a Fiala by musel rezignovat. Takhle to nefunguje. A tihle Kupkové a Třešňákové chválej někoho, koho by spíš měli hnát s pochodněma a vidlema.

Traud upravil komentář před 23 dní
Jiri
Jiri
23 dní

Dobry den jak je možné že o tom koalice nevěděla nebo nechtela vědět a špičky koalice stratili řeč!Jen kdyby to byl někdo z vládni koalice to by bylo keců.Take pan Fiala a pani Pekarová ticho jako v kostele.Zdali to Feri udělal tak to značí uroven této skupiny.Dobře si pamatovat do voleb!!!!!!!!!

veselá J.
veselá J.
23 dní
Reply to  Jiri

Velmi správně. Opravdu si vůbec neumím představit, že by se Feri třeba na klubu TOP 09 nesvěřil s tím, že někoho znásilnil. Dál už Vašemu zdali nezdali je těžko rozumět. Nepřipadáte si jako b….?

edgar cayse
edgar cayse
23 dní
Reply to  veselá J.

ALE ALE a pekarova muze vsechny nazyvat vlastizradci a cimkoliv , ze draha pani ??§jedni muzou ti druzi ne .Netvrdim ,ze to feri udelal avsak jede jiny metr ani ct 24 nic moc byt to babisak tak ho povesej .Kde je janek krroupovic nas phadkar nema nic jak je to mozne ???

Miloš Závora st.
Miloš Závora st.
23 dní

Když to bylo proti vůli těch žen no tak to bylo znásilnění nebo se pletu?

edgar cayse
edgar cayse
23 dní

Ted si predstavte , ze takovejhle č…. rozhoduje o Vasich osudech a zivotech d……ek co v zivote nebyl v normalni praci a nezna realitu naší prekrasne demokracie .STEJNE jako paraziti pirati co jen zdimaji stat pres neziskovky a vymyslej d…… aby meli jako “praci ” a byli duleziti asi jako extrement v trávě.Nebude zverejneno nevadi.

Tomáš Korel
Tomáš Korel
23 dní

Já znám holku…, přišla za mnou nějaká holka aby mu ho vy……. a kolik holek to udělalo? Asi to funguje. Lepší než aby přišla Benešová; vy…. mi ji?

Daniel Altman
Daniel Altman
23 dní

OK. Obviněn. Odstoupil. A kdypak to udělá Babiš?

edgar cayse
edgar cayse
23 dní
Reply to  Daniel Altman

LIDE jako VY musí mít velice smutný zivot – ano za vse muze babisak , zeman rusko a putin a ted mu radí lukasenko .JSTE opravdu tak nechytry nebo t?o delate za ecka ci dolary jak havel a ch….a 77.CO myslite kdy zavrou zlodeje z ods , top , kdu , cssd a proc kandiduje komous pavel na prezidenta ci proc je reditelem brusel tv komous dvorak ? proc vede hospodarskou komoru komous a zlodej dlouhý uz je to trapny jo a nezapomente me nazvat bolsevikem ci me poslat do kldr a nezapomente resit muj pravopis to je ted u havlolepsolidi moda nemas argument tak resis neco jineho a meles neco jineho asi jako nas vzesnalek moravec cili jinymi slovy a rekni to co chceme MY strana a volit budes taky co chceme MY strana to je totiz ta demokracie .

veselá J.
veselá J.
23 dní
Reply to  edgar cayse

Myslím, že s Vaším intelektem myste se nedostal ani k těm komunistům.

edgar cayse
edgar cayse
23 dní
Reply to  veselá J.

NO me tesi jina věc , ze jsem nikdy nebyl u havlistů a taky jsem nezvonil klicema v 89 a dodnes jsem na to hrdý – pomahat zločinu na svět jsem opravdu nikdy nechtel a , ze sametova revoluce byl zlocin je nad slunce jasné – diky za zverejneni .

Vladimír
Vladimír
23 dní
Reply to  Daniel Altman

Andy po některé požadoval or**, nebo ho některá obvinila ze znásilnění ??!

KAREL URBAN
KAREL URBAN
23 dní
Reply to  Daniel Altman

A kde máš důkazy.Vrchní st.zás. ZEMAN raději ODSTOUPIL,protože by musel říci ,že Babišovo p.hnízdo je úplně v pořádku a to by mu pokazilo imič a musel by pracovat s lopatou.

Vladimír
Vladimír
23 dní
Reply to  KAREL URBAN

No, tak třeba Čapák nemusel být zrovna košér, ale aspoň to funguje a žije na rozdíl třeba od takové farmy opilce Polívky, na kterou taky Boleček dostal EU dotace a s dalším opilcem Pechou to dovedl zugrunt. A st.zástupce Zeman taky nemá co kandidovat po tom, jak lobboval za kamarádíčka penzionistu, myslím, že měl hrát jinou ligu, než tlačit na pilu ve prospěch kámoše hostinského.

Tomáš Korel
Tomáš Korel
22 dní
Reply to  KAREL URBAN

Tak tohle je fakt qualitní hypotéza.

bývalý topkař
bývalý topkař
23 dní

Je dost smutné, že tahle hipsterská sudetská postava v zásadě zklamala svou generaci. To by si měl uvědomit. O jeho sociální fanynky, jakkoliv je to žalostné me-too skutečně nejde. To bylo vždy. Například groupies. Nechci ale zlehčovat. TOPka má dnes žel “jen” zajímavou a charismatickou Adamovou. Pospíšil je už letitá kariérní vykopávka, která byla považována taktéž za morální naději ne-li všeho, pak alespoň soudnictví…Soudný člověk ale vidí, že moc korumpuje hlavně chování, nějaké vnitřní ustrojení, a upřímně, Pospíšil byl také 24letý mladý konzervativec a zářná hvězda ODS. Takže, pane Kalousku, co chcete s tou TOPkou dělat? Měl byste nastoupit do práce.

Franta
Franta
23 dní

Měl bych pro něj flek. Může nastoupit hned do Alberta na brigádu do pekárny. Ovšem jako pekař a ne jako žvanil,to je jasný.

veselá J.
veselá J.
23 dní
Reply to  Franta

To si asi topka oddechla, když jste ji opustil.

basta
basta
23 dní

uz dojel , mistr sveta . nepreju mu to . ale udelal mi konečně radost

catoonskato
catoonskato
23 dní
Reply to  basta

tak nepřejete ale máte radost? jste asi čech, že?

Petr
Petr
23 dní
Reply to  catoonskato

Nemusí mu to přát, nicméně radost může mít.To se nevylučuje.

Zdenek
Zdenek
23 dní

To je vizitka opozičních politiků …

Vladimír
Vladimír
24 dní

Móóóc rychle vyrostl, byl chytrý jak Rádio Jerevan a vůbec moc cool. I ten Kubera, který mu dost v Teplicích pomohl nahoru, se o něm taky pěkně vyjádřil. Idol marjánkových zblbel z FB se odkopal a myslel si, že mu exotický vzhled zajistí úspěch vždy a všude. Holt pýcha předchází pád. Už jak kňoural, když dostal na Moravě tehdy na boudu něco naznačilo, ale ještě z něj udělali div ne obět rasistů z Moravy. Ne každá česká dívka je zvědavá na nějakou exotiku, a to je moc a moc dobře !!!

Vladislav Tanáč
Vladislav Tanáč
23 dní
Reply to  Vladimír

Ty jsi opravdu velký h…. a závistivec. Proto uvádíš jenom jméno a ne i příjmení.

Alena
Alena
23 dní

proč závistivec

edgar cayse
edgar cayse
23 dní

VY obhajci pravdy a lasky tu pravdu a lásku přímo primo nenavidite – mate to nejak divne nastaveny .A JAKO bonus pry za feriho nastupuje sommerova to je tezkej ulet na to se neda ani vice napsat – ta osoba sommerova to je taky dílo ta snad je z jiny planety nebo si mysli , ze je 18 listopadu 89

43
0
Napište svůj názor do diskuzex
()
x