Fialova cesta do Kyjeva. K čemu vlastně byla?

Glosa
Názor autora
Upozorňujeme čtenáře, že následující text je publicistickým článkem, který obsahuje názor autora.
fialova cesta do kyjeva
Premiér Petr Fiala při návštěvě Kyjeva
Foto: President Of Ukraine / Creative Commons / Public Domain
Autor: Petr Karásek18. 3. 2022

Od spousty komentátorů jsme si mohli přečíst, jaké hrdinství byla návštěva tří premiérů v Kyjevě. Na první pohled cesta do válečné oblasti hrdinsky vypadá, ale pokud z této cesty měli orosené čelo i představitelé EU a NATO, tak to zavání spíš nesmyslným hazardem než hrdinstvím. K čemu tato cesta vlastně byla?

reklama

Kdyby trio premiérů dojednalo mír mezi Ukrajinou a Ruskem, tak tleskám a nepřestávám a uctivě se klaním všem třem hrdinům.

Kdyby politici dovezli alespoň nějakou materiální pomoc, tak dejme tomu, ale pokud je vrcholem celé cesty fotka s ukrajinským prezidentem a další fotografie na sociálních sítích, tak je něco špatně. A nevykompenzuje to ani pěkný titulek ve světových médiích.

Opravdu stále hledám, jaký smysl měla tato cesta. Lidé na Ukrajině umírají a prchají pryč, ale parta politiků včetně našeho premiéra Fialy se přesně do těchto míst jede promenádovat. Přesně takhle to vyznívá.

fialova cesta na ukrajinu
zdroj: President Of Ukraine / Creative Commons / Public Domain

Přitom šlo z hlediska bezpečnostní situace o riskantní cestu, ze které měli obavy jak představitelé EU, tak i NATO. Kdyby došlo k neštěstí, důsledky bychom pocítili všichni.

Velkým rizikem bylo setkání i pro samotného ukrajinského prezidenta Zelenského, kdy mohlo dojít k prozrazení jeho úkrytu.

Pořád bádám a nenacházím uspokojivou odpověď. K čemu tedy tato cesta byla?

reklama
Přidejte si instantní zprávy na domovskou stránku Seznam.cz
Diskuze ke článku
Zapnout upozornění
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments
reklama
0
Napište svůj názor do diskuzex
()
x