Simona: Dýchlo na mě pocovidové jaro. Všechno je hned bez roušek a respirátorů takové veselejší

Magazín
Ze společnosti, celebrity a zajímavosti.
pocovidove jaro
Ilustrační snímek
Foto: Freepik
Autor: Simona Dvořáčková18. 3. 2022

Ačkoliv fakticky jaro začíná až za pár dnů, dýchlo na mě pocovidové jaro už teď. Od 14. března se zrušilo vládní nařízení povinného nošení respirátorů v obchodech a dalších veřejných prostorech. Je to vlastně po dvou letech poprvé, co zažijeme jaro bez roušek a respirátorů.

reklama

Při mé dnešní návštěvě obchodu jsem si říkala, jak je milé vidět lidem zase do obličeje. S rouškou či respirátorem jsem občas potkala jen seniora, což ale oceňuji, že senioři i přes absenci povinnosti dbají na svou osobní bezpečnost.

Je neuvěřitelné, že už je to přes dva roky, kdy u nás v Česku řádí covid. S malými přestávkami jsme roušku nebo respirátor ve všech vnitřních prostorech nosili prakticky téměř pořád.

I když povinnost respirátorů stále zůstává při cestách v MHD nebo při návštěvě zdravotnických či sociálních zařízení, můžeme se konečně fakticky i obrazně naplno nadechnout.

Je to všechno hned takové veselejší, než tomu bylo před rokem, či dvěma. Proto jsem si dovolila toto období nazvat pocovidové jaro.

Bylo by to všechno moc fajn, mohli bychom se radovat a užívat tohoto období naplno, což bychom si po těch dvou letech útrap bezesporu zasloužili. Jen kdyby nebyla ta válka hned za našim rohem.

Zdroj: Autorský text

reklama
Přidejte si instantní zprávy na domovskou stránku Seznam.cz
Diskuze ke článku
Zapnout upozornění
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments
reklama
0
Napište svůj názor do diskuzex
()
x