Hlídka policie na Českobudějovicku zastavila muže, který venčil plyšového psa po 21. hodině

plysovy pes
Plyšový pes, kterého šel vtipálek venčit po 22. hodině
Foto: Policie ČR
Autor: Petr Karásek30. 10. 2020

Po celém Česku platí od středy 28.10. zákaz vycházení po 21. hodin. Z tohoto zákazu si ovšem hned první noc vystřelil vtipálek na Českobudějovicku. Muž si vyšel na noční procházku na náměstí Přemysla Otakara II. v Českých Budějovicích. Policejní hlídce, která ho zastavila, následně sdělil, že venčí svého plyšového psa.

reklama

“Venčím tady psa, nedělám nic nezákonného,” řekl ve po desáté hodině večer mladík strážníkům. Při prokazování své totožnosti však strážníkům sdělil, že se jedná o recesi.

Hlídka městské policie následně pochopila nadsázku a věc dále neřešila mimo jiné proto, že se mladík po poučení vydal ihned ke svému domovu. “Tento neobvyklý případ vyřešili strážníci pouze domluvou,” potvrdila mluvčí českobudějovické městské policie.

Strážnici na Českobudějovicku řešili během posledních dní celkem pět porušení opatření proti koronaviru. V jednom z případů se jednalo o skupinu lidí, která si na náměstí pochutnávala na drincích z nedaleké kavárny. Dále hlídky řešili i otevřené provozy stánků na Sokolském ostrově a u malého jezu, které mají být nyní zavřené.

reklama
Přidejte si instantní zprávy na domovskou stránku Seznam.cz
Diskuze ke článku
Zapnout upozornění
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments
reklama
0
Napište svůj názor do diskuzex
()
x