Jakub Železný by měl skončit. Po incidentu s policií už nemá morální právo někoho sám moralizovat

Komentář
Názor autora
Upozorňujeme čtenáře, že následující text je publicistickým článkem, který obsahuje názor autora.
jakub zelezny
Moderátor České televize Jakub Železný
Foto: Česká televize
Autor: Radek Polívka21. 3. 2023

Moderátor Jakub Železný by měl podle mého názoru skončit na obrazovkách České televize. U běžného moderátora či redaktora by se jeho incident s policií dal ještě zřejmě tolerovat, ale u výrazné tváře veřejnoprávní televize, ze které si navíc dělá hlásnou troubu svých názorů a je k tomu všemu placen z našich peněz, je to přes čáru.

reklama

Známá tvář z obrazovek České televize se dostala podle informací serveru Novinky.cz loni koncem roku do konfliktu s městskou policií na Václavském náměstí kvůli svému parkování. Nahrávka ze zákroku policie se před pár dny začala šířit médii. Podle záznamu odmítal Železný test na drogy, klidnému strážníkovi poté sám arogantně vyčítal arogantní chování a lhaní, přičemž sám odmítal se strážníkem na vyřešení prohřešku spolupracovat. Jeho chování mi skoro až připomnělo nechvalně proslulého Youtubera, který si říká MikeJePan.

Moderátor se dnes na svém Twitteru za nevhodné chování omluvil, ale učinil tak až pod nátlakem bulvárních médií, která v posledních dnech nahrávku zveřejnila, což je v podstatě ve výsledku taková vynucená omluva. Jakub Železný by měl podle mého názoru skončit v České televizi. A není to jen na základě jeho arogantního chování k pražskému policistovi, které odhalila zmíněná nahrávka.

Železný totiž neplní na obrazovkách České televize jen službu nám občanům, ale zároveň ji využívá k hlásání svých vlastních názorů. Často v rámci své interpretace světa se během vysílání považuje za jakýsi morální maják a moralizuje ostatní od vybraných českých politiků až po jiné země, kdy například během olympijských her v Číně označoval moralisticky hostitelskou zemi naprosto zbytečně jako komunistickou, což asi každý z nás ví.

Těžko teď z jeho strany poslouchat dále například morální řeči o incidentu děkana Ševčíka s policisty při nedávné demonstraci, když sám Železný měl problém spolupracovat s policisty, jako by tak učinil každý slušný člověk, který se dopustil (byť třeba i malého) provinění. Na základě vlastního vystupování při prohřešku s parkováním se sám moderátor zdiskreditoval. Neudělal to nikdo jiný za něj, udělal si to on sám a jeho nadřazené chování.

Železný, Fridrichová, Wollner

Je až kupodivu, že ještě donedávna všechny tři největší tváře České televize mají nějaký morální škraloup. U Jakuba Železného jde o arogantní chování nejen k policistům, u Nory Fridrichové o šikanu podřízených a u Marka Wollnera dokonce o sexuální obtěžování.

Poslední zmiňovaný již v České televizi skončil a zakotvil u deníku Forum 24. Řekl bych však, že něco není v naší veřejnoprávní televizi v pořádku, když se s odstupem času dozvídáme o pochybných charakterech nejznámějších tváři televize. Bylo by určitě dobré, kdyby se v České televizi trochu pročistil vzduch, ale ryba smrdí od hlavy.

reklama
Přidejte si instantní zprávy na domovskou stránku Seznam.cz
Diskuze ke článku
Zapnout upozornění
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments
reklama
0
Napište svůj názor do diskuzex
()
x