Kalousek radí Hamáčkovi: Věř zkušenému a zabal to, píše

miroslav kalousek
Bývalý poslanec a ministr financí Miroslav Kalousek
Foto: Panthermediacz / Creative Commons / CC BY-SA 3.0
Autor: Petr Karásek6. 5. 2021

Ministr vnitra a předseda ČSSD Jan Hamáček zažívá dle vlastních slov nejtěžší chvíle ve svém životě. Investigativní novinář Janek Kroupa jej v úterním článku na Seznam Zprávy obvinil z toho, že chtěl vyměnit ututlání kauzy Vrbětice za milion dávek Sputniku. Hamáček toto nařčení rázně odmítá a včera oznámil, že na autory článku podá žalobu pro pomluvu.

reklama

Kauza Hamáčkovy cesty do Moskvy je o to více složitá, že se v ní pracuje s utajenými informacemi, což vytváří mnoho prostoru pro spekulace. Mnozí, kteří by mohli objasnit situaci, mlčí, nechtějí nebo ze zákona nemohou mluvit.

A tak je celá tato kauza zatím zahalená do mnoha záhad a nic není zatím jasné. Kromě toho, že kauza obrovsky poškozuje Jana Hamáčka a tím i celou ČSSD, která se v preferencích potácí okolo 5 % nutných pro vstup do Poslanecké sněmovny.

Dnes ráno server Seznam Zprávy zveřejnil další svědectví, ve kterém měla zaznět slova Hamáčka, že přiveze Sputniky a tím zachrání ČSSD. Toto svědectví zde bylo původně zveřejněno jako anonymní. Později během dne se ukázalo, že jej poskytl hejtman Pardubického kraje a Hamáčkův spolustraník Martin Netolický.

Jan Hamáček na toto svědectví v novém článku zareagoval zprávou na Twitteru.

Martin Netolický následně v rozhovoru pro Novinky.cz uvedl, že se o vakcínách bavili jen okrajově, ale nebylo to vůbec tématem inkriminované schůzky. O Vrběticích pak dle jeho slov nemluvili vůbec.

Na Hamáčkovu zprávu následně zareagoval Miroslav Kalousek, který mu poslal radu. “Věř zkušenému a zabal to. Tohle se ustát nedá,” napsal bývalý poslanec TOP 09.

Hamáček může mít pravdu, ale také nemusí. Jeho cestu do Moskvy však provázejí značné pochybnosti, ke kterým se přidala i spousta spekulací. Může se samozřejmě jednat pouze o nafouknuté nedorozumění.

Jedno je však jisté, ministr vnitra nemůže mít nyní klidné spaní, protože takový ohromný tlak neustojí jen tak někdo. Andrej Babiš doposud přežil mnoho kauz, má na to však sílu i Jan Hamáček?

reklama
Přidejte si instantní zprávy na domovskou stránku Seznam.cz
💬 komentářů
Seznam DiskuzeVstoupit do diskuze
👈
Diskuze ke článku
Zapnout upozornění
Upozornit na
guest
6 Komentáře
Nejnovější
Nejstarší Nejvíce hlasů
Inline Feedbacks
View all comments
Roman
Roman
1 rok

má pravdu předsedo vzdej to

Eva
Eva
1 rok

Špatná rada Kalouska. Naopak tuto provokaci musí Hamáček ustát!

Vratislav
Vratislav
1 rok

Na detektor.

eliáš
eliáš
1 rok

věřím zkušenému, už to mirek z bechyně zabalil. to je tak když je lump inteligentní, půjčky od mrtých zakázky na obraně atd. atd. teď už jenom na hrad

David
David
1 rok

To je ten poslední, co by měl nekomu radit…

Vilém
Vilém
1 rok

Tak to je bomba Kalda radí, oba dva by už měli jit do haj…!!!

reklama
6
0
Napište svůj názor do diskuzex
()
x