Klimatičtí demonstranti konfrontovali Petra Fialu. Podle nich je koalice Spolu málo zelená

spolu fiala
Lídr koalice Spolu Petr Fiala v Brně
Foto: Facebook Petra Fialy
Autor: Petr Karásek28. 9. 2021

Petr Fiala se od klimatických aktivistů dozvěděl, že koalice Spolu je pro klimatický rozvrat a málo zelená. Jeho domovská ODS pak dokonce dostala od demonstrantů s názvem Fridays for Future vysvědčení, na kterém je nedostatečná známka.

reklama

Když před nedávnem zahajovala koalice Spolu v Brně kampaň pro mladé, aktivisté z Fridays for Future konfrontovali přímo lídra koalice Petra Fialu. Na záznamu jde vidět, že předseda ODS byl tímto střetem s demonstranty trochu zaskočený, přeci jen na rozdíl od Andreje Babiše není na takovou kritiku ze strany veřejností vůbec zvyklý. “My máme program, který je pro ekologii nejlepší,” snažil se Fiala uchlácholit demonstranty.

Fridays for Future je v oblasti ekologie hnutí za boj proti klimatickým změnám, které inspirovaly radikální aktivity švédské aktivistky Grety Thunberg. A právě toto hnutí předalo předsedovi ODS vysvědčení, které si za rámeček nedá. Na vysvědčení totiž stojí velká nedostatečná. Otázkou však je, do jaké míry by vysvědčení od takto společensky okrajového hnutí mělo být pro politiky relevantní.

Na transparentech klimatických aktivistů stálo také například, že koalice Spolu je údajně pro klimatický rozvrat. “Tohle já beru jako nějakou politickou propagandu. Náš program je dobrý a hlavně za námi stojí starostové a primátoři, kteří dělají úplně ukázkovou zelenou politiku. Za námi jsou výsledky, a ne kecy. Našemu programu se dá věřit. Já to beru, je to váš názor. Děkuji, že jste přišli a udělali tady politickou propagaci. A je to v pohodě, beru to na vědomí,” odpověděl aktivistům Petr Fiala lehce nervózním tónem.

Fiala se poté dostal do debatního sporu s jedním klimatickým aktivistou. “Jste jako Andrej Babiš, nenecháte mě mluvit. To jste se už naučil,” vytkl předseda ODS mladému muži jeho chování. “Já dělám kompetentní politiku, která něco přináší lidem. A to vy neděláte,” uzavřel konfrontaci Fiala.

Zástupci Fridays for Future předali lídrovi koalice Spolu také jejich politické požadavky. Kývne na ně Petr Fiala? To odpoví budoucnost. Nebylo by to rozhodně poprvé, protože spojení stran ODS, TOP 09 a KDU-ČSL v koalici Spolu vzniklo také na základě požadavku jiných aktivistů ze spolku Milionu chvilek.

reklama
Přidejte si instantní zprávy na domovskou stránku Seznam.cz
💬 komentářů
Seznam DiskuzeVstoupit do diskuze
👈
Diskuze ke článku
Zapnout upozornění
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments
reklama
0
Napište svůj názor do diskuzex
()
x