Letecká společnost Ryanair má jasno: Bělorusko provedlo akt pirátství

letecke piratstvi
Letadlo společnosti Ryanair (ilustrační obrázek)
Foto: Michael Oldfield / Creative Commons / CC BY-SA 4.0
Autor: Petr Karásek24. 5. 2021

Během nedělního dne došlo při přeletu letadla společnosti Ryanair nad územím Běloruska k jeho odklonu od plánované trasy z řeckých Atén do litevského Vilniusu. Let údajně odklonily běloruské stíhačky pod hrozbou sestřelení, protože se uvnitř letadla měla pravděpodobně nacházet bomba. Letadlo tak muselo přistát na letišti v Minsku.

reklama

Společnost Ryanair vydala během včerejšího dne vyjádření, ve kterém se uvádí, že let FR4978 byl odkloněn od plánované trasy ze strany běloruských úřadů na základě informace, že se na palubě letadla nachází potenciální bezpečnostní riziko. Běloruské úřady následně provedly kontrolu letadla.

“Nic neobvyklého se nenašlo a místní úřady vydaly povolení k odletu s pasažéry a posádkou na palubě zhruba po 7 hodinách na letišti v Minsku. Letadlo odletělo do Vilniusu v 18:50 (20:50 místního času v Minsku) a bezpečně přistálo v čase 19:25 (21:25 místního času ve Vilniusu),” píše se ve vyjádření Ryanair.

Po přistání došlo k zadrženi opozičního bloggera Ramana Protaseviče. Zůstat v Minsku a nepokračovat v letu měli podle ředitele Ryanair Michaela O’Learyho i další osoby.

Dnes vydalo Ryanair další prohlášení, ve kterém odsuzuje běloruské odklonění svého letadla a považuje celou událost za letecké pirátství. “Ryanair odsuzuje nelegální zásah běloruských úřadů, které včera (23. května) odklonily let FR4978 do Minsku, což byl akt leteckého pirátství,” napsala společnost Ryanair.

Ryanair bude podle svého prohlášení spolupracovat na dalších krocích s institucemi Evropské unie a NATO.

reklama
Přidejte si instantní zprávy na domovskou stránku Seznam.cz
💬 komentářů
Seznam DiskuzeVstoupit do diskuze
👈
Diskuze ke článku
Zapnout upozornění
Upozornit na
guest
5 Komentáře
Nejnovější
Nejstarší Nejvíce hlasů
Inline Feedbacks
View all comments
Josef Mašek
Josef Mašek
1 rok

ZprávySvět
Na hlídce u běloruské hranice. Tohle jsme ještě nezažili, říkají strážci
Na hlídce u běloruské hranice. Tohle jsme ještě nezažili, říkají strážci
FILIP HARZER
…………..když jsem si na Seznamu dnes přečet o Bělorusku tento článek pana Filipa Harzlera kde je i mapa Běloruska, tak jsem zjistil, že Bělorusko má rozsáhlejší dálniční síť, více obchvatů měst a dva kruhové objezdy Minska, které Praha nemá a to ani jeden a za tohoto režimu nikdy mít nebude

Josef Mašek
Josef Mašek
1 rok

…je zajímavé, že absolutně nestřeženou hranici mezi Běloruskem a Litvou používají k útěku do EU LItvy pouze muslimští běženci a neutíkají z Běloruska do EU ti Lukašenkem utlačovaní Bělorusové…no Litevci již staví na hranicích železnou drátěnou oponu

Jaroslav
Jaroslav
1 rok

Bělorusko možná pouze aplikovalo praxi jistých západních mocností při uzemnění letadla před lety ve vzdušném prostoru Rakouska.

Josef Mašek
Josef Mašek
2 let

jasno mají jen blázni

Vladimír
Vladimír
2 let

Saša je fikaný, udělal dobrý podraz. Bomba na palubě, nouzové přistání a disidentík už pajéchal v ťurmu. A co mu svět udělá ??! Nic. Už nikoho nezajímá ani ten nevalný Navalný. Odsedí si své a už bude out. Svět má jiné starosti. Imigranty, covid, Afghán a další a další a ne nějaké disidentíky.

reklama
5
0
Napište svůj názor do diskuzex
()
x