Letecká společnost Ryanair má jasno: Bělorusko provedlo akt pirátství

letecke piratstvi
Letadlo společnosti Ryanair (ilustrační obrázek)
Foto: Michael Oldfield / Creative Commons / CC BY-SA 4.0
Autor: Petr Karásek24. 5. 2021

Během nedělního dne došlo při přeletu letadla společnosti Ryanair nad územím Běloruska k jeho odklonu od plánované trasy z řeckých Atén do litevského Vilniusu. Let údajně odklonily běloruské stíhačky pod hrozbou sestřelení, protože se uvnitř letadla měla pravděpodobně nacházet bomba. Letadlo tak muselo přistát na letišti v Minsku.

Společnost Ryanair vydala během včerejšího dne vyjádření, ve kterém se uvádí, že let FR4978 byl odkloněn od plánované trasy ze strany běloruských úřadů na základě informace, že se na palubě letadla nachází potenciální bezpečnostní riziko. Běloruské úřady následně provedly kontrolu letadla.

“Nic neobvyklého se nenašlo a místní úřady vydaly povolení k odletu s pasažéry a posádkou na palubě zhruba po 7 hodinách na letišti v Minsku. Letadlo odletělo do Vilniusu v 18:50 (20:50 místního času v Minsku) a bezpečně přistálo v čase 19:25 (21:25 místního času ve Vilniusu),” píše se ve vyjádření Ryanair.

Po přistání došlo k zadrženi opozičního bloggera Ramana Protaseviče. Zůstat v Minsku a nepokračovat v letu měli podle ředitele Ryanair Michaela O’Learyho i další osoby.

Dnes vydalo Ryanair další prohlášení, ve kterém odsuzuje běloruské odklonění svého letadla a považuje celou událost za letecké pirátství. “Ryanair odsuzuje nelegální zásah běloruských úřadů, které včera (23. května) odklonily let FR4978 do Minsku, což byl akt leteckého pirátství,” napsala společnost Ryanair.

Ryanair bude podle svého prohlášení spolupracovat na dalších krocích s institucemi Evropské unie a NATO.

Přidejte si instantní zprávy na domovskou stránku Seznam.cz
Diskuze ke článku
Zapnout upozornění
Upozornit na
guest
2 Komentáře
Nejnovější
Nejstarší Nejvíce hlasů
Inline Feedbacks
View all comments
Josef Mašek
Josef Mašek
22 dní

jasno mají jen blázni

Vladimír
Vladimír
24 dní

Saša je fikaný, udělal dobrý podraz. Bomba na palubě, nouzové přistání a disidentík už pajéchal v ťurmu. A co mu svět udělá ??! Nic. Už nikoho nezajímá ani ten nevalný Navalný. Odsedí si své a už bude out. Svět má jiné starosti. Imigranty, covid, Afghán a další a další a ne nějaké disidentíky.

2
0
Napište svůj názor do diskuzex
()
x