Roman Šmucler se pustil do Jaroslava Flegra. Katastrofický scénář mu tentokrát nevyšel

jaroslav flegr
Profesor přírodovědecké fakulty UK Jaroslav Flegr
Foto: Jaroslav Flegr / Creative Commons / CC BY-SA 3.0
Autor: Radek Polívka23. 5. 2021

Parazitolog a evoluční biolog Jaroslav Flegr se stal v Česku jednou z tváří koronavirové pandemie. Jeho předpovědi, které psal pomyslně na svém Facebooku pro svého kocoura Micíka, se často naplnily. Katastrofický scénář, který měl dle jeho vyjádření přijít i po tomto aktuálním rozvolnění, se však již nenaplnil.

reklama

Pandemie koronaviru měla u nás v Česku mnoho proroků. Zpočátku to byla například molekulární genetička Soňa Peková, která tvrdila loni v létě, že covid do Vánoc zmizí, ale akorát nám zapomněla říct do jakých Vánoc. Dalším z výrazných proroků poté byl právě Jaroslav Flegr, kterému předpovědi vycházely.

Katastrofické předpovědi Jaroslava Flegra jsou však trnem v oku pro předsedu České stomatologické komory Romana Šmuclera. Flegrova slova o další katastrofě podle jeho názoru zbytečně děsí staré lidi, kteří se tak nyní, když už je situace stabilní, stále vyhýbají vyšetření na běžné nemoci.

Šmucler zareagoval kriticky na příspěvek, který Flegr psal 3. května. “Kdybychom vydrželi ještě 14 dnů nerozvolňovat (jen žáky pod ochranou PCR testů jednou týdně či antigenních třikrát týdně), tak jsme si mohli do konce léta vystačit s respirátory v místnostech. Teď budou čísla stoupat a za měsíc máme nový lockdown,” napsal na začátku rozvolňování profesor Flegr.

Další vlna se samozřejmě vyloučit zcela nedá, ale s kritikou Flegrova příspěvku z 3. května lze souhlasit, protože to opravdu nevypadá, že by na začátku června měl přijít další lockdown. Klesající čísla naopak naznačují, že začíná fungovat očkování a nemalá část společnosti je promořena, protože onemocnění prodělala.

reklama
Přidejte si instantní zprávy na domovskou stránku Seznam.cz
💬 komentářů
Seznam DiskuzeVstoupit do diskuze
👈
Diskuze ke článku
Zapnout upozornění
Upozornit na
guest
5 Komentáře
Nejnovější
Nejstarší Nejvíce hlasů
Inline Feedbacks
View all comments
Marek
Marek
1 rok

Pane Flegr přestaňte už strašit lidi, nemyslíte, že už toho bylo dost…

Franta
Franta
1 rok

Parazit, zbytečnolog a ošklivolog.

Edgar cayse
Edgar cayse
1 rok

Napisi to zcela jasně byt podobna situace za rezimu pred 89 za půl roku je vse vyreseno a naockovano atd TAHLE banda demokratickejch p…. neni schopna niceho , nic nakoupit , zaridit ,vymyslet jen zvastat extrementy od rana do vecera,a krast a krast .ROK od roku horsi a horsi po kriminalnicich z ods top cssd ano nastoupi jeste pirati a stan .CLOVEK by tady blil a ne z covidu .

lubajs
lubajs
1 rok

Tenhle týpek se strašidelným zjevem nás téměř každý den veřejně zásoboval poplašnými zprávami a nic se neděje. Stíhat chtějí poslance Volného. Že lék Ivermektin pomáhá proti covidu byl dlouho těmi nahoře tutlán a zřejmě úmyslně. Ohrožoval záměry vakcinační mafie a diskreditační kampaň léku Ivermektin se dala očekávat. Když jde o velké prachy z vakcinace, je všechno možné.

Kamil
Kamil
1 rok
Reply to  lubajs

Žádná diskreditační kampaň k ivermektinu se však nestala. A záměrné vraždy pacientů, jako tvrdil lživě Volný, to už vůbec ne!

Například jen v Brně u sv. Anny podali bez problému ivermektin 150 pacientům.

reklama
5
0
Napište svůj názor do diskuzex
()
x