Lidovci požadují záruky, že nedojde ke schválení sňatků homosexuálů. Jsou to předsudky minulosti, říká Pirát Ferjenčík

mikulas ferjencik
Pirátský poslanec Mikuláš Ferjenčík
Foto: Česká pirátská strana / Creative Commons / CC BY-SA 2.0
Autor: Petr Karásek17. 9. 2021

Lidovecký předseda Marian Jurečka bude v případě uzavření vládní koalice požadovat po svých partnerech záruku, že nebudou hlasovat pro sňatky homosexuálů. Pirátský poslanec Ferjenčík to považuje za předsudky minulosti. Vyjádřil se i šéf koaličních Starostů Vít Rakušan.

Marian Jurečka byl hostem předvolebního pořadu Deníku N, kde se vyjádřil o postoji lidovců ke sňatkům homosexuálů. “Pokud bude KDU-ČSL v rámci koalice Spolu po volbách jednat o vládě s Piráty a hnutím STAN, bude požadovat záruky, že taková vláda neschválí manželství pro stejnopohlavní páry,” řekl pro Deník N předseda lidovců.

Reakce potenciálních koaličních partnerů z řad Pirátů a Starostů na toto štěpící téma nenechala dlouho čekat. Se svým vyjádřením přispěchal nejprve šéf Starostů Vít Rakušan, který se k takovému požadavku nestaví zrovna dvakrát přívětivě.

Ještě dále šel Pirátský poslanec Mikuláš Ferjenčík, který lidovecký požadavek označil rovnou za předsudky minulosti.

Dosluhující současná Sněmovna sice letos v dubnu prohlasovala sňatky homosexuálů v prvním čtení hlasy poslanců ANO, Pirátů, KSČM, ČSSD, TOP 09 a STAN, ale jelikož v pátek skončila poslední řádná schůze, je jasné, že po volbách bude muset legislativní proces začít úplně od znova. Zda budou schváleny sňatky homosexuálů tak výrazně určí až složení příští Sněmovny a také to, kdo usedne do vlády.

Přidejte si instantní zprávy na domovskou stránku Seznam.cz
💬 komentářů
Seznam DiskuzeVstoupit do diskuze
👈
Diskuze ke článku
Zapnout upozornění
Upozornit na
guest
17 Komentáře
Nejnovější
Nejstarší Nejvíce hlasů
Inline Feedbacks
View all comments
Jiří Vrána
Jiří Vrána
1 měsíc

Pan Ferjenčík na sebe chce neustále upozornit a představit se jako moderní
občan bez předsudků. Starost o 4% ní či méně procentní menšiny nechť ponechá
odborníkům a organizacím k tomu určeným. Pokud z jeho hlavy vzejde něco
skutečně potřebného pro zbývajících 96 % občanů naší země, určitě to občané
ocení. Pokud ho problémy 4% ních menšin skutečně tolik zajímají, nechť si najde
práci v organizacích tomu určených. Pro většinovou část naší společnosti je tento člověk nepoužitelný. Dovolím si předpovědět, že počet preferenčních hlasů
u voleb bude u tohoto pána oscilovat cca okolo 4%. Jedna rada na závěr.
Babiš si nechá připravit své projevy odborníkem a dotáhl dále než Vy.
Podotýkám, že nejsem voličem AB. Pane Ferjenčíku, politika není nic pro Vás,
zkuste něco jiného, ale upozorňuji Vás, že to pro Vás bude šok. V běžném
životě se za drmolení hloupostí neplatí.

gargamel
gargamel
1 měsíc

Vždycky jde jen o to,vykrást státní kasu nějakým nárokem přes zákon,jedno jak bude zákon nazvaný.Dnes manželství,zítra osvojení,pozítří vydají zákon na mokro,sucho.

gargamel upravil komentář před 1 měsíc
Scandaal66
Scandaal66
1 měsíc

Mám pár skvělých přátel, kteří jsou jiné orientace a kteří nechápou tu šílenost,která se kolem LGBT děje…je to každého interní věc říkají a také říkají, že si nikdy nevšimli nějaké diskriminace a že do Pride průvodu by je nikdo nedostal…

jarin
jarin
1 měsíc
Reply to  Scandaal66

Tak to má být, jsou v podstatě normální.

Pavel
Pavel
1 měsíc

Tento stát vysávají stovky jiných, to pan Rakušan neřekne. Jelikož jsme všechno před 30-ti lety předali do soukromých rukou, s domněnkou a pod falešným slibem, že “Pravda zvítězí a my dosáhneme životní úrovně Německa”, tak stát dnes de facto za nic nemůže. Mohou za to jen soukromé subjekty, které diktují podmínky. Pokud stát chce učinit nějaké omezení, které by bylo prospěšné pro občana, tak je to považováno za diskriminaci a omezování svobody podnikání. Nechápu, jak někdo může v dnešní době z něčeho obviňovat stát. Politici jsou jen loutky (až na výjimky) v rukou velkých komerčních společností. Pan Rakušan je mimo mísu. Zdražování nevyřeší (viz výše) a zadlužení nezastaví. ALE CO BY SI MĚL UVĚDOMIT, tak jen RODINA – MUŽ + ŽENA = DĚTI – je základ všeho podstatného a důležitého. Pokud v řádné rodině budeme vychovávat řádně děti (a nepovedeme je k bludům, jak to pan Rakušan vysvětluje), tak naše děti budou pracovat a přinášet společnosti užitek. Stát by měl trvat alespoň na základních hodnotách. Ale jak se jeví, politici chtějí být jen zvoleni a proto lezou kde komu do …….. jen aby měli hlasy. Řeší NIC – to se řeší dobře.
Zamyslel se nějaký politik nad tím, že když se zruší auta na spalovací motor a zavedou se drahá elektrická auta, tak naše země může spadnout do “bídy”. Kdo to řeší? Nikdo. Jen Babiš se k tomu vyjádřil. Dřívější vlády po nás chtěly, abychom byli mobilní – tak jsme si koupili auta – pokud se zavedou elektro auta, tak je budou mít jen bohatí. Co se stane s ekonomikou -> půjde razantně dolu. Dřívější vlády po nás chtěly, abychom si šetřili na důchod – dnes peníze na účtu nemají žádnou hodnotu a přijetím Eura dostaneme navíc záporný úrok. Za toto současná vláda nemůže. Pan poslanec Jurečka by neměl vyjednávat s těmito lidmi. Měl by volit menší zlo (ne politické) a spojit se s tím, kdo je v souladu s jejich programem.

Milan
Milan
1 měsíc

Sociální inženýrství nikdy nemůže porazit přírodu a její zákony. Maximálně muže lidstvo přívést k vlastnímu zániku v důsledku znásilnění a ztráty přirozeného humanismu. Bytost, která ztrácí pud sebezáchovy dříve nebo později zahyne. Mutanti ze zkumavek to nezachrání. Lídři společností by se měli snažit o její vývoj a rozvoj, nikoliv o její degeneraci. Kod pohrdá přírodními zákony a osobuje si právo na jejich inženýrsko-sociální transformace netruc přírodě, si nezeslouží být lídrem společnosti.

gargamel
gargamel
1 měsíc

Návrat pohanství skončí špatně.To proč ho lidstvo odvrhlo mělo racionální jádro.A co se týká,aby někdo další měl možnost manželství……….no ale za svoje.Žádné z daní!!!!!!!!!!!!Jinak se k tomu z vy……. bude hlásit kde kdo a pak cucat stát.Stát se má sociální politiky a jiné politiky zbavovat.Sociální politiku může zase převzít minimálně zčásti,církev.Dostává peníze od státu,majetek a tak ať se to využije.Všichni nechtějí úředníky,S každým novým zákonem vznikne zase jen plno úřadů a úředníků.Tedy manželství za svoje a žádné sociální benefity z něj.

Lwo
Lwo
1 měsíc

Pětiprocentní Jurečka útočí na čtyřpropcentní menšinu… 🙁

Komunista bez místa
Komunista bez místa
1 měsíc

Spíše jsou zásudky budoucnosti. Předkem tohoto pana Ferjenčíka byl štábní kapitán Ferjenčík, charakterní člověk, statečný voják a hrdina a spoluorganizátor Slovenského národního povstání. Ten by dneska koukal, jak rodinka vyvinula…

Luboš
Luboš
1 měsíc

Prosím nevolte Piráty. Já chci žít v normální společnosti.

Ferenčíku začni myslet
Ferenčíku začni myslet
1 měsíc

Ten Ferenčík je úplně totálně mimo, vůbec nechápe, že Lidovcům a jejich voličům záleží primárně na tradici, nejsou proti jiné obdobě “sňatku homosexuálů” ale ať se to prostě nenazývá manželství a nekoná v kostelech o to tu jde.

Mě osobně dost vytáčí lživá propaganda aktivistů, že homosexuálové nemají stejná práva jako hetero, což je sprostá lež. Hetero si taky nemůže vzít chlapa, žena ženskou atd. Máme úplně stejná práva.

Novák
Novák
1 měsíc

Prosím všechny slušné nefetující občany aby každý den až do posledního dne voleb dělali vše pro to aby odporní neomarxisti feťáci vítači migrantu Bruselští slouhové kámoši Německých ultra levičáku Piráti nedostali ve spojení se Stan více než 18% hlasu !!! Jsou stejné nebezpečí jako komouši v roce 1948 !!!

VÁCLAV
VÁCLAV
1 měsíc

snatek mají uzavírat muž+žena!nikoli ……,nebo lezby,je to proti přírodě,ani zvěř nemá mezi sebou poměr samec+samec,samice+samice.piráti to podporují,nevadí jim …… ani lezby,podporují jejich srazy,kdo se má na ně dívat???je to odporné!!!kdo je podporuje,je to samí co oni!!!

vladimír vesecký
vladimír vesecký
1 měsíc

No tak to chápu, že pirát z Pardubic má pro ……. pochopení. …….. proto, aby to bylo korektní. Nevím, proč by měli mít LGBT+ 81 dalších mutací právo uzavírat manželství?!? To je pouze svazek MUŽE a ŽENY a ne nějakých hemafroditů!!! A není to žádný předsudek, ale normální stav normální společnosti, zdůrazňuji normální a ne nějakých úchylek.

Franta
Franta
1 měsíc

Největší nebezpečí pro nás neni zadlužování, ale EU, migranti, d….blok a havloz…..

JANA
JANA
1 měsíc

manželství je muž a žena
rodina je muž,žena a dítě
toto by jednou pro vždy mělo být zakotveno v ÚSTAVĚ ČESKÉ REPUBLIKY

helena kropová
helena kropová
1 měsíc

kde se dva hádaj třetí se směje

17
0
Napište svůj názor do diskuzex
()
x