Michael Kocáb oznámil, že bude kandidovat na prezidenta. Zaútočil při tom na generála Pavla, píše Ovčáček

michael kocab
Bývalý ministr pro lidská práva Michael Kocáb
Foto: Martin Kozák / Creative Commons / volné dílo
Autor: Petr Karásek1. 5. 2021

Hudebník a bývalý ministr pro lidská práva Michael Kocáb se dle rozhovoru pro iDNES.cz rozhodl v roce 2023 s největší pravděpodobností kandidovat na prezidenta. Svou vlastní kandidaturou chce podle svých slov předejít tomu, aby na hrad usedl další bývalý komunista.

reklama

“Všechno směřuje k tomu, že se rozhodnu kandidovat. Vlastně již jsem skoro rozhodnutý. V podstatě jen čekám, zda se neobjeví jiný kandidát, kterému bych důvěřoval a měl by větší podporu občanů. Hlavně, aby to zase nebyl nějaký bývalý komunista. To už bych nevydýchal,” řekl Kocáb pro iDNES.cz.

“Michael Kocáb zaútočil na generála Petra Pavla,” má jasno mluvčí současného prezidenta Ovčáček, který takto zareagoval na Kocábovo oznámení na svém Twitteru.

Michael Kocáb ve zmíněném rozhovoru uvedl, že dalšího komunistu na hradě by nevydýchal. Tímto výrokem kromě hypotetické kandidatury Andreje Babiše a v souvislosti s jeho údajnou spoluprací s STB mohl narážet právě i na generála Petra Pavla, který kandidaturu již oznámil a rozjel kampaň.

Generál Petr Pavel byl sice později v nejvyšší funkci NATO, ale před revolucí byl od roku 1985 členem KSČ, což sám přiznává. I s tímto šrámem minulosti se však vrhnul do prezidentské volby.

Podle kurzů sázkových kanceláří jsou zatím hlavními favority současný premiér Andrej Babiš, zmiňovaný generál Petr Pavel a bývalý prezident Václav Klaus.

reklama
Přidejte si instantní zprávy na domovskou stránku Seznam.cz
💬 komentářů
Seznam DiskuzeVstoupit do diskuze
👈
Diskuze ke článku
Zapnout upozornění
Upozornit na
guest
73 Komentáře
Nejnovější
Nejstarší Nejvíce hlasů
Inline Feedbacks
View all comments
Josef Mašek
Josef Mašek
1 rok

já jsem pro to zvolit Kocába aspoň zažijeme na Hradě televarieté a jeho hradním mluvčím navrhuji koněvského starostu z Prahy 6, váženého pana Ondřeje Koláře a za premiéra bych volil Řeporyjského velikána pana Pavla Novotného alias vlasovce….lepší a kvalitnější politické osobnosti ČR nemá

Zdenek
Zdenek
1 rok

Už asi nic nezbylo

Lenka
Lenka
1 rok

Ode mě hlas nečejte,milý pane Kocábe.Stačí si vzpomenout na TREND.

Edgar cayse
Edgar cayse
1 rok

Kocáb zije docela dlouho ve sve fantasmagorii , ze vyhnal Ruske vojsko v 89.Horsi je ,ze tihle tvorové skodi uz pres 30 roků.Nechce na HRADE komunisty hmm, vyborne takze jeden co urcite nebude volit PAVLA .Dobre to sacher, ruml a spol. zmákli – skartovali co se dalo .

Josef
Josef
1 rok

Už jak se objevil ve společnosti prezidentky Čaputové, je jasné kterým směrem
a odkud vane vítr. Za další, většina naší společnosti nestojí o zvyšování počtů
Mirečků, což by pana Kocába určitě moc netrápilo.

Kutil
Kutil
1 rok

Proboha tohle snad ne, doufám že, mají lidi paměť.

reklama
73
0
Napište svůj názor do diskuzex
()
x