Pirát Martínek se rozplakal. Byl bych rád, kdybych žil v zemi, kde se mohou všichni vzít, řekl ve sněmovně

tomas martinek pirati
Tomáš Martínek (Piráti) při jednání Poslanecké sněmovny
Foto: Poslanecká sněmovna Parlamentu ČR
Autor: Petr Karásek1. 5. 2021

Poslanci ve čtvrtek na mimořádné schůzi Poslanecké sněmovny projednávali manželství pro stejnopohlavní páry. Výsledkem bylo schválení návrhu, který podpořili poslanci z řad ANO, Pirátů, KSČM, ČSSD, TOP 09 a STAN. Jednání sněmovny doprovázely bouřlivé emoce.

reklama

“Manželství by mělo zůstat svazkem mezi mužem a ženou. Osobně proti homosexuálům nic nemáme. Nepodpoříme ale manželství homosexuálů,” řekl během schůze Tomio Okamura z SPD. “Nikdy bych nechtěl být adoptován stejnopohlavním párem, to bych raději skočil z okna,” dodal vzápětí Okamura, který jako dítě vyrůstal v dětském domově.

Zcela opačné emoce však předvedl Pirát Tomáš Martínek, který se rozplakal. “Byl bych rád, kdybych žil v zemi, kde mají všichni stejná práva a mohou se všichni vzít,” řekl po citaci dopisu, který obdržel.

Mezi podporovatele se přidala i šéfka TOP 09 Markéta Pekarová Adamová. “Byť jsem katolička, podpořím manželství pro stejnopohlavní páry. Apokalypsy a zhroucení nehrozí. Pokud něco ohrozí mou rodinu, tak lhostejnost jeden k druhému nebo spíše jiný heterosexuál,” přidala svůj názor do debaty.

Dalším velkým odpůrcem byla zase Zuzana Majerová Zahradníková z Trikolóry. “Trikolóra si do programu jako své hlavní heslo vypsala, že lidem vrátíme normální svět. Ono totiž ve světě, který se zbláznil, není nic důležitějšího. A co je teď normální? Normální dle nás je, že existují jen dvě pohlaví. Normální je, že rodinu tvoří maminka, tatínek a děti,” uvedla nová předsedkyně hnutí.

Poslanci návrh, který by umožňoval sňatky pro stejnopohlavní páry, poslali hlasy ANO, Pirátů, KSČM, ČSSD, TOP 09 a STAN do druhého čtení. Návrh tak nyní putuje ke sněmovním výborům, které jej mají posoudit.

Celý legislativní proces se však s vysokou pravděpodobností do konce funkčního období dokončit nepodaří. Sněmovna na stejném zasedání paradoxně schválila také to, že manželství je svazek muže a ženy, který by měl být zakotven v Ústavě.

reklama
Přidejte si instantní zprávy na domovskou stránku Seznam.cz
💬 komentářů
Seznam DiskuzeVstoupit do diskuze
👈
Diskuze ke článku
Zapnout upozornění
Upozornit na
guest
36 Komentáře
Nejnovější
Nejstarší Nejvíce hlasů
Inline Feedbacks
View all comments
Josef Mašek
Josef Mašek
1 rok

lidé novomanželé všech zemí…spojte se

Sikis
Sikis
1 rok

Asi taky patří k těm zoufalým, když se chtějí pobrat a najdou se pobláznění co jim to umožní tak proč ne; mimochodem žádné děti do péče, oni nejsou ti co nemohou ale nechtějí, takže když ne tak taky ne.

Ilona
Ilona
1 rok

Pláče se radostí i žalem. Plakat v politice a navíc zbytečně -“Byl bych rád, kdybych žil v zemi, kde mají všichni stejná práva a mohou se všichni vzít” je směšné. O zemi, kde budou mít všichni stejná práva a povinnosti se pokoušeli komunisté, ale zbyl z toho jen socializmus a i ten skončil – lidé ho nechtěli.

kolemjdoucí
kolemjdoucí
1 rok

já bych byl strašně rád, kdyby všichni mohli být vrcholoví sportovci, stoprocentně zdraví, blondýni s modrýma očima nebo něco, co je hodně oblíbené. Bohužel, genetika je taková, že ne všichni můžeme být vším. Proto jmenovaný poslanec je trapný, když chce něco, co je nemožné. Svědčí to o jeho nerozumu a nízkém rozhledu. Osobně nechci, aby podobní lidé rozhodovali o této společnosti.

Abrdy
Abrdy
1 rok

to co čeká náš lid zvolením pirátu do čela našeho státu bude největší tragedie v dějinách českého státu a propojením křiváku stan vzniknou 50léta zestátnování,podrazy,korupce,dosazování ,prosazování nechutných!! máte rádi rodiny,prosperitu,klid,své děti!!! nedejte je do rukou pirátu!

Mira
Mira
1 rok

Byl bych rád, kdybych žil v zemi, kde se mohou všichni vzít … “nádherná” představa! Jak ta poblblá ženská, co si vzala svůj kufr. To jestli sem dojde, tak snad na starý kolena emigruju rači někam na pusté ostrov!

reklama
36
0
Napište svůj názor do diskuzex
()
x