Ministr obrany informoval o dalším letadle z Afghánistánu. Prozradil, kolik lidí je na palubě

lubomir metnar
Ministr obrany Lubomír Metnar
Foto: EU2018BG Bulgarian Presidency / Creative Commons / CC BY-SA 2.0
Autor: Petr Karásek17. 8. 2021

Situace v Afghánistánu je po převzetí moci Tálibánem chaotická. Během včerejšího dne byly pozastaveny evakuační lety do Kábulu, kdy i jedno z našich letadel muselo nuceně přistát v Baku. Evakuace v současnosti pokračuje, ministr obrany Lubomír Metnar tak informoval o dalším letadle, které vzlétlo z letiště v Kábulu.

Na palubě letadla jsou kromě vojáků a velvyslance i afghánští spolupracovníci. “Naši vojáci zasluhují úctu a poděkování. Šli za hranici svých možností, aby na palubu speciálu dostali co nejvíce lidí,” napsal na svém Twitteru Metnar.

Na dotaz jednoho z uživatelů, kolik je na palubě letadla osob, ministr odpověděl, že 87.

Už v ranních hodinách ministr Metnar informoval o tom, že chtějí evakuovat co nejvíce afghánských spolupracovníků.

V předchozích dnech ministr obrany tvrdil, že evakuační program se týká pouze spolupracovníků, kteří pomáhali naší armádě v blízkém časovém horizontu a prošli bezpečnostním prověřením. Pod nátlakem některých opozičních politiků, aktivistů a části veřejnosti zřejmě došlo k úpravě evakuační strategie.

Přidejte si instantní zprávy na domovskou stránku Seznam.cz
💬
Seznam DiskuzeVstoupit do diskuze
Diskuze ke článku
Zapnout upozornění
Upozornit na
guest
9 Komentáře
Nejnovější
Nejstarší Nejvíce hlasů
Inline Feedbacks
View all comments
Josef Mašek
Josef Mašek
24 dní

odstranit ve volbách z politiky ČR !!!

Jan Větrník
Jan Větrník
29 dní

Pane Metnare, dovoluji si Vám ve svém věku, kdy se již téměř nemýlím, říci,
že už z Vašeho pohledu nahoře je zřejmé, že jste úžasný křivák. Ale to platí
jistě téměř na všechny politiky. Výjimkou je jediný člověk a to je předseda SPD
pan Tomio Okamura, kterému nejde o koryto a vliv, ale o stát. Pozn. Nejsem
členem SPD ale sleduji pečlivě stát a jeho politiky.

Jan Větrník
Jan Větrník
29 dní

Pane Metnare, mýlíte se, tito lidé nepomáhali nám, ale Západu a Evropské Unii, kterým se svým členstvím v NATO vnucujeme. Naše účast je nesmyslná, tak, jak se
projevila i chybnost a snaha Západu vnutit Afghánistánu svou představu demokracie. Stejnou chybu učinil v minulosti i Sovětský svaz. Civilizace Afghánistánu se nachází ve stadiu cca 500 let zpět a musí sama projít vývojem.
Tento vývoj se neurychlí dodávkou mobilních telefonů a samopalů. Je to o člověku, jehož mozek nedospěl do stejné fáze úplnosti jako zbytku světa. Mimo to
můj názor je ten, že Česko a jeho historie je slovanský stát a měli bychom se kamarádit s Ruskou federací a ne násilím lézt do přízně Spojeným státům. To je
fatální chyba, kterou v současnosti provádíte stejně jako neschopná vláda a pár
politiků.

vladimír vesecký
vladimír vesecký
1 měsíc

Ano, hrdinní vojáci, jen k nám přivezte co nejvíce afghánských spolupracovníků !! Otázkou je s kým budou ti spolupracovníci spolupracovat až se v Evropě etablují??! Každý ……, který 1x ukázal našim misionářům cestu, je dnes tlumočník a prověřený. Musulmanům se nedá věřit, jejich víra jim přikazuje obelhávat nevěřící psy (ďaury), to znamená nás. Stejné jako u našich i…čechů je vrcholem blaha když mohou o…. nás gádže. Nakonec pocházejí z Indie, což není daleko od Afghoše.

František
František
1 měsíc

Tlumočníci co neznají česky. Slovo tlumočník používaný politiky= kolaborant,zrádce za žold vlastní země.

Zdenek
Zdenek
1 měsíc

V tom Afganistánu je každý druhý tlumočník.Letadla plná tlumočníků.Doktoři, učitelé, stavební inženýři už nejsou na pořadu dne.Nově jsou to tlumočníci.Ach jo …

vladimír vesecký
vladimír vesecký
1 měsíc

Pane Bože, to snad není pravda. Před 20-ti lety nadšené davy vítaly osvoboditele od krutovládného Tálibánu a tytéž davy, možná zestárlejší, ale o to víc nadšenější, vítají ty svoje vousaté hadrníky a chtějí zpět do XIV-XV. století. Co tahle operace trvalá svoboda (spíš Nekončící debilita) stála a ještě bude stát peněz. Amíci zanechali moderní výzbroj a výstroj hadrníkům bez boje a hlavně, že se teď předhání s ostatními spojenci v tom, kdo těch drbanů zachrání a nacpe do světa víc. Až hadrníci z Kábulu zavelí, tak se probudí spící tálibánské buňky, které určitě mezi “uprchlíky” už jsou a bude sekec mazec. Naši užiteční idiots tam taky nacpali peněz jak želez (školy, špitály) a k čemu??! Hlavně, že zadarmo drahý senát chce zkoumat jak shodit se stolu 300,-Kč pro důchodce nad zákonnou valorizaci důchodů. Za ty pro.ebané love ve zbytečné misi se mohly pořídit prostředky na obranu našeho teritoria před očekávanou vlnou chudáčků migráčků z Hadrníkova. Takové Rakousko, které je srovnatelné počtem obyvatel s ČR, také nemusí být v každé zádeli (NATO) a stačí jim být v EU a přitom je geograficky také ve středu Evropy a nemá strach z ruské rozpínavosti.

JARDA
JARDA
1 měsíc

Metnare , Tomu se říká trapné probuzení .!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

JARDA
JARDA
1 měsíc

METNAR TA OSTUDA ČESKÉ ARMÁDY SPOLU S OPATOU A HAMÁČKEM , BY SE MĚLI VZÍT ZA RUCE A ODTÁHNOUT NĚKAM . VZÍT BY SI MĚLI I MINISTRA ZAHRANIČÍ. TAKÉ NAŠI ČUČKAŘI VŠEHO DRUHU JSOU NESCHOPNÍ. Než se vyspali , tak ti co nám pomáhali , již nežijí.
Doufám, že o nich po volbách neuslyším.

9
0
Napište svůj názor do diskuzex
()
x