Ministryně Langšádlová vykázala činnost. A na rok máme zase vystaráno

Glosa
Názor autora
Upozorňujeme čtenáře, že následující text je publicistickým článkem, který obsahuje názor autora.
ministryne langsadlova
Neviditelná ministryně Langšádlová
Foto: TOP 09
Autor: Simona Dvořáčková8. 2. 2023

Pamatujete si ještě, že máme ve vládě i ministryni Langšádlovou? Někteří možná už ne a nedivím se. Její post byl jeden ze tří, kterým Fialova vláda oproti předchozí vládě rozšířila počet ministerských pozic z 15 na pěkných 18. Helena Langšádlová sice žádné ministerstvo neřídí, ale být ministryní se i přesto počítá. A teď dokonce vykázala činnost, chce se mi zvolat – hurá!

reklama

Titul nejvíce neviditelného ministra, abych to genderově správně uchopila – ministryně, za poslední rok vlády získává suverénně ministryně pro vědu, výzkum a inovace, jejíž jméno je Helena Langšádlová. Abych ministryni nekřivdila, tak se nyní dokonce objevila na veřejnosti a vykázala činnost, což jistě všichni daňoví poplatníci jistě náležitě ocení.

Ministryně Langšádlová přišla podle České televize s novinkou, že by vysoké školy v Česku mohly začít nabízet průmyslové doktorské studium. Má jít podle uvedených informací o typ studia, který kombinuje akademický výzkum s praktickými zkušenostmi ve firmách a je běžný v západoevropských zemích.

Zda je tento záměr ministryně, který prezentovala i ČTK, potřebný, nebo nikoliv, si netroufám hodnotit, pravdou však je, že je to alespoň něco, s čím za poslední rok tato jinak neviditelná ministryně přišla. S jistou dávkou nadsázky si ale troufnu říct, že na další rok máme zase vystaráno.

Nevím, na kolik bylo skutečně potřeba vytvářet tento ministerský post. Stejně tak nevím, zda musíme mít ministra pro legislativu či ministra pro evropské záležitosti. Toho posledně zmiňovaného, pana Beka, jsme alespoň mohli vidět během předsednictví Evropské unie v druhé polovině minulého roku – zřízení jeho pozice tedy asi ještě rozumím a akceptuji.

U ostatních dvou “nových” ministrů, jejichž práci zvládne náměstek na nějakém jiném ministerstvu, mi připadne jejich zřízení čistě účelové, aby se dalo mezi pět stran vládnoucí koalice rozmístit více ministerských postů. Naše země i my občané bychom se bez těchto ministrů jistě hravě obešli. A kolik jsme mohli i ušetřit peněz za zbytečné ministerské platy, protože po zvýšení platů od ledna 2023 si takový ministr přijde už na 195 300 Kč.

reklama
Přidejte si instantní zprávy na domovskou stránku Seznam.cz
Diskuze ke článku
Zapnout upozornění
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments
reklama
0
Napište svůj názor do diskuzex
()
x