Pekarová Adamová se nebude omlouvat Hamáčkovi za vlastizrádce. I přesto, že se vlastizrada neprokázala

pekarova adamova
Šéfka TOP 09 Markéta Pekarová Adamová
Foto: Facebook Markéty Pekarové Adamové
Autor: Petr Karásek11. 5. 2021

Šéfka TOP 09 Markéta Pekarová Adamová se nebude omlouvat vicepremiérovi vlády Janu Hamáčkovi z ČSSD za to, že jej označila na základě jednoho článku za vlastizrádce. Uvedla to během nedělních Otázek Václava Moravce.

reklama

Jan Hamáček zažívá dle svých vlastních slov nejtěžší chvíle života poté, co byl na začátku minulého týdne v článku serveru Seznam Zprávy nařčen z toho, že měl chtít vyměnit ututlání kauzy Vrbětice za milion dávek vakcíny Sputnik. S okamžitou reakcí na tento článek přispěchala i Markéta Pekarová Adamová, která tehdy označila Hamáčka za vlastizrádce.

O Hamáčkově cestě panují dosud obrovské pochybnosti, protože se zde pracuje s utajenými informacemi, které nechce nikdo z těch, co by mohli, prozradit a ani novinář Janek Kroupa nechce odhalit své zdroje. Situace se tak zasekla v bodě tvrzení proti tvrzení.

V dalším článku na Seznam Zprávy vyšlo později v průběhu minulého týdne najevo svědectví Martina Netolického, který je spolustraníkem Jana Hamáčka, ve kterém se uvádí, že ministr vnitra měl záměr do Ruska pro vakcíny skutečně odcestovat.

Tohle tvrzení tedy odporuje slovům Jana Hamáčka o tom, že cesta do Moskvy pro vakcíny Sputnik měla být zastírací manévr. Nicméně to v žádném případě nepotvrzuje verzi, ve které by měl být Jan Hamáček vlastizrádcem. Ostatně i Martin Netolický uvádí, že se o Vrběticích v inkriminovaném rozhovoru vůbec nebavili.

Nad cestou Jana Hamáčka tedy zůstávají pochybnosti. Je možné, že o účelu cesty nemluvil úplně pravdu, ale důkazy pro tvrzení, že by jednal vlastizrádně, skutečně v současnosti nejsou žádné. Markéta Pekarová Adamová se však za svá prvotní slova omlouvat nehodlá.

“Já jsem řekla, že je to vlastizrádného charakteru, já jsem ho nenazvala vlastizrádcem. Je ale důležité říci, kdo by měl vysvětlit tu cestu, a to je pan Hamáček. On se místo toho dále zaplétá do svých lží,” řekla Pekarová Adamová v nedělních Otázkách Václava Moravce a dodala, že omlouvat se za svá slova nehodlá.

reklama
Přidejte si instantní zprávy na domovskou stránku Seznam.cz
💬 komentářů
Seznam DiskuzeVstoupit do diskuze
👈
Diskuze ke článku
Zapnout upozornění
Upozornit na
guest
50 Komentáře
Nejnovější
Nejstarší Nejvíce hlasů
Inline Feedbacks
View all comments
Karel
Karel
1 rok

Nemohu si pomoci. Ta je tak krásná a úžasná. Kdykoliv ji vidím, rozbuší se mi srdce. Škoda, že s ní nikdy nebudu žít. Můj život mi připadá tak prázdný.

Misot
Misot
1 rok

Zúčastnivší se ředitelé bezpeč. služeb a Policie jsou nejvyššími ochránci státních zájmů republiky… A pokud ani jeden nedal podnět k trestnímu stíhání pana Hamáčka ani jinak to neřešil, tak je to pro mne důkazem, že Kroupovo obvinění z vlastizrádné snahy ututlání Vrbětic na schůzce 15.4. je lživé (opět)..

Leoš
Leoš
1 rok

Zase tu máme soutěž o Zemanovu cenu sprostoty. No jak rozhodnout ? Zatím posílám zálohu. Myšlenkoví chudáci!

Jiří Veselý
Jiří Veselý
1 rok

Pekarová Adamová, Richterová a kdysi Němcová a Langšádlová prvořadě řeší, resp. řešily, jak se obléci, nalíčit, ověsit, obout a obrýlit, aby vzbudily dojem krasavice inteligentní. Na rozhovory se připravují a navrčených obecností se drží, drží a pokud se dostanou mimo pohodlnou zónu našprtaného, pak zvýší hlas a nebo rychlost řeči. Témata hovorů přednášejí emotivně s extatickým výrazem. Nevládnou silou argumentu, ale urputnou uštěkaností.

Petr Vlk
Petr Vlk
1 rok

Takže je dobře že si ta Richterová poplakala u soudu a doufám že si ani táto nebude stěžovat až jí bude někdo nádávat. Ona je prostě taky renoltek.

Jarda Procházka
Jarda Procházka
1 rok

Paní Pekarová by měla přestat dělat do politiky, protože neví co politika je.

reklama
50
0
Napište svůj názor do diskuzex
()
x