Piráti a STAN budou “vrtěti psem”. Kampaň má zachránit spin doktor, který pracoval pro Mináře

bartos rakusan
Předsedové Ivan Bartoš a Vít Rakušan
Foto: Piráti a Starostové
Autor: Petr Karásek9. 8. 2021

Kampani koalice Pirátů a hnutí STAN bude nyní pomáhat odborník na politický marketing, který v minulosti pracoval například i pro ODS, TOP 09 nebo ČSSD. Naposledy se snažil nastartovat projekt bývalého předsedy Milionu chvilek pro demokracii Mikuláše Mináře, ale zde neuspěl.

reklama

Koalice chce změnit strategii a zaměřit se více na propagaci každé strany zvlášť. Dále chtějí ustoupit z defenzivy a soustředit se více na svůj vlastní program. Pomáhat jim v tom bude politický marketér Martin Charvát.

Podle předsedy Starostů Víta Rakušana jde o zkušeného spin doktora. Není to o jediném člověku, nemá nás spasit. Ale máme koncept refreshe kampaně, řekli jsme si velmi otevřeně, co se zatím povedlo a co ne a že do našeho volebního týmu by zapadl člověk, chcete-li spin doktor, který má čuch na rychlá témata, ale je také expertem na vizuální styl, jisté zjednodušení, zpřehlednění a zacílení témat,” uvedl Rakušan pro server Seznam Zprávy.

Definice spin doktora je, že se jedná o osobu, která v oblasti styku s veřejností a politiky používá formu tzv. eskapické propagandy, která je dosažená prostřednictvím poskytování zkreslené interpretace nějaké události či kampaně, přesvědčující veřejné mínění ve prospěch či proti nějaké organizaci nebo veřejně známé osobě. Tuto techniku v minulosti využil v Česku například Miloš Zeman.

O práci spin doktora pojednává film Vrtěti psem, ve kterém dva týdny před volbami čelí americký prezident skandálu a do jeho volebního štábu přichází odborník na manipulaci s veřejným míněním a překrucování událostí neboli spin doktor. Aby spin doktor ve filmu odvedl pozornost, rozhodne se vykonstruovat falešnou válku s Albánií a společně s filmovými producenty v Hollywoodu tak vytvoří mediální iluzi války.

Doufejme, že až do takovéto míry jako ve filmu Vrtěti psem Piráti a Starostové pod taktovkou Martina Charváta vrtěti psem nebudou.

reklama
Přidejte si instantní zprávy na domovskou stránku Seznam.cz
💬 komentářů
Seznam DiskuzeVstoupit do diskuze
👈
Diskuze ke článku
Zapnout upozornění
Upozornit na
guest
3 Komentáře
Nejnovější
Nejstarší Nejvíce hlasů
Inline Feedbacks
View all comments
Jakub
Jakub
11 měsíců

Stavte se na hlavu, už jste skleněný !!

Scandaal66
Scandaal66
11 měsíců

Myslím že STAN už teď litují, že se dali s Piráty do koalice…spin doctor jim to nezachrání…

Edgar cayse
Edgar cayse
11 měsíců

Muze mě jako d…..i nekdo vysvetlit proc kdyz si zalozim stranu a necemu verim proc nejdu do voleb sam a neridim si to taky sám a k cemu 157894 poradců a dalsich cenzura – nechapu jak se muze spojit ods top a kdu a i tihle na vse maji jiny nazor a videni sveta takze shrnuto jde jim jen o koryta a nejhorsi je , ze škodí jeste republice nejvice tihle cenzura pirati top a ods – jinak je dobre jak se tihle svazaci 21.stoleti odkopali – pokud by nedej BOZE opravdu nekdy vladli uprimne uvazuji o emigraci v jejich svete nemam chut žít 38 39 48 68 89 a jeste pirati to uz by bylo opravdu MOC .

reklama
3
0
Napište svůj názor do diskuzex
()
x