Revoluce požírá své děti. V Německu uvažují i o zákazu dredů, ministr Bartoš by měl problém

Glosa
Názor autora
Upozorňujeme čtenáře, že následující text je publicistickým článkem, který obsahuje názor autora.
ivan bartos pirati
Předseda Pirátů Bartoš nosí dredy rád
Foto: Česká pirátská strana / Creative Commons / CC BY-SA 2.0
Autor: Simona Dvořáčková29. 8. 2022

Do Německa naplno z USA doputovala kulturní revoluce zvaná cancel culture neboli kultura rušení, kdy je potřeba zrušit, zakázat a zneveřejnit všechno, co by mohlo někoho ve spojení s jeho původem urážet. Nehledě na kontext tehdejší doby, nehledě na to, o jak významné dílo se jedná. Prostě kupředu levá, zpátky ani krok.

reklama

A tak nám v Německu, kde se progresivní levici daří podobně dobře jako v Americe, zrušili Vinnetoua. Podle dalších informací Novinek.cz se však v kruzích tamní extrémní progresivní levice hojně diskutuje i nad zákazem reggae hudby a dredů u bílých Evropanů.

Druhá věc by tak mohla mít přesah do naší domácí politiky. Pokud by se totiž úvahy extrémní levice v Německu zrealizovaly a přenesly se do sousedního Česka, náš ministr pro místní rozvoj Ivan Bartoš by se musel ostříhat. I kdyby se však cancel culture v podobě zákazu dredů zadržela na hranicích, bylo by zajímavé sledovat ministra Bartoše na návštěvě v Německu se zakázaným účesem.

Zatím jde sice o na první pohled bláznivé úvahy, ale pokud jsou Němci schopni podlehnout extrémní levici a zakázat legendární filmy s Vinnetouem, na kterých mnoho lidí vyrostlo a naučilo se díky nim, co znamená opravdové přátelství a další pozitivní vlastnosti, tak ani zákaz dredů není nereálným požadavkem.

Vtipné na tom celé je, že k progresivní levici se minimálně částečně hlásí sám Bartoš, stejně jako se k ní hlásí i spousta dalších Pirátů. V Pirátské straně poté nosí dredy například i Janka Michailidu, která vyzvala na začátku roku Bartoše o post předsedy strany, a která se před časem přihlásila na Pirátském fóru ke komunistickému myšlení.

Zákaz dredů a celá cancel culture vychází z dost podobného myšlení, jako je to staré známé komunistické, protože pro údajné dobro lidu je využívána i zde určitá forma cenzury. A tak jsme dost možná svědky toho, že i tato revoluce nakonec požere své vlastní děti.

reklama
Přidejte si instantní zprávy na domovskou stránku Seznam.cz
Diskuze ke článku
Zapnout upozornění
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments
reklama
0
Napište svůj názor do diskuzex
()
x