Do Německa naplno z USA doputovala kulturní revoluce zvaná cancel culture neboli kultura rušení, kdy je potřeba zrušit, zakázat a zneveřejnit všechno, co by mohlo někoho ve spojení s jeho původem urážet. Nehledě na kontext tehdejší doby, nehledě na to, o jak významné dílo se jedná. Prostě kupředu levá, zpátky ani krok.
A tak nám v Německu, kde se progresivní levici daří podobně dobře jako v Americe, zrušili Vinnetoua. Podle dalších informací Novinek.cz se však v kruzích tamní extrémní progresivní levice hojně diskutuje i nad zákazem reggae hudby a dredů u bílých Evropanů.
Druhá věc by tak mohla mít přesah do naší domácí politiky. Pokud by se totiž úvahy extrémní levice v Německu zrealizovaly a přenesly se do sousedního Česka, náš ministr pro místní rozvoj Ivan Bartoš by se musel ostříhat. I kdyby se však cancel culture v podobě zákazu dredů zadržela na hranicích, bylo by zajímavé sledovat ministra Bartoše na návštěvě v Německu se zakázaným účesem.
Zatím jde sice o na první pohled bláznivé úvahy, ale pokud jsou Němci schopni podlehnout extrémní levici a zakázat legendární filmy s Vinnetouem, na kterých mnoho lidí vyrostlo a naučilo se díky nim, co znamená opravdové přátelství a další pozitivní vlastnosti, tak ani zákaz dredů není nereálným požadavkem.
Vtipné na tom celé je, že k progresivní levici se minimálně částečně hlásí sám Bartoš, stejně jako se k ní hlásí i spousta dalších Pirátů. V Pirátské straně poté nosí dredy například i Janka Michailidu, která vyzvala na začátku roku Bartoše o post předsedy strany, a která se před časem přihlásila na Pirátském fóru ke komunistickému myšlení.
Zákaz dredů a celá cancel culture vychází z dost podobného myšlení, jako je to staré známé komunistické, protože pro údajné dobro lidu je využívána i zde určitá forma cenzury. A tak jsme dost možná svědky toho, že i tato revoluce nakonec požere své vlastní děti.