Šalamounské řešení. Arenberger na ministerstvu zdravotnictví končí, vrací se Adam Vojtěch

petr arenberger
Odstupující ministr zdravotnictví Petr Arenberger
Foto: Ministerstvo zdravotnictví
Autor: Petr Karásek25. 5. 2021

Dosavadní ministr zdravotnictví Petr Arenberger neustál tlak médií a opozice poté, co neuvedl ve svém majetkovém přiznání všechny nemovitosti, kterých vlastní několik desítek. Nahradit ho má podle premiéra Babiše bývalý ministr zdravotnictví Adam Vojtěch.

reklama

Dá se říct, že se jedná o šalamounské řešení premiéra. Tímto krokem se vyhne oprávněné kritice opozice za 5 ministrů zdravotnictví za rok, protože ve faktické rovině se bude pořád jednat o 4 ministry.

Adam Vojtěch

Adam Vojtěch vedl rezort zdravotnictví do září minulého roku, kdy nastupovala první velká vlna epidemie koronaviru u nás.

Jarem 2020 dokázal projít Adam Vojtěch jako ministr zdravotnictví téměř bez problémů, kdy jsme patřili z hlediska řešení epidemie mezi nejlepší na světě.

Roman Prymula

Vojtěcha nahradil na konci září minulého roku epidemiolog Roman Prymula, kterého novináři po několika týdnech v úřadu načapali, jak odchází ze schůzky v uzavřeném podniku bez roušky.

Na základě tohoto incidentu byl v říjnu odvolán premiérem a nahrazen dětským hematologem Janem Blatným z Brna.

Jan Blatný

Jan Blatný neměl vůbec lehký začátek, protože už pár minut po uvedení do funkce musel čelit nepříjemným otázkám ohledně jeho podpisu petice pro Milion chvilek demokracii, který pořádá pravidelné demonstrace proti premiérovi, tedy přímo osobě, která ho do funkce navrhla.

Blatný si prošel objektivně největším koronavirovým peklem ze všech ministrů zdravotnictví. Zažil druhou i třetí vlnu, nástup britské mutace či přeplněné nemocnice. V posledních týdnech na něm byla vidět značná únava.

Blatnému byla často premiérem i opozicí vyčítána mediální neobratnost. Na začátku dubna jej poté z funkce odvolal premiér Babiš.

Který ministr zdravotnictví byl v řešení covidu nejlepší?

Zobrazit výsledky

Nahrávání ... Nahrávání ...

Petr Arenberger

Blatného nahradil v dubnu tohoto roku mediálně zdatný šéf pražské FN Královské Vinohrady Petr Arenberger. Za jeho úřadování došlo k výraznému zlepšení koronavirové situace a poměrně důležitému přenastavení taktiky rozvolnění, které se neřídilo datumy, ale daty s počtem nakažených za posledních 7 dnů.

Arenberger však zapomněl uvést do svého majetkového přiznání všechny nemovitosti a stal se za to velkým terčem médií i opozice. Na základě tohoto tlaku dnes Arenberger rezignoval.

Adam Vojtěch

Na post ministra zdravotnictví by se měl podle Andreje Babiše po 8 měsících opět vrátit Adam Vojtěch, který byl ministrem již v době před covidem.

reklama
Přidejte si instantní zprávy na domovskou stránku Seznam.cz
💬 komentářů
Seznam DiskuzeVstoupit do diskuze
👈
Diskuze ke článku
Zapnout upozornění
Upozornit na
guest
2 Komentáře
Nejnovější
Nejstarší Nejvíce hlasů
Inline Feedbacks
View all comments
pavel
pavel
1 rok

Arenberger nic nedokázal jen paběrkoval úspěch blatného ten byl nejlepší.

Vladimír
Vladimír
1 rok

Já se jen divím, že mu to stálo za to být ministrem. Pozemků v Polabí má jak starej Schwarzenberg, nějaké ty další nemovitosti, ža ani neví, co je všechno jeho a místo ředitele na Vinohradech, tak kam se hnát??! Užil si svých 48 dnů slávy a je vysmátý. Má toho víc, než je na jeden život tady potřeba.

reklama
2
0
Napište svůj názor do diskuzex
()
x