Stanislav Polčák kvůli kauze Hlubuček pozastavil členství ve STAN. Mandát europoslance si však ponechá

polcak stan
Europoslanec Stanislav Polčák
Foto: STAN
Autor: Radek Polívka20. 6. 2022

Europoslanec Stanislav Polčák (STAN) se rozhodl v návaznosti na kauzu Hlubuček, ve které byl kromě bývalého člena STAN a vrcholového pražského politika Petra Hlubučka obviněn z korupčního jednání i podnikatel Michal Redl, pozastavit členství v hnutí. Právě s tímto podnikatelem měl udržovat styky i Polčák.

reklama

Podle dřívějších informací Deníku N se měl s obviněným podnikatelem Michalem Redlem stýkat nejen europoslanec Polčák, ale i ministr školství Petr Gazdík (STAN). Ten se již včera rozhodl rezignovat na funkci ministra a ve vedení hnutí.

Stanislav Polčák v návaznosti na tuto kauzu zareagoval pozastavením členství ve STAN, k čemuž ho nepřímo v nedělních Otázkách Václava Moravce vyzval předseda hnutí Vít Rakušan. “Rozhodl jsem se pozastavit své členství v hnutí STAN. Stejně jako Petr Gazdík nejsem aktérem současné kauzy kolem městských zakázek v Praze. A stejně jako Petr Gazdík jsem připraven nebýt součástí užšího vedení hnutí STAN,” napsal Polčák na svém Twitteru.

Europoslanec odmítá, že by byl zapojen do korupce jako bývalý spolustraník Hlubuček.  “Odmítám, abychom byli s Petrem Gazdíkem dáváni na roveň s Petrem Hlubučkem. Přesto plně vnímám, že moje dřívější známost s Michalem Redlem, kterou jsem nikdy netajil, ubližuje hnutí ve světle současného vyšetřování. Zdůrazňuji, že známost s Michalem Redlem nikdy neovlivnila mé politické kroky. Tuto hranici jsem měl vždy pevně nastavenou,” píše dále Polčák.

Polčák také odmítá, že by byl spojkou obviněného podnikatele s pražskými politiky. “Rozhodně jsem ani nepropojoval pražské politiky z různých stran s lidmi z Redlova okolí. Jsem přesvědčen, že průběh vyšetřování a další informace kolem této kauzy má slova potvrdí,” uvedl europoslanec.

Mandát europoslance, kdy byl v roce 2019 zvolen za STAN do Evropského parlamentu, si však podle všeho ponechá i nadále. Stanislav Polčak se nechvalně proslavil již v březnu, kdy si měl se starosty obcí zasažených výbuchy ve Vrběticích vyjednat několikamilionovou provizi za právní šlužby, což bylo považováno za nemorální.

reklama
Přidejte si instantní zprávy na domovskou stránku Seznam.cz
💬 komentářů
Seznam DiskuzeVstoupit do diskuze
👈
Diskuze ke článku
Zapnout upozornění
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments
reklama
0
Napište svůj názor do diskuzex
()
x