Starosta Řeporyjí dostal u soudu podmínku. Odsouzený člen ODS nevadí, trestně stíhaný Babiš ano

ods fotka
Vedení ODS v čele s Petrem Fialou
Foto: ODS
Autor: Petr Karásek3. 9. 2021

Starosta Řeporyjí a člen ODS Pavel Novotný odešel od Obvodního soudu pro Prahu 5 s podmíněným trestem za přečin nebezpečného pronásledování podnikatele Marka Víta. Novotný si u soudu vyslechl půlroční trest s dvouletou podmínkou a na místě se odvolal, rozsudek tak zatím není pravomocný.

Novotný se měl podle soudu dopouštět na osobě Marka Víta trestného činu v letech 2017 až 2020. “Z dosud neurčeného místa prostřednictvím elektronických prostředků opakovaně nepřímo působil na poškozeného tím, že zveřejňoval informace o jeho soukromém životě a sdílel fotografie, které poškozeného zobrazovaly na různých místech, které doplňoval posměšnými komentáři,” sdělil k případu podle serveru iDNES soud.

Trestní stíhání vadí, odsouzení nikoliv?

Nelze sice srovnávat funkci starosty městské části v Praze a premiéra země, ale dvojí metr v důrazu na morálku již ano. Zatímco předseda ODS Petr Fiala mnohokrát vyzýval Andreje Babiše, aby kvůli svému trestnímu stíhání odstoupil ze své politické funkce, odsouzený starosta ze strany, které Fiala šéfuje, nevadí.

Rozsudek soudu v kauze Pavla Novotného je zatím nepravomocný, přesto je odsouzení v posloupnosti trestního řízení daleko dále než trestní stíhání, ve kterém se momentálně nachází Babišova kauza Čapí hnízdo, a po kterém následuje teprve případně obžaloba a samotný soud.

Proto by se dalo čekat, že předseda ODS, který vyzývá jiného politika ke složení funkce kvůli trestnímu stíhání, bude stejně tak vyzývat i člena své vlastní strany poté, co jej soud uznal vinným z trestného činu.

Předseda ODS Petr Fiala však všechny přešlapy svého řeporyjského starosty doposud hájil a k jeho odsouzení se aktuálně veřejně nevyjádřil.

Přidejte si instantní zprávy na domovskou stránku Seznam.cz
💬
Seznam DiskuzeVstoupit do diskuze
Diskuze ke článku
Zapnout upozornění
Upozornit na
guest
56 Komentáře
Nejnovější
Nejstarší Nejvíce hlasů
Inline Feedbacks
View all comments
Ivan
Ivan
6 dní

pirstan 0,koalice triumbirát 0, ANO 32%,SPD 15%, KOMUNISTI 10% SOC DEM, 10% PŘÍSAHA 5%
TAK SI TO PŘEDSTAVUJI privatizační zloděje NEE, a stáhni to -ulož to vůbec neeeee.

jarin
jarin
14 dní

Že si ti pánové vůbec otvírají pusu. Cožpak si nikdo nepamatuje,jak odsunuli ze sněmovny 3 své poslance, dosadili i trestně stíhaným a natvrdo odsouzeným ODS poslancem p.Pekárkem,jen aby dočasně imunní odhlasoval,co potřebovali.
Jak nalevo, tak napravo,všude hnus.

Adalbert Maruška
Adalbert Maruška
15 dní

A co prezident, několikrát odsouzený lhář, který soudy pohrdá a nikomu to nevadí.Tady je vidět padni komu padni, Soudruzi soudci, pokud jde o kmána, tak jsou nekompromisní, ale u těch nahoře jsou neskutečně pomalí a pružní..Hanba

Majo
Majo
15 dní

Nechcete to doufam strovnavat s odsouzenim za TRESTNY cin? Vy si opravdu nevidite na spicku sveho nosu…

Rostislav
Rostislav
15 dní

Tady je vidět co to je za verbež to přece nejdé volít.

Josef
Josef
15 dní

Největší podvodník je Babiš, který krade takovým způsobem jako nikdo jiný! A že je někdo jiný odsouzený, správně, pokud se něčeho trestného dopustil. Jenže ten náš vedoucí estébák není, a to je alarmující. Jsme ostudou celé Evropy a ty některé skopové hloupé hlavy, které sem ještě píší, by měly být také okradeny, a pak klidně řekneme: To je kampaň!

jarin
jarin
15 dní
Reply to  Josef

A proč není odsouzený? Protože našel mezeru v zákoně, převedl to na nemajetné,vzali dotaci . Všichni to vědí, je to jasný, jenže to umožňoval zákon.Podnikatelé mají právníky na to ,aby našli tyto skuliny a využili je.
Nejsem Babišovec a nehájím ho. Ale byli i tací ,co sebrali dotaci třeba na výstavbu teplárny s výrobou elektřiny z balíkové slámy a pak celé dílo prodali aniž ho provozovali jako novou továrnu za hotové. Že ,jihočeši. Dnes se dotovaná věc musí obdržitelem provozovat určitá léta.

Rostislav
Rostislav
15 dní
Reply to  Josef

Napsál bezmozek.

Tomáš
Tomáš
14 dní
Reply to  Josef

je vidět,že jsi volič OPoziční ŽUMPY !! Tak kradla a plundrovala republiku celá léta,Babiš ?? co ukradl ??

Tomáš upravil komentář před 14 dní
JARDA
JARDA
15 dní

Dane , ty musíš být modrovous a nebo hospodský povaleč. Babiš vybudovat velkou firmu , a ty mu závidíš jeho peníze. Asi tak .

Charlie
Charlie
15 dní

Tato ODS je nevolitelná.Fíala a ,,Taiwanec”Vystrčil jsou hrobaři této strany tečka

Petr
Petr
15 dní

Neschopnost opozice udělat cokoliv pořádně je zarážející. Vyřazuje se ze hry o trůny sama.

pavel
pavel
16 dní

Fotka jak cyp, a ten tchajvanec???

Rostislav
Rostislav
15 dní
Reply to  pavel

Fotka pablbu.

Komunista bez místa
Komunista bez místa
16 dní

To je skvadra, ještě i s tím zakomplexovaným skřetem Zastrčilem, který se stal předsedou senátu zvoleným původně ve volbách 8500 hlasy. Už jen tato figurka je živým důkazem značně marodného politického systému v naší zemi. Co se ODS týče, tak těžko jakkoli důvěřovat straně, která se do dnešních dnů krok za krokem zpronevěřila prakticky všemu, pro co původně vznikla. Jenže babo raď (nebo po moravsku včíl mudruj), co si čistě obecně z té celkové volební palety vybrat.

Novák
Novák
15 dní

Aby se k moci a korytum nedostali neomarxisti feťáci vítači migrantu Piráti+Stan nebo darebacká troj koalice stran které nám již předvedli za dob svích vlad jak umí rozprodávat rozkrádat ten to stát – proto je potřeba volit jednu z těch to stran – Ano Spd Přisaha !

Abrdy
Abrdy
16 dní

ODS je stále stejná verbež uznává jen co se jihodí,podrazy,křivárny,pomlouvání lhaní je její parketa v tom sou vynikajicí měli učitelku nevzdělanou Němcovou poradce kradouska

dan
dan
16 dní
Reply to  Abrdy

Nevzdelaný jste evidentně vy, když jste to vaším blábolem plným gramatických chyb předvedl přímo ukázkově. Upřímně vás lituji a doporučuji, aby jste se již nikdy, při své inteligenci, k ničemu nevyjadřoval.

Stan
Stan
16 dní
Reply to  dan

Zato z vás inteligence přetéká!!!

David
David
16 dní
Reply to  dan

Dane tobě doporučuji vypindit si honďourka. Ale ty to stejně nepochybně nepochopíš.

Aleš
Aleš
16 dní
Reply to  dan

Pan Abrdy má ve všem pravdu. Jestli máte problém přijmout pravdu,tak je to váš problém

Jiří Chomoucký
Jiří Chomoucký
15 dní
Reply to  dan

víš “””milej””” Dane, když už se chceš do někoho navážet kvůli chybám v jeho příspěvku, tak by fakt nebylo od věci, kdyby sis tvůj vlastní výplod několikrát zkontroloval, aby si tam ty neměl ani jednu jedinou chybičku a co má bejt ty dokonalej pisateli “nevzdElaný”???

JARDA
JARDA
15 dní
Reply to  dan

Dane, jaké máš IQ. Asi nic moc , že. Že jsi volič ODS je jedno . Ale ukazuje to kam patříš. V ODS té inteligence moc není a to samé i u jejich voličů.

Rostislav
Rostislav
15 dní
Reply to  Abrdy

Zapomněl jste na tu chytrou Vasilisu Pekarovou.

Tomáš
Tomáš
14 dní
Reply to  Rostislav

Pekarová má momentálně jiné starosti !! Uklidila šikovně nabijáka FERIHO,ale asi ten p…. s BABIŠEM ml.kde se TOPKA angažuje,jí zláme vaz !!

MILAN PEČENÝ
MILAN PEČENÝ
16 dní

To je celý nedemogratický FIALA,

dan
dan
16 dní
Reply to  MILAN PEČENÝ

Co to ta demogracie asi je… 🙂 Lámu si s tim hlavu, ze by nějaká odrůda-zrůda demokracie?

Stan
Stan
16 dní
Reply to  dan

Ty si říkáš inteligent?

salto
salto
16 dní
Reply to  dan

Zkus zabrousit do nedávné historie a zjisti si, kdo byl velikým demogratem 😂

jarin
jarin
16 dní

P. Novotný je jen ukázkou toho,co jsou ti kandidáti Spolu zač, takový reprezentativní vzorek.

Zdeněk
Zdeněk
16 dní

hoši to je sestava ODS se ponížilo s TOP 09 a s Lihovci každá strana jiný názor jak chtějí vládnout to nevědí ani sami Piráti to je jasné už název hovoří a ta majinká strana Starostů to by ještě šlo ale udělali velikou chybu ani jeden neřekl co udělají pro lidi tak koho volit je to celkem jasné a můžete si za to sami tudíš Babišovi nesaháte ani po kotníky

dan
dan
16 dní
Reply to  Zdeněk

Typický volič Bureše… desitka gramatických chyb na 8 řádcích… To se pak dá člověk oblbnout celkem lehce…

Stan
Stan
16 dní
Reply to  dan

Promluvil “inteligent”

Komunista bez místa
Komunista bez místa
16 dní
Reply to  Zdeněk

V zásadě je to všechno jedna banda – jako v Limomádovém Joe: Padouch nebo hrdina, všichni jedna rodina.
Někdy se zamýlím nad tím, jestli ta tzv. antibabišovská opozice není ve skutečnosti spíše babišice. Když vyhodnotíme všechny jejich antibabišovské kroky, tak všechny byly natolik hloupé, primitivní, špatně připravené, mizerně zorganizované, argumentačně nevyfutrované, že zákonitě skončily fiaskem a starému Koblihovi ještě přidaly na popularitě a hlasech. Nabízí se otázka, buď jsou na té “opozici” všichni neskutečně duchovně pokleslí, nebo to tak celou dobu dělali schválně, aby se Kobliha udržel a posílil. Zkusil jste někdo (pokud možno bez jakékoli politické zaslepenosti) podobnou úvahu?

Josef
Josef
16 dní

Jak je možné odsoudit nemocného člověka. Myslím že už měl být dávno v kleci v psychiatrické nemocnici a měl ho hlídat příslušník STB ABY NĚCO NEVYVEDL.

dan
dan
16 dní
Reply to  Josef

Jako, že má Babiš hlídat sám sebe?

Stan
Stan
16 dní
Reply to  dan

Jste mluvčí těch zlodějů?

Josef Mašek
Josef Mašek
16 dní

Novotný na Hrad !!! ….lepšího génia a velikána ČR na tuto funkci nemá

Komunista bez místa
Komunista bez místa
16 dní
Reply to  Josef Mašek

Ano, stačilo by na hrad (třeba na Mírov): :-)))

David
David
16 dní
Reply to  Josef Mašek

jestli tohle není ironie. Tak je mi tě Pepo líto.

Vladimír
Vladimír
16 dní

To jsou Ti demokraté

Novák
Novák
16 dní

Darebácká Ods a její přisaté pyjavice Top09 Kdu-Čsl držící se zuby nehty Ods aby s 4% volitelu nevyletěli zPs a udrželi si tak další 4 roky svá koryta – hnus ta to …… koalice šmejdu darebáku kmotru vychcánku přiživniku !!!

dan
dan
16 dní
Reply to  Novák

To uz je diagnoza…

David
David
16 dní
Reply to  dan

Dane Ano u tebe to je opravdu diagnóza.

Rostislav
Rostislav
15 dní
Reply to  dan

Ale tvoje.

Michal
Michal
16 dní
Reply to  Novák

Pokud někdo hodně krade, tak by asi měl být hodně bohatý. Kalousek, který byl v poslanecké sněmovně hodně dlouho a dokonce byl dvakrát ministrem financí, by měl mít nakradeno opravdu hodně. Akorát to nějak nejde vidět. Nemá zámeček ani žádné rodinné sídlo.

Naopak, současný premiér má docela velký majetek. Tak kdo je tady asi zloděj?!

Kája
Kája
16 dní
Reply to  Michal

Vy jste trošku demagog pane, spíš trošku víc…

Není to tím, že současný premiér vybudoval jednu z největších firem v Česku, a proto má velký majetek?

Richard
Richard
15 dní
Reply to  Kája

Pán Michal to myslel jinak a všichni kdo trošičku rozumí matematice chápou . Stačí si prostudovat výroční zprávy Agrofertu od té doby co je Babiš v politice a jednoduše zjistíte že celá ODS je banda neschopných zlodějíčků oproti ANO . Bohužel lidí s podobným matematickým myšlením , jako je ten Váš , mají volební právo .

David
David
16 dní
Reply to  Michal

Nevolil jsem a nebudu volit Babiše. Ale chlape neměl on už nějakou tu korunu před tím než tam šel.

Bery
Bery
14 dní
Reply to  Novák

Tvl podle tebe bude pyjavice nejspíše od slova pyj viď. Myslím, že další komentář by byl zcela zbytečný.

JARDA
JARDA
16 dní

Ten komik nedá pokoj a já už se těším, až dostane flastr na tvrdo.
To že ODS jsou pokrytci je známé. Ostatně i Klauz starší, se vyjádřil v tomto smyslu.

edgar cayse
edgar cayse
16 dní
Reply to  JARDA

Uz JEN ZA TU bartosovou by mu mel nekdo ….. !!!!!!!!§§§§ JAK MUZE tenhle zastavat funkci starosty asi jen v havlobordelu tam se to ztrati .

dan
dan
16 dní
Reply to  edgar cayse

Malý Jardo z 2.B … zase za 5

dan
dan
16 dní
Reply to  JARDA

Klauz… hmm

Stan
Stan
16 dní
Reply to  dan

Nauč se pravopis ty inteligente!!!

David
David
16 dní
Reply to  dan

Dane vem si prášek. Než ti zřízenec dá ledovou sprchu. Dobrou hošane.

56
0
Napište svůj názor do diskuzex
()
x