Starosta Řeporyjí dostal u soudu podmínku. Odsouzený člen ODS nevadí, trestně stíhaný Babiš ano

ods fotka
Vedení ODS v čele s Petrem Fialou
Foto: ODS
Autor: Petr Karásek3. 9. 2021

Starosta Řeporyjí a člen ODS Pavel Novotný odešel od Obvodního soudu pro Prahu 5 s podmíněným trestem za přečin nebezpečného pronásledování podnikatele Marka Víta. Novotný si u soudu vyslechl půlroční trest s dvouletou podmínkou a na místě se odvolal, rozsudek tak zatím není pravomocný.

reklama

Novotný se měl podle soudu dopouštět na osobě Marka Víta trestného činu v letech 2017 až 2020. “Z dosud neurčeného místa prostřednictvím elektronických prostředků opakovaně nepřímo působil na poškozeného tím, že zveřejňoval informace o jeho soukromém životě a sdílel fotografie, které poškozeného zobrazovaly na různých místech, které doplňoval posměšnými komentáři,” sdělil k případu podle serveru iDNES soud.

Trestní stíhání vadí, odsouzení nikoliv?

Nelze sice srovnávat funkci starosty městské části v Praze a premiéra země, ale dvojí metr v důrazu na morálku již ano. Zatímco předseda ODS Petr Fiala mnohokrát vyzýval Andreje Babiše, aby kvůli svému trestnímu stíhání odstoupil ze své politické funkce, odsouzený starosta ze strany, které Fiala šéfuje, nevadí.

Rozsudek soudu v kauze Pavla Novotného je zatím nepravomocný, přesto je odsouzení v posloupnosti trestního řízení daleko dále než trestní stíhání, ve kterém se momentálně nachází Babišova kauza Čapí hnízdo, a po kterém následuje teprve případně obžaloba a samotný soud.

Proto by se dalo čekat, že předseda ODS, který vyzývá jiného politika ke složení funkce kvůli trestnímu stíhání, bude stejně tak vyzývat i člena své vlastní strany poté, co jej soud uznal vinným z trestného činu.

Předseda ODS Petr Fiala však všechny přešlapy svého řeporyjského starosty doposud hájil a k jeho odsouzení se aktuálně veřejně nevyjádřil.

reklama
Přidejte si instantní zprávy na domovskou stránku Seznam.cz
💬 komentářů
Seznam DiskuzeVstoupit do diskuze
👈
Diskuze ke článku
Zapnout upozornění
Upozornit na
guest
53 Komentáře
Nejnovější
Nejstarší Nejvíce hlasů
Inline Feedbacks
View all comments
Ivan
Ivan
9 měsíců

pirstan 0,koalice triumbirát 0, ANO 32%,SPD 15%, KOMUNISTI 10% SOC DEM, 10% PŘÍSAHA 5%
TAK SI TO PŘEDSTAVUJI privatizační zloděje NEE, a stáhni to -ulož to vůbec neeeee.

jarin
jarin
10 měsíců

Že si ti pánové vůbec otvírají pusu. Cožpak si nikdo nepamatuje,jak odsunuli ze sněmovny 3 své poslance, dosadili i trestně stíhaným a natvrdo odsouzeným ODS poslancem p.Pekárkem,jen aby dočasně imunní odhlasoval,co potřebovali.
Jak nalevo, tak napravo,všude hnus.

Adalbert Maruška
Adalbert Maruška
10 měsíců

A co prezident, několikrát odsouzený lhář, který soudy pohrdá a nikomu to nevadí.Tady je vidět padni komu padni, Soudruzi soudci, pokud jde o kmána, tak jsou nekompromisní, ale u těch nahoře jsou neskutečně pomalí a pružní..Hanba

Majo
Majo
10 měsíců

Nechcete to doufam strovnavat s odsouzenim za TRESTNY cin? Vy si opravdu nevidite na spicku sveho nosu…

Rostislav
Rostislav
10 měsíců

Tady je vidět co to je za verbež to přece nejdé volít.

Josef
Josef
10 měsíců

Největší podvodník je Babiš, který krade takovým způsobem jako nikdo jiný! A že je někdo jiný odsouzený, správně, pokud se něčeho trestného dopustil. Jenže ten náš vedoucí estébák není, a to je alarmující. Jsme ostudou celé Evropy a ty některé skopové hloupé hlavy, které sem ještě píší, by měly být také okradeny, a pak klidně řekneme: To je kampaň!

jarin
jarin
10 měsíců
Reply to  Josef

A proč není odsouzený? Protože našel mezeru v zákoně, převedl to na nemajetné,vzali dotaci . Všichni to vědí, je to jasný, jenže to umožňoval zákon.Podnikatelé mají právníky na to ,aby našli tyto skuliny a využili je.
Nejsem Babišovec a nehájím ho. Ale byli i tací ,co sebrali dotaci třeba na výstavbu teplárny s výrobou elektřiny z balíkové slámy a pak celé dílo prodali aniž ho provozovali jako novou továrnu za hotové. Že ,jihočeši. Dnes se dotovaná věc musí obdržitelem provozovat určitá léta.

Rostislav
Rostislav
10 měsíců
Reply to  Josef

Napsál bezmozek.

Tomáš
Tomáš
10 měsíců
Reply to  Josef

je vidět,že jsi volič OPoziční ŽUMPY !! Tak kradla a plundrovala republiku celá léta,Babiš ?? co ukradl ??

Tomáš upravil komentář před 10 měsíců
Charlie
Charlie
10 měsíců

Tato ODS je nevolitelná.Fíala a ,,Taiwanec”Vystrčil jsou hrobaři této strany tečka

reklama
53
0
Napište svůj názor do diskuzex
()
x