Režíroval Babiše juniora Vít Klusák? Přítomnost známého režiséra u konfrontace s otcem budí rozpaky

babis senior
Premiér a otec Andreje Babiše juniora
Foto: Facebook Andreje Babiše
Autor: Radek Polívka4. 9. 2021

Andrej Babiš mladší vzbudil poprask, když konfrontoval před zraky novinářů svého otce a premiéra během nedávného zahájení volební kampaně hnutí ANO. V jeho přítomnosti se zde objevil i režisér Vít Klusák, což budí velké rozpaky.

Po svém návratu do Česka zahájil Andrej Babiš mladší proti svému otci džihád, ve kterém se nebojí spolupracovat s Babišovými největšími politickými rivaly, jako jsou například Pavel Novotný nebo Miroslav Kalousek. Junior chce vypovídat také v kauze Čapí hnízdo, což mu státní zástupce Šaroch umožní.

Co budí v případě počínání Babiše juniora pochybnosti, je to, že ve srovnání s jeho lámanou slovenštinou a mluveným projevem, který je objektivně špatný, je jeho Twitter u většiny příspěvků vedený naopak zcela profesionálně a v češtině, což naznačuje, že se o něj stará jiná osoba.

Spekuluje se tedy, že za počínáním Andreje Babiše mladšího stojí někdo jiný. Touha potopit Babiše staršího je pro mnohé totiž veliká a využít premiérova syna se přímo nabízí. Někteří si však neuvědomují, že podobné jednání bývá v očích veřejnosti kontraproduktivní a Babišovi mnohdy akorát přihraje voliče.

Konfrontace Babiše juniora s otcem

Během zahájení volební kampaně hnutí ANO se v Ústí nad Labem objevil i premiérův syn, který otci vyčinil, že mu v životě ublížil. Babiš mladší svého otce také dlouhodobě obviňuje, že jej nechal zavléct na Krym kvůli Čapímu hnízdu.

Premiér před lety odhalil, že jeho syn trpí schizofrenií. “Mám posudek, že jsem psychologicky v pořádku,” říká na videu před zraky svého otce a hromadou novinářů Andrej Babiš mladší. Premiér na jeho slova nereagoval.

V okolí premiérova syna se však objevil i známý režisér Vít Klusák, který režíroval kontroverzní dokumenty jako V síti, Český sen nebo Matrix AB. Posledně jmenovaný projekt pojednává právě o premiérovi Babišovi.

Přítomnost Víta Klusáka na mítinku ANO tak vyvolává otázky, zda Babiše juniora v konfrontaci s otcem nějakým způsobem nerežíroval.

Pikantností je i to, že zde nejde pouze o rodinnou rozepři Babišových, ale stejně tak i v rodině zákulisních aktérů. Marketingový guru hnutí ANO Marek Prchal, který stojí za otcem Babišem, je manželem sestry přítelkyně režiséra Víta Klusáka, který se zase objevil po juniorově boku, což už zní téměř jako z nějaké telenovely.

Přidejte si instantní zprávy na domovskou stránku Seznam.cz
💬
Seznam DiskuzeVstoupit do diskuze
Diskuze ke článku
Zapnout upozornění
Upozornit na
guest
20 Komentáře
Nejnovější
Nejstarší Nejvíce hlasů
Inline Feedbacks
View all comments
Abrdy
Abrdy
6 dní

Klusák si nechal zaplatit od dvou politiky špiny,hnoje,zloděje zlodějskýho Kakouska a tlustého prasete Novotnýho za zneužití postíženého Babiše ml kdo jiný by klesl tak hluboko než jmenovaná verbež stoka politiky

jarin
jarin
12 dní

Není v tom taky to , že se syn rozhodl předvést, že si umí vydělat peníze? A to tímto způsobem? Není zneužívání nemocných trestné? Trochu mi to připomíná předvádění odlišných v cirkusech jak za středověku. “Umělci ” k tomu měli blízko.

JARDA
JARDA
14 dní

Klusák přihrál ANO dvě procenta volebních preferencí,“ míní komentátor časopisu Reflex. Zároveň chování Klusáka k Babišovi mladšímu označil za manipulaci a za „prasárnu, za kterou se všichni stydí“.
A že je REFLEX ostrej.

Martin
Martin
15 dní

Synáček je úplně zdravý,jen ta hlava neví co mele huba.

Anna
Anna
14 dní
Reply to  Martin

Je šílené že nemocného člověka takhle obtěžují.To by snad mělo být trestné.

jarin
jarin
14 dní
Reply to  Anna

Podle fotky na internetu v NE tričkách je s Kalouskem.Jinak dnes v diskusích v TV se politici distancovali, ale nebyl tam nikdo z ODS aTOP.

Jitka
Jitka
15 dní

No, když starý Babiš mluví, je to českoslovenština, když píše na Fb, je to správně česky. Že by to vzbuzovalo pocit, že to někdo píše za něj?

Majo
Majo
15 dní
Reply to  Jitka

To snad ani neni zadne tajemstvi ne 😉

Karel
Karel
15 dní

Scénka vedená režisérem nemá pro mě žádnou hodnotu.Při volbách mě nijak neovlivní.Rozhodně bych si přál aby média byla postižena za svou jednostrannost.

Anna
Anna
14 dní
Reply to  Karel

Přesně.Media musí být nestranná.Konkrétně platím poplatky,mám nárok na solidní komentáře.

jarin
jarin
15 dní

No když tedy je a byl zdravý,tak pro serioznost by měl říci, čím se živí ,proč tedy nelítá? Pracuje nebo bere dávky? Platí si sociální a zdravotní a nebo nezákonně čerpá-čerpal? Když chce veřejnosti tím něco sdělit, tak ne jako podvodník, ale se vší odpovědností ke všemu a všem.

Jitka
Jitka
15 dní
Reply to  jarin

Proč by se Vám s tím měl svěřovat? Není politik, nemusí tyto informace poskytovat. A čím se živí? Andrej přece řekl, že se o děti vždy staral a že jeho bývalá žena jej požádala, aby juniorovi našel práci. Musí tedy být zdravý nebo ne?

jarin
jarin
14 dní
Reply to  Jitka

Protože jestli je zdravý, tak mu v určitou dobu vyhovovalo být “jako”nemocný, nemusel nic brát, nic podepisovat. Člověk nemůže být pro něco nemocný a pro něco ne. Ostatně je to dost let a nejednou prozřel? A zrovna před volbami?
To je jak ten čučkař,co vybalil Vrbětice právě před výběrem Dukovan.
Nejsem prozápadní ani provýchodní, ani volič Babiše. Zajímá mě jen prosperita státu, ale jsme furt jen něčí vazalové.

Novák
Novák
15 dní

Je “pěkné” a jistě opět zcela náhodné že pan Klusák seděl u stejného stolu v hospodě již před více než 14 dny společně s Kalouskem a Babišem ml. ! 😁 Jen uplný ….. bez mozku v hlavě ti Kalousku a celá Demo žumpo skočí na to to svinstvo !! Zaplať panbu že u spoustě voliču to má přesně opačný efekt než Demo žumpa chtěla ! Hnutí Ano jste tím to přihráli další možná až 1.5% kteři by k volbam buď nešli vubec nebo byli zatím nerozhodnutí !! Hnutí Ano vyhraje vyhraje volby s možná až 9% náskokem před odpornými učekovými koalicemi rádoby opozice !!

JARDA
JARDA
15 dní

Zoufalost pravičáků je opravdu na hraně. Používat syna proti otci, to dokázal Hitler a jemu podobní. Podobné jednání bývá v očích veřejnosti kontraproduktivní a Babišovi mnohdy akorát přihraje voliče. Režisér Vít Klusák, by se měl stydět a zamyslet se nad tím , zda se nestaví na úroveň Novotného /starosty/ a Kalouska.

Jitka
Jitka
15 dní
Reply to  JARDA

Nikdy bych nevolila člověka, který po třech letech potká svého syna, nepozdraví ho, neobejme, jen čumí jak puk.

Anna
Anna
14 dní
Reply to  Jitka

Proč by ho na veřejnosti objímal.Máš pocit,že otec syna nepodporuje,že žíje z podpory?Nebo že by mu nějaký režisér musel zaplatit polévku?

mhad
mhad
15 dní

Letitá zkušenost říká, že za každou podobnou událostí stojí myšlenkově Kalousek. Jen ty náhody cesty do Ústí v určený den a jít na polévku do té správné hospody ve správnou hodinu jsou trochu za vlasy přitažené a přes pařezy vláčen a vysvětlil by je asi jen psychiatr.

mhad upravil komentář před 15 dní
Jitka
Jitka
15 dní
Reply to  mhad

Ještě že toho Kalouska máme, na koho bychom všechno hodili?

Anna
Anna
14 dní
Reply to  Jitka

Ještě že máš Babiše!Na toho se hází špína snad nejvíc.Šlápne doprava,je zle.Šlápne doleva je zase zle.Kalousek je opilec.Jinak by snad nemohl on a jemu podobní zneužívat nemocného člověka.

20
0
Napište svůj názor do diskuzex
()
x