Režíroval Babiše juniora Vít Klusák? Přítomnost známého režiséra u konfrontace s otcem budí rozpaky

Glosa
Upozorňujeme čtenáře, že následující text je publicistickým článkem, který obsahuje názor autora.
babis senior
Premiér a otec Andreje Babiše juniora
Foto: Facebook Andreje Babiše
Autor: Radek Polívka4. 9. 2021

Andrej Babiš mladší vzbudil poprask, když konfrontoval před zraky novinářů svého otce a premiéra během nedávného zahájení volební kampaně hnutí ANO. V jeho přítomnosti se zde objevil i režisér Vít Klusák, což budí velké rozpaky.

reklama

Po svém návratu do Česka zahájil Andrej Babiš mladší proti svému otci džihád, ve kterém se nebojí spolupracovat s Babišovými největšími politickými rivaly, jako jsou například Pavel Novotný nebo Miroslav Kalousek. Junior chce vypovídat také v kauze Čapí hnízdo, což mu státní zástupce Šaroch umožní.

Co budí v případě počínání Babiše juniora pochybnosti, je to, že ve srovnání s jeho lámanou slovenštinou a mluveným projevem, který je objektivně špatný, je jeho Twitter u většiny příspěvků vedený naopak zcela profesionálně a v češtině, což naznačuje, že se o něj stará jiná osoba.

Spekuluje se tedy, že za počínáním Andreje Babiše mladšího stojí někdo jiný. Touha potopit Babiše staršího je pro mnohé totiž veliká a využít premiérova syna se přímo nabízí. Někteří si však neuvědomují, že podobné jednání bývá v očích veřejnosti kontraproduktivní a Babišovi mnohdy akorát přihraje voliče.

Konfrontace Babiše juniora s otcem

Během zahájení volební kampaně hnutí ANO se v Ústí nad Labem objevil i premiérův syn, který otci vyčinil, že mu v životě ublížil. Babiš mladší svého otce také dlouhodobě obviňuje, že jej nechal zavléct na Krym kvůli Čapímu hnízdu.

Premiér před lety odhalil, že jeho syn trpí schizofrenií. “Mám posudek, že jsem psychologicky v pořádku,” říká na videu před zraky svého otce a hromadou novinářů Andrej Babiš mladší. Premiér na jeho slova nereagoval.

V okolí premiérova syna se však objevil i známý režisér Vít Klusák, který režíroval kontroverzní dokumenty jako V síti, Český sen nebo Matrix AB. Posledně jmenovaný projekt pojednává právě o premiérovi Babišovi.

Přítomnost Víta Klusáka na mítinku ANO tak vyvolává otázky, zda Babiše juniora v konfrontaci s otcem nějakým způsobem nerežíroval.

Pikantností je i to, že zde nejde pouze o rodinnou rozepři Babišových, ale stejně tak i v rodině zákulisních aktérů. Marketingový guru hnutí ANO Marek Prchal, který stojí za otcem Babišem, je manželem sestry přítelkyně režiséra Víta Klusáka, který se zase objevil po juniorově boku, což už zní téměř jako z nějaké telenovely.

reklama
Přidejte si instantní zprávy na domovskou stránku Seznam.cz
💬 komentářů
Seznam DiskuzeVstoupit do diskuze
👈
Diskuze ke článku
Zapnout upozornění
Upozornit na
guest
18 Komentáře
Nejnovější
Nejstarší Nejvíce hlasů
Inline Feedbacks
View all comments
Abrdy
Abrdy
10 měsíců

Klusák si nechal zaplatit od dvou politiky špiny,hnoje,zloděje zlodějskýho Kakouska a tlustého prasete Novotnýho za zneužití postíženého Babiše ml kdo jiný by klesl tak hluboko než jmenovaná verbež stoka politiky

jarin
jarin
11 měsíců

Není v tom taky to , že se syn rozhodl předvést, že si umí vydělat peníze? A to tímto způsobem? Není zneužívání nemocných trestné? Trochu mi to připomíná předvádění odlišných v cirkusech jak za středověku. “Umělci ” k tomu měli blízko.

Martin
Martin
11 měsíců

Synáček je úplně zdravý,jen ta hlava neví co mele huba.

Anna
Anna
11 měsíců
Reply to  Martin

Je šílené že nemocného člověka takhle obtěžují.To by snad mělo být trestné.

jarin
jarin
11 měsíců
Reply to  Anna

Podle fotky na internetu v NE tričkách je s Kalouskem.Jinak dnes v diskusích v TV se politici distancovali, ale nebyl tam nikdo z ODS aTOP.

Jitka
Jitka
11 měsíců

Nikdy bych nevolila člověka, který po třech letech potká svého syna, nepozdraví ho, neobejme, jen čumí jak puk.

Anna
Anna
11 měsíců
Reply to  Jitka

Proč by ho na veřejnosti objímal.Máš pocit,že otec syna nepodporuje,že žíje z podpory?Nebo že by mu nějaký režisér musel zaplatit polévku?

Jitka
Jitka
11 měsíců

No, když starý Babiš mluví, je to českoslovenština, když píše na Fb, je to správně česky. Že by to vzbuzovalo pocit, že to někdo píše za něj?

Majo
Majo
11 měsíců
Reply to  Jitka

To snad ani neni zadne tajemstvi ne ?

Karel
Karel
11 měsíců

Scénka vedená režisérem nemá pro mě žádnou hodnotu.Při volbách mě nijak neovlivní.Rozhodně bych si přál aby média byla postižena za svou jednostrannost.

Anna
Anna
11 měsíců
Reply to  Karel

Přesně.Media musí být nestranná.Konkrétně platím poplatky,mám nárok na solidní komentáře.

reklama
18
0
Napište svůj názor do diskuzex
()
x