Světový den Nutelly. A Fialovi se jak na potvoru sype vláda

Glosa
Názor autora
Upozorňujeme čtenáře, že následující text je publicistickým článkem, který obsahuje názor autora.
fiala vlada
Premiér Fiala
Foto: Úřad vlády ČR
Autor: Radek Polívka5. 2. 2024

Včera byl světový den Nutelly, kterou si tolik při cestách v Německu oblíbil náš premiér Fiala, ale jak na potvoru tento den nevyslal jeho vládě žádný dobrý signál. Ba naopak. Hnutí STAN vystrkuje čím dál více růžky, jako by Dozimetr již odvál vítr a viděli jsme STAN křišťálověji čistý jak samotný křišťál.

reklama

Fialu si v posledních týdnech jak Nutellu na chleba maže vicepremiér Vít Rakušan, kterému po mnoha kauzách jeho hnutí STAN očividně otrnulo. Pryč je kauza Dozimetr, pryč je blízky kamarád hnutí a jeho zakladatelů a mafián v jedné osobě Redl, pryč je Rakušanův šifrovaný telefon, pryč jsou i Gazdíkovy lživé výpovědi u policie.

Rakušan rozjel před pár dny své cesty po Česku bez cenzury, jak kdyby nám snad ministr vnitra chtěl tvrdit, že tu do teď nějaká cenzura byla. Ale to není všechen bizár, který se na vládní úrovni děje. Vše odstartovalo před pár týdny video, ve kterém se Rakušan zaklínal, že už to konečně Fialovi řekne. Co by mu měl říct a proč mu to neřekl dřív, když vedle něj sedí na vládě jako vicepremiér, to už nám ve videu neprozradil. Předseda STAN zaujal i výrokem, že vláda pracuje na privatizaci ČEZ, o čemž údajně ale nikdo jiný ve vládě nic neví. Někteří vládní partneři mu poté vzkázali, že by měl s kampaní trochu zvolnit.

Apel vládních partnerů nezabral. Další polínko do ohně totiž nyní přiložil ministr pro zbytečné (ehm pardon evropské) záležitosti Dvořák z Rakušanova hnutí, který oznámil, že jmenoval vlastního zmocněnce pro přijetí eura. Jaký to pech pro premiéra Fialu, který se snažil v otázce eura mezi vládní pětikoalicí a svou ODS, které by snad měl být ještě pořád předseda, balancovat jako nějaký provazochodec. Tohle mu navíc udělá ministr jeho vlády v tak významný den? Na 5. února totiž spadá světový den Nutelly.

A co na to vlastně premiér Fiala? Klasicky klopí oči a dělá, že nic nevidí, nic neslyší a nic se neděje, anebo se možná v rámci oslavy světového dne Nutelly potají oddává slastným pocitům z konzumace pochoutky plné kakaa, cukru a tuku, a tak možná ani nemá čas se věnovat své vládě a jejím problémům.

Až se však Fiala objeví znovu na scéně, tak jistě uvidíme opět rádoby sebevědomého mužíka, který nám bude vyprávět bájné příběhy o tom, jak je všechno dokonalé, jeho vláda zvládá vše skvěle a vlastně se vůbec nic špatného neděje. A přitom se mu sype vláda pod rukama.

Kdyby byl ale Fiala skutečně mužem na svém místě a na premiéra si pouze nehrál, kdyby byl sebevědomým lídrem ODS, tak by měl ministr Dvořák za svůj přešlap letět z jeho vlády stejně tak rychle jako prošlá Nutella do koše.

reklama
Přidejte si instantní zprávy na domovskou stránku Seznam.cz
Diskuze ke článku
Zapnout upozornění
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments
reklama
0
Napište svůj názor do diskuzex
()
x