Transgender zápasnice bojovala proti ženě a vyhrála. Zbabělče, vždyť jsi chlap, vzkazuje hvězda MMA

Alana McLaughlin
distribuce Combate Global
Foto: Alana McLaughlin vyhrává svůj první zápas v organizaci Combate Global
Autor: Radek Polívka15. 9. 2021

Bývalý člen americké armády byl dříve mužem, teď je ženou. Alana McLaughlin tak jako transgender žena nastoupila do MMA zápasu proti rozené ženě Celine Provos. McLaughlin vyhrála ve druhém kole na škrcení. Hvězda elitní UFC však transgender zápasnici označila za zbabělce.

Zápas proběhl pod organizací Combate Global v Miami na Floridě a vzbudil rozporuplné reakce. Podle některých je Alana McLaughlin odvážná, protože si jde za svým cílem. Podle jiných však měl bývalý člen amerických speciálních sil v zápase výhodu, protože se narodil jako muž.

S podobně kritickou reakcí přispěchala i hvězda elitního UFC Sean Strickland. “Změň si jméno, říkej si žena, ale pořád jsi chlap. Vypadni z ženského MMA, zbabělče. Proto je atletická komise k ničemu. Varlata při narození = chlap,” napsal bojovník UFC na svůj Instagram.

Alana McLaughlin označila kritiku za transfobii. “Dobré ráno, přátelé, příznivci a další! Dostávám spoustu stejných ošklivých zpráv, které mě nazývají podvodníkem. Málem mě ukončila víc než jednou a na výsledkové listině rozhodně vyhrála první kolo. Tohle je jediný příspěvek, který k tomu udělám. Transfobové mě jen posilují,” zareagovala transgender zápasnice.

Není to první rozruch, který způsobil transgender sportovec. Letošní olympiády v Tokiu se účastnila i vzpěračka Laurel Hubbard, která před rokem 2012 ještě jako muž nasbírala řadu národních rekordů v mužské kategorii. Kritici říkali, že bude mít velkou výhodu oproti rozeným ženám. V Tokiu však nakonec skončila bez medaile.

Přidejte si instantní zprávy na domovskou stránku Seznam.cz
💬
Seznam DiskuzeVstoupit do diskuze
Diskuze ke článku
Zapnout upozornění
Upozornit na
guest
13 Komentáře
Nejnovější
Nejstarší Nejvíce hlasů
Inline Feedbacks
View all comments
František
František
2 dní

Je to neúcta k bojovníkům MMA i jiným a začátek konce této organizace, buď sem muž nebo žena.Nic víc ani míň.

Franta
Franta
3 dní

Začíná se rozmáhat praxe, když ….. nedosahuje výsledků ve sportu, tak si nechá uříznout kulky a péro a začne závodit s ženskýma. Takovéto kastráty by vůbec neměli připustit do žádného sportu, ti patří do speciálního termo ústavu . A jsou už rozlezlí všude.

Franta upravil komentář před 3 dní
KO23L
KO23L
2 dní
Reply to  Franta

To vyřeší leda Transpiáda, stejně jako je Paralympiáda, respektive vlastní sportovní trans-kategorie.

housenka
housenka
3 dní

Zajímavé, že opačně se to nestává, že by se nějaká žena, která se cítí být mužem, chtěla poměřovat ve sportu. Je to prostě jen vypočítavé gesto, kdy muži chtějí využít výhodu, kterou jim dala příroda.

Shirokko
Shirokko
3 dní

Ze je takova “zena” blb bez rozumu, to je videt na neprirozene zmene pohlavi. Ale at si s pindikem dela, co chce. Kde je ale rozum tech rozhodcich? To je uchylarna, ze to nezastavi…

JARDA
JARDA
3 dní

V padesátých letech u nás byla také jedna sportovkyně , které v atletice porážela suverénně ženy. Po protestech jí udělali testy , a zjistili, že má chromozom Y , a nenechali jí závodit. Pak se najednou z Koubkové stal chlap.
Dnes je to ale jinak. Přeonačení z pohlaví na jiné , je dnes módou , a souhlasím , že se civilizace ubírá k úpadku. Ono úplně stačí, že se všude nacpali feministky , do politiky a do oborů kde vždy byly chlapi a výsledky sou viditelné . V EU , a v některých státech kde jsou prezidentky , se projevuje pokroucené vědomý a zavádění praktik , které svět pošle do záhuby.

Jméno
Jméno
4 dní

Absolutní úpadek civilizace…. Jsme v …… To je ta slavná Demokracie….šíří se to…. Vidí to někdo vůbec… Ty lidi se v tý hlavě odepsali….

Jméno
Jméno
4 dní

To je Jak mor tyhle odporný …… Je to vlastně nevyrovnaný chudák. Ten vůbec v tý hlavě neví kde je. Nejhorší je že to vidí naše děti, tyhle …… Pak Jim to přijde normální.uměle vytvořený jenom proto že dostane tu myšlenku.

Marka
Marka
4 dní

Není pravdou, že Laurel Hubbard sbírala jako muž řadu národních rekordů v mužské kategorii, jak autor článku uvádí! Bylo to právě naopak! Rekordy začala, překvapivě, sbírat, až po své transformaci v “ženu” a v ženských kategoriích.

Marka upravil komentář před 4 dní
Majo
Majo
4 dní
Reply to  Marka

Hubard prosla promenou v roce 2012… Juniorsky rekord ma z roku 1998. Umite pocitat?

Marka
Marka
3 dní
Reply to  Majo

Počítat umím, děkuji za optání. Juniorská kategorie a mužská kategorie jsou dva rozdílné pojmy. Autor článku hovoří o rekordech v mužské, ne v juniorské kategorii. Doporucuji vam vygooglit si komentář Pierse Morgana k Laurel Hubbard a ujasnit si pojmy junior a muž. Taky mrkněte, jak se jméno Hubbard píše.

Marka upravil komentář před 3 dní
edgar cayse
edgar cayse
4 dní

poprve s VAMI souhlasim RmcM.

Franta
Franta
4 dní

Něco takového by nikdy neměli připustit. Tyto nepatří do sportu.

13
0
Napište svůj názor do diskuzex
()
x