Okamura rozbíjí pověst SPD jako rasistické strany. Vyfotil se na mítinku po boku Romky

okamura spd
Předseda SPD Tomio Okamura
Foto: Facebook Tomia Okamury
Autor: Radek Polívka14. 9. 2021

Tomio Okamura nedávno zavítal v rámci předvolební kampaně SPD do Liberce a na zdejším mítinku se vyfotil s několika fanoušky. Jedna fotografie by však mohla některé lidi, co vidí SPD jako rasistickou stranu, i dost zarazit.

Pověst SPD jako rasistické a extremistické strany je mnohdy více založena na mediální hysterii než faktech, které by měly nějaké reálné podklady. Přeci jen jsme nikdy nikde neviděli Tomia Okamuru hajlovat či podobně. Poslední zpráva ministerstva vnitra však stále uvádí, že je SPD nejvýznamnější stranou s xenofobními prvky u nás.

Legislativní snahy SPD například o potlačení dávek nepřizpůsobivým sice míří na část romské populace, Okamurovo hnutí však nikdy podobnými návrhy necílilo na Romy jako celek, protože zdaleka ne všichni z nich dávky zneužívají a ví to i SPD.

Ostatně i řada pracujících Romů bude dost možná volit SPD pro jejich program, což může dokládat právě to, že se na mítinku objevila i žena z této komunity.

Zajímavé jsou také reakce podporovatelů Okamurova hnutí. “Hodně úspěchu při volbách, máte můj hlas. Když je člověk slušný a pracovitý, tak je jedno, jaký je. A o to tu jde, spravedlnost úplně pro všechny občany,” píše k fotce fanoušek SPD.

Pozitivních reakcí z tábora SPD bylo více. “SPD není proti někomu, ale je proti zvýhodňování některých skupin a bezmezné propagaci těchto skupin. Tak to aspoň chápu já,” přidává se další z fanoušků. “Krásná fotka. Hlavně pro ty, co vás nazývají rasistou,” píše zase jiný.

Přidejte si instantní zprávy na domovskou stránku Seznam.cz
💬
Seznam DiskuzeVstoupit do diskuze
Diskuze ke článku
Zapnout upozornění
Upozornit na
guest
13 Komentáře
Nejnovější
Nejstarší Nejvíce hlasů
Inline Feedbacks
View all comments
Komunista bez místa
Komunista bez místa
2 dní

Jak může mít SPD “pověst rasistické strany”, když má romské i vietnamské členy? Není to absúrdne? 😉

Milan
Milan
4 dní

Nálepkují jenom ti,kteří se zalykají nenávistí vůči Okamurovi. Jsou to jen závistiví ubožáci.

Novák
Novák
4 dní

Přesně tak ! Pokud je člověk slušný pracovitý je uplně jedno zda je Čech Rom Vietnamec či Eskymák !! Moje rodina 5 dospělých volì opět SPD !

vladimír vesecký
vladimír vesecký
2 dní
Reply to  Novák

Jasná volba je ANO 2011, protože jen to má potenciální sílu vyhrát volby a sestavit, byť i menšinovou, vládu. Tomio ve skutečnosti chce jen do parlíku a 4 roky vegetovat bez přímé účasti ve vládě, a tudíž i bez zodpovědnosti. V posledních volbách jsem ho volil, ale odmítl se podílet na vládě a raději 4 roky přenechal socdemákům, což je partaj přesně pro netáhla a příživáky, už 25 let není ČSSD demokratická a sociální je jen tím, že podporuje asociály a nepřizpůsobivé. Ještě by tu chyběl bápež (komisař Clouseau), aby nám něco tlachal o porozumění a dialogu s neandrtálci, jako v Košicích. Předpokládám, že tento příspěvek nebude uveřejněn, jestli ano, budu mile překvapen.

Majo
Majo
2 dní

Nemate pravdu…

SPD chtela do vlady jiz v roce 2017, Okamura pro to delal vsechno, uz meli s ANO i predbeznou dohodu na vlade.

Pak ale zacala cca polovina ANO rebelovat, ze pro vladu s SPD ruku nezvednou, dale napr. hejtman Vondrak chtel rezignovat + se Babis zalekl, co by na vladu s SPD rekli v EU.

Takze si uvedomte, koho vina to byla, ze v roce 2017 nevznikla tato vlada. SPD za to opravdu nemohlo.

Viktor Havel
Viktor Havel
4 dní

SPD za rasistickou a xenofobní označují kulturní marxisté jako Šafr a jeho mediální žumpa Forum24 a papouškují to pouze hlupáci. Není nic v programu, co by zasloužilo tajkové označení.

Jindřich
Jindřich
4 dní

Tak to má být, hodnoťme lidi podle toho jací jsou, ne jak vypadají. Volím SPD !!

jarin
jarin
4 dní

Nálepkují ho ti, co se bojí , že přijdou o vliv a korýtka, to se týká zejména zbytečných neziskovek, co vysávají stát,viz. p . Fiala. Redukci kdysi sliboval i p. Babiš, ale skutek utek. (Podle toho ,kolik jich prý máme a svou činnost často dublují.)

JARDA
JARDA
4 dní

Markéta Pekarová Adamová i Petr Fiala bez šance. Karel Schwarzenberg je přesvědčen, že zná jméno nového premiéra.Ano bude jím Andrej Babiš. dredovanej skončí na smetišti dějin . Vládnout bude ANO a SPD, za podpory KSČM a ČSSD. Pokud se tam dostane i Šlachta, má opozice vymalováno. Asi tak přátelé.

Novák
Novák
4 dní
Reply to  JARDA

Aby to tak bylo tak pro to musíme všichni každý den až do voleb také něco dělat – každý dle svích možnostì ! Základ je aby Ano získalo min.29% Spd 14% !!

JARDA
JARDA
4 dní

Je jasné, že se Okamura a jeho SPD připravuje na společné vládnutí s ANO.
Citové výlevy jdou strnou, a nastupuje pragmatismus. Voliči SPD to ocení , spolu s romskými voliči.

Scandaal66
Scandaal66
4 dní

SPD pod názvem nepřízpůsobiví myslí na lidi s nezájmem pracovat a přisát se na soc.dávky,jedno,jestli je ten člověk bílý,černý nebo modrý… za mne je foto v pohodě a pokud zrovna nejde paní ze sociálky tak slušný předvolební tah Tomia Okamury..

Jaroslav
Jaroslav
4 dní

Negativní pohledy SPD na nepřizpůsobivé vyžírky, radikální či radikalizovatelné muslimy apod. nelze ani náhodou ztotožňovat s rasismem. Nepamatuji se, že by někdy výrok pana Okamury směřoval k jakékoliv rase ochotné akceptovat zákony České republiky i zvyklosti soužití občanů u nás.

13
0
Napište svůj názor do diskuzex
()
x