Vystrčil označil Cichanouskou za prezidentku Běloruska. Trochu tím přestřelil

vystrcil cichanouska
Miloš Vystrčil v Praze se Svjatlanou Cichanouskou
Foto: Twitter Miloše Vystrčila
Autor: Petr Karásek7. 6. 2021

Svjatlana Cichanouská přijela na pozvání předsedy Senátu Miloše Vystrčila v neděli do Prahy. Vůdkyně běloruské opozice se má později také setkat s premiérem Andrejem Babišem, prezidentem Milošem Zemanem či ministrem zahraničí Jakubem Kulhánkem.

reklama

Při pondělní návštěvě horní komory Parlamentu nazval předseda Senátu Svjatlanu Cichanouskou prezidentkou Běloruska. “To, že Senát Parlamentu České republiky pozval jako hlavního představitele Svjatlanu Cichanouskou, si vykládám tak, že Senát a já osobně považujeme za toho, kdo je pro mě osobně prezidentem elect (zvoleným) Běloruska, Svjatlanu Cichanouskou. Vítejte v českém Senátu,” řekl Vystrčil na tiskové konferenci při jejím přijetí v Senátu.

Volby v Bělorusku provázely kontroverze, mnoho zemí je považuje za zfalšované a jejich výsledek odmítla Evropská unie uznat, můžeme si tak myslet o Lukašenkově režimu mnohé, ale veřejné tvrzení, že jeho protivnice je automaticky prezidentkou Běloruska je poněkud zavádějící a jedná se tak ze strany předsedy Senátu o jisté přestřelení.

Cichanouskou respektují jako vůdkyni běloruské opozice v mnoha dalších zemích Evropské unie, ale nikdo až na Miloše Vystrčila si ji nedovolil označit za prezidentku Běloruska.

Není to poprvé, kdy předseda Senátu použil ve své zahraniční politice přehnaný výrok. Při návštěvě Tchaj-wanu například prohlásil, že je Tchaj-wanec.

reklama
Přidejte si instantní zprávy na domovskou stránku Seznam.cz
Diskuze ke článku
Zapnout upozornění
Upozornit na
guest
127 Komentáře
Nejnovější
Nejstarší Nejvíce hlasů
Inline Feedbacks
View all comments
Ladislav T
Ladislav T
2 let

Prezidentka CHichanouská? Tchajwanec pobyl dlouze na slunci. Senát je zbytečný a drahý – ZRUŠIT.

Krispin
Krispin
2 let

Pokud nechcete senát volte SPD, vyhlásí referendum, kde je naprosto jasný vysledek

Stanislav
Stanislav
2 let

Hloupý člověk nemůže říct žádné moudro. Hloupějšího předsedu senátu jsme ještě neměli.

Oldřich
Oldřich
2 let

stačí si ho prohlédnout a je vám jasné ,proč mele tyhle hovadiny……Tchajwanec jeden….

Rybička
Rybička
2 let

Jak ukazuje čas ,asi mnoha lidem dochází,že názory o zbytečnosti a finanční náročnosti senátu,které byly veřejně diskutovány v 90letech minulého století měly svoje opodstatnění.

Miloš
Miloš
2 let

Je to tam jinak. Měla 10 procent hlasů, tak je vítěz. Tam kdo má nejméně vyhrává. To dá rozum. Jeto tam tak nastavené v ústavě.

reklama
127
0
Napište svůj názor do diskuzex
()
x