Slávista Stanciu na hřišti Anglie nepoklekl. Udělal jsem to, abych ukázal solidaritu s Kúdelou, řekl

Magazín
Ze společnosti, celebrity a zajímavosti.
stanciu slavia
Nicolae Stanciu v dresu Slavie Praha
Foto: SK Slavia Praha
Autor: Radek Polívka6. 6. 2021

Nicolae Stanciu je oblíbeným hráčem fanoušků Slavie, a to i přesto, že dříve působil u letenského rivala. Stanciu si fanoušky získal nejen svými výkony v letošní sezóně, ale i svým chováním. Teď si je zřejmě naklonil ještě více, protože se v reprezentaci postavil za svého slávistického spoluhráče Ondřeje Kúdelu.

reklama

UEFA potrestala Ondřeje Kúdelu desetizápasovým trestem na základě tvrzení Glena Kamary z týmu Rangers FC, který tvrdí, že mu obránce Slavie ve vzájemném zápase Evropské ligy rasisticky nadával.

Kúdela přiznal, že Kamaru urážel, ale rasismus odmítl. Kamara následně po zápase Kúdelu fyzicky napadl, za což dostal trest na tři zápasy za klub v evropských pohárech. Kúdelovi se však trest počítá na všechny mezinárodní akce pořádané UEFA, a tak přijde o letošní EURO, na které však Kamara s finským národním týmem jede.

V právě skončené sezóně anglické ligy bylo tradicí, že všechny týmy před zápasem poklekly na znak solidarity s hnutím Black Lives Matter. Stejně tak k tomu přistupuje anglická reprezentace. V zápasech na půdě Britských ostrovů však v poslední době většinou poklekávaly i hostující týmy.

V tomto trendu pokračoval před dnešním přátelským utkáním i výběr Rumunska. Kromě dvou hráčů, kdy jedním z nich byl právě slávista Stanciu, který společně s jedním s rumunských obránců zůstal stát.

“Udělal jsem to, abych ukázal solidaritu s Kúdelou, mým spoluhráčem ze Slavie. Dostal desetizápasový trest bez důkazů. Nevěřím, že pokleknutí je řešení,” uvedla ČTK přepis odpovědi Stanciua pro rumunskou televizi.

reklama
Přidejte si instantní zprávy na domovskou stránku Seznam.cz
Diskuze ke článku
Zapnout upozornění
Upozornit na
guest
4 Komentáře
Nejnovější
Nejstarší Nejvíce hlasů
Inline Feedbacks
View all comments
Josef Mašek
Josef Mašek
2 let

navrhuji aby klekání bylo uzákoněno !!! a nedodržování zákona trestným činem a basta

Josef Mašek
Josef Mašek
3 let

zviditelňování, kecy, blafy a falešné pózy…to hlupákům vždy nebylo cizí

Jarkan
Jarkan
3 let

mě připadá to klečení trapné a možná až nedůstojné…

Zdenek
Zdenek
3 let

U někoho to může být stejně jen falešná póza.To že někdo klečí nemusí být zárukou, že odsuzuje zrovna v tomto případě zmiňovaný rasismus.Vše to je o srdci, jaké kdo má.Kdo má dobré srdce nepotřebuje klečet …

reklama
4
0
Napište svůj názor do diskuzex
()
x