Za znásilňováním Ukrajinek stojí zřejmě ruská propaganda

Komentář
Upozorňujeme čtenáře, že následující text je publicistickým článkem, který obsahuje názor autora.
ukrajinska zena
Ilustrační snímek plačící ukrajinské ženy
Foto: Pixabay
Autor: Simona Dvořáčková13. 4. 2022

Na fotkách novinářů, které Moskva pozvala do dobytého Mariupolu, se objevil i sexuální symbol, který ukazuje postavu v předklonu s hákovým křížem a za ní zezadu stojící druhou postavu. Tohle by mohlo ukazovat na to, že znásilňování Ukrajinek je dílem ruské válečné propagandy.

reklama

Server Seznám Zprávy přinesl článek, který ukazuje fotky z dobytého Mariupolu, které vyfotili Moskvou pozvaní novináři. Mezi několika fotkami se objevila konkrétně i tato fotka.

Na fotce vpravo stojí nějaký druh vojenské techniky, na které je zobrazen symbol, kde je vidět v předklonu postava s hákovým křížem a za ní stojící druhá postava. Jedná se tak o znázorněnou sexuální polohu s jasným podtextem, že porobenou osobou je nacista – lépe řečeno nacistka. Ruská propaganda oficiálně prohlašuje, že záměrem “speciální operace” na Ukrajině je její denacifikace.

Samozřejmě nelze odvozovat, že tyto symboly mají ruští vojáci na více zařízeních. Je to jen jedna fotka. Ale pokud by tomu tak bylo ve větším měřítku, tak by takový symbol vojáka, který je plný adrenalinu, mohl k činu, jako je znásilnění, podprahově přímo nabádat.

Že si ruské vedení pohrává s různými válečnými symboly, ukázalo už u písmena Z, ale že by měli ruští okupanti i vlastní symbol podporující znásilňování, je samo o sobě děsivé. To by vlastně znamenalo, že znásilňování Ukrajinek ze strany ruských vojáků je způsobeno daleko více propagandou, než se čekalo.

Ke znásilňování na dobytých územích docházelo ze strany cizích vojáků v různých válkách, ale šlo spíše o individuální akt jednotlivců či některých jednotek. Zde by mohlo jít o masivní znásilňování na základě propagandy, což je o to hrůznější.

reklama
Přidejte si instantní zprávy na domovskou stránku Seznam.cz
💬 komentářů
Seznam DiskuzeVstoupit do diskuze
👈
Diskuze ke článku
Zapnout upozornění
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments
reklama
0
Napište svůj názor do diskuzex
()
x