Začal festival Prague Pride. Česká pošta se zbarvila do duhy, primátor Hřib vyvěsil duhovou vlajku

duhova vlajka v praze
Primátor Hřib vyvěsil v Praze duhovou vlajku
Foto: Magistrát hl. města Prahy
Autor: Radek Polívka2. 8. 2021

V Praze začal dnes festival LGBTQ komunity zvaný Prague Pride, který bude trvat do 8. srpna. LGBTQ komunitu letos opět podpořil pražský primátor Hřib, který nechal na budově Nové radnice vyvěsit duhovou vlajku. Tématem letošního ročníku Prague Pride je tzv. coming out.

Podporu festivalu vyjadřuje tento rok i Česká pošta, která zavádí během celého srpna tzv. duhové doručování. Státní podnik o tom informoval před několika dny na svém webu a sociálních sítích, jejichž profily se během tohoto měsíce zbarví do duhy. Lidé však tyto aktivistické snahy České pošty kritizují.

Minulý rok se festival, který má za cíl bojovat za práva LGBTQ komunity, neuskutečnil v plném rozsahu kvůli covidovým opatřením. Při posledním plnohodnotném ročníků v roce 2019 vyvěsil Pirátský primátor Hřib duhovou vlajku, stejně tak učinil společně s radní pro kulturu Hankou Třeštíkovou z uskupení Praha sobě i letos na budově Nové radnice.

Vyvěšenou duhovou vlajkou se pochlubil na svém Twitteru i náměstek primátora Petr Hlubuček z hnutí STAN.

Magistrát hlavního města Prahy informoval, že duhové vlajky budou vlát také na dalších místech v Praze. “Praha se otevřeně hlásí k toleranci všech menšin, ať už sexuálních nebo jiných,” píše se na Twitteru magistrátu.

S duhovými vlaječkami poté v Praze vyjedou i některé linky tramvají, o čemž informoval na svém Facebooku Dopravní podnik hlavního města Prahy.

Přidejte si instantní zprávy na domovskou stránku Seznam.cz
💬
Seznam DiskuzeVstoupit do diskuze
Diskuze ke článku
Zapnout upozornění
Upozornit na
guest
15 Komentáře
Nejnovější
Nejstarší Nejvíce hlasů
Inline Feedbacks
View all comments
Abrdy
Abrdy
1 měsíc

humus,hnuj stoka podporované vedením prahy!

Novák
Novák
1 měsíc

Ani to to nestači Pražským voličum aby nevolili ty ……. Piráty ?!!!

edgar cayse
edgar cayse
1 měsíc

To sou starosti vyvesit pruhovanou vklajku a , ze za chvili nebude mii co obcani zrat a kde bydlet a vsechny tyhle vysoulozence kdo voli piratzy a jejim clenem patri zavrit do šaškecu cili blazince ti nemuzou mit mozek dekuji za nezverejeni

standa
standa
1 měsíc

To nám to ti Piráti osladili. Zdražují dopravu a parkování protože město nemá prostředky. Na Duhové a jiné vylomeniny je peněz dost. Dochází k popírání tradičních hodnot a vnucují se nám různé zvrhlosti. Na toto dojela Sodoma a Gomora. Na takové různé nápady nakonec dojede i Evropská demokracie. Z historie víme, že kyvadlo dějin spolehlivě funguje. Vychýlí se do leva následuje stejná nebo větší výchylka vpravo.

Novák
Novák
1 měsíc
Reply to  standa

Když si je více než 21% …….. Pražaku zvolilo tak co mužeme mi ostatní dělat ?!! SNAD PROBOHA LIDÉ V PRAZE JIŽ POZNALI CO JSOU PIRÁTI ZA SVINSKOU PARTAJ A VOLIT JE NEBUDOU !!!

Novák
Novák
1 měsíc
Reply to  standa

Proto je potřeba u voleb NEVOLIT Piráty a dělat vše proto aby se tak zachovalo co nejvíce voliču !!

helena kropová
helena kropová
1 měsíc

nevadí mi homosexuálové vadí mi ale jejich promenádování se s nahým zadkem a jejich nechutné zviditelňování se

Petr
Petr
1 měsíc

Kolik ,že to tu poštu stálo? A ty duhový raději nebudu komentovat.

Jeník
Jeník
1 měsíc

Je komické až trapné, že si magistrát dělá zásluhu za podporu Pride a že se už i ˇCeská pošta hrdě zapojila do takové aktivity. Proboha co organizátoři včetně primátora vlastně sledují: udělat z většinové společnosti rovněž vyznavače kultury homosexuálů a lesbičkek?

Novák
Novák
1 měsíc
Reply to  Jeník

Je čas se tomu rázně postavit a u voleb řici jasné NE stranám ty to věci podporující – Piráti – Stan – Top09 !!!

Josef Mašek
Josef Mašek
1 měsíc

tibetsko ujgurský vlajkonoš satan opět nezklamal

JARDA
JARDA
1 měsíc

Festival Prague Pride? Takový karneval jako v RIU , jen po Česku. Praha a metropole? Jen taková větší vesnice ve středu Evropy. Asi tak.

standa
standa
1 měsíc

Podporu festivalu vyjadřuje tento rok i Česká pošta, která zavádí během celého srpna tzv. duhové doručování. Nevím co to je ale děsím se toho aby se nerozhodli, že do 8. srpna nebudou doručovat. Již v současnosti jsou jejich služby značně omezené, doručování nepravidelné, tu zruší jednu poštovní schránku pak zase další a už to dopadlo tak, že zůstala jediná na budově pošty. Nutně potřebuji v sobotu dopoledne na poštu a ejhle oni zrušili sobotní omezený provoz. Otevřená pošta nejblíže 30 km Praha Jindřišská. Přijdu na poštu provoz u jednoho okénka a fronta 50m venku na chodníku. Tak nevím to jsou ty zlepšené služby? Pošta zlepšila pouze odměňování svých papalášů. Nestydí se za nemravné milionové odměny a statisícové platy svého generálního ředitele ani za to že zaměstnanci dělají za pár šupů za stále horších podmínek. Hlavně že máme duhovou poštu.

lubajs
lubajs
1 měsíc

Hmmm, Praha se otevřeně hlásí k toleranci všech menšin. To není o toleranci, ale že se Pražští papaláši hlásí k nadnárodní agendě LGBT. Prague pride taky sponzoruje Sorosova Open society fund a US ambasáda, takže pražští papaláši tím demostrují i svou loajalitu. Propagace, chrana a pozitivní diskriminace menšin, džender nebo multikulti jsou cizí rozvratné agendy, které mají všechno co je v tradiční společnosti po staletí normální převrátit vzhůru nohama. Tyhle a podobné nesmysly vždy pochází z USA, potažmo západu, který nám je tu i vnucuje skrz své loutky ve vedení našeho státu. A nás tu ještě kolaborantští politici a jejich mediální mainstream drze bulíkují, že všechno zlé prý pochází jen z Ruska. Jinak Česká pošta je státní podnik a generál ztrátového podniku by si nedovolil rozhazovat prachy na pochod hrdosti deviantů, kdyby za ním nestáli politici. Možná mu to dokonce politici přikázali. Bohužel většina politiků je slouhy cizích zájmů a podle toho to taky u nás vypadá.

Josef Mašek
Josef Mašek
1 měsíc
Reply to  lubajs

60% pražských papalášů su Moraváci

15
0
Napište svůj názor do diskuzex
()
x