Začal festival Prague Pride. Česká pošta se zbarvila do duhy, primátor Hřib vyvěsil duhovou vlajku

duhova vlajka v praze
Primátor Hřib vyvěsil v Praze duhovou vlajku
Foto: Magistrát hl. města Prahy
Autor: Radek Polívka2. 8. 2021

V Praze začal dnes festival LGBTQ komunity zvaný Prague Pride, který bude trvat do 8. srpna. LGBTQ komunitu letos opět podpořil pražský primátor Hřib, který nechal na budově Nové radnice vyvěsit duhovou vlajku. Tématem letošního ročníku Prague Pride je tzv. coming out.

reklama

Podporu festivalu vyjadřuje tento rok i Česká pošta, která zavádí během celého srpna tzv. duhové doručování. Státní podnik o tom informoval před několika dny na svém webu a sociálních sítích, jejichž profily se během tohoto měsíce zbarví do duhy. Lidé však tyto aktivistické snahy České pošty kritizují.

Minulý rok se festival, který má za cíl bojovat za práva LGBTQ komunity, neuskutečnil v plném rozsahu kvůli covidovým opatřením. Při posledním plnohodnotném ročníků v roce 2019 vyvěsil Pirátský primátor Hřib duhovou vlajku, stejně tak učinil společně s radní pro kulturu Hankou Třeštíkovou z uskupení Praha sobě i letos na budově Nové radnice.

Vyvěšenou duhovou vlajkou se pochlubil na svém Twitteru i náměstek primátora Petr Hlubuček z hnutí STAN.

Magistrát hlavního města Prahy informoval, že duhové vlajky budou vlát také na dalších místech v Praze. “Praha se otevřeně hlásí k toleranci všech menšin, ať už sexuálních nebo jiných,” píše se na Twitteru magistrátu.

S duhovými vlaječkami poté v Praze vyjedou i některé linky tramvají, o čemž informoval na svém Facebooku Dopravní podnik hlavního města Prahy.

reklama
Přidejte si instantní zprávy na domovskou stránku Seznam.cz
💬 komentářů
Seznam DiskuzeVstoupit do diskuze
👈
Diskuze ke článku
Zapnout upozornění
Upozornit na
guest
14 Komentáře
Nejnovější
Nejstarší Nejvíce hlasů
Inline Feedbacks
View all comments
Abrdy
Abrdy
1 rok

humus,hnuj stoka podporované vedením prahy!

Novák
Novák
1 rok

Ani to to nestači Pražským voličum aby nevolili ty ……. Piráty ?!!!

edgar cayse
edgar cayse
1 rok

To sou starosti vyvesit pruhovanou vklajku a , ze za chvili nebude mii co obcani zrat a kde bydlet a vsechny tyhle vysoulozence kdo voli piratzy a jejim clenem patri zavrit do šaškecu cili blazince ti nemuzou mit mozek dekuji za nezverejeni

standa
standa
1 rok

To nám to ti Piráti osladili. Zdražují dopravu a parkování protože město nemá prostředky. Na Duhové a jiné vylomeniny je peněz dost. Dochází k popírání tradičních hodnot a vnucují se nám různé zvrhlosti. Na toto dojela Sodoma a Gomora. Na takové různé nápady nakonec dojede i Evropská demokracie. Z historie víme, že kyvadlo dějin spolehlivě funguje. Vychýlí se do leva následuje stejná nebo větší výchylka vpravo.

Novák
Novák
1 rok
Reply to  standa

Když si je více než 21% …….. Pražaku zvolilo tak co mužeme mi ostatní dělat ?!! SNAD PROBOHA LIDÉ V PRAZE JIŽ POZNALI CO JSOU PIRÁTI ZA SVINSKOU PARTAJ A VOLIT JE NEBUDOU !!!

Novák
Novák
1 rok
Reply to  standa

Proto je potřeba u voleb NEVOLIT Piráty a dělat vše proto aby se tak zachovalo co nejvíce voliču !!

helena kropová
helena kropová
1 rok

nevadí mi homosexuálové vadí mi ale jejich promenádování se s nahým zadkem a jejich nechutné zviditelňování se

Petr
Petr
1 rok

Kolik ,že to tu poštu stálo? A ty duhový raději nebudu komentovat.

reklama
14
0
Napište svůj názor do diskuzex
()
x