Žádný český George Floyd. Policie ukázala záběry, které předcházely zásahu policistů v Teplicích

zakrok v teplicich
Zdrogovaný mladík před příjezdem policie ničil okolí
Foto: Policie ČR
Autor: Petr Karásek21. 6. 2021

Video ze zákroku policistů v Teplicích, po kterém mladík zemřel v sanitce, vzbudilo na internetu velké ohlasy. Někteří považovali zákrok za podobný jako na George Floyda, kde tamní policista Dereck Chauvin klečel dlouhé minuty zatýkanému na krku a nyní je souzen za vraždu.

Situace je však odlišná, zákrok neměl se smrtí nic společného. “Žádný “český Floyd”. Zákrok proti několikanásobnému recidivistovi, který pod vlivem OPL demoloval auta ve svém okolí a nedbal žádných výzev policistů, proběhl v souladu se zákonem a neměl žádnou souvislost s úmrtím zemřelého. Potvrdila to soudní pitva,” odmítá policie na svém Twitteru veškeré spekulace.

“Po příjezdu hlídky na místo našli policisté v ulici U Hřiště na zemi ležet muže bez trička, který měl zjevná zranění. Jakmile se k němu policisté přiblížili, začal být agresivní, napadl je a způsobil jim škrábance, jednoho kolegu pokousal. Policisté museli proti agresivnímu muži použít donucovací prostředky a přivolali mu sanitku. Muž byl předán do péče záchranářů, v sanitce následně zkolaboval a i přes resuscitaci se nepodařilo obnovit jeho životní funkce,” popisuje zákrok policie na svých stránkách.

Mladík byl těsně před zákrokem viditelně zdrogovaný a agresivní, což potvrzují nově zveřejněné záběry z bezpečnostních kamer. Nadměrné užívání psychotropních látek poté může vést reálně ke smrti. “Lékař konstatoval jako předběžnou příčinu úmrtí předávkování drogami, k objasnění přesné příčiny smrti byla nařízena soudní pitva,” uvádí se dále na stránkách policie.

V Americe vyvolala smrt George Floyda masivní protesty. Za zfetovaného recidivistu, který ničil okolní auta a zemřel pravděpodobně následkem dlouhodobého užívání drog, u nás asi žádný slušný člověk protestovat nebude.

Přidejte si instantní zprávy na domovskou stránku Seznam.cz
💬
Seznam DiskuzeVstoupit do diskuze
Diskuze ke článku
Zapnout upozornění
Upozornit na
guest
9 Komentáře
Nejnovější
Nejstarší Nejvíce hlasů
Inline Feedbacks
View all comments
Martin Vaněk
Martin Vaněk
2 měsíců

Pro PČR palec nahoru…, a úpřímné přání úspěchů k dalším povedeným zásahům, které zbaví tuto společnost odpadu.

Josef Mašek
Josef Mašek
2 měsíců

společnost a to jakákoliv společnost !!!!!!…..by se měla krom jiných nezákonných lumpáren zbavit všemi dostupnými prostředky dle zákona, zejména pouliční kriminality, feťáků, nepřizpůsobivců, násilníků, kapsářů a ostatních šmejdů co obtěžují spoluobčany, jejich děti, vnoučata, ničí jejich majetek a nerespektují zákony státu v němž žijí….

Miloš
Miloš
2 měsíců

Stejně to bylo od těch jeho přátel hezké, že si dopoledne vzali v práci volno a přišli položit svíčky.

Rybička
Rybička
2 měsíců

Kam se dotyčný hrabal na 19krát trestaného Floyda.

Vladimír
Vladimír
2 měsíců

Ano, podobnost s Floydem naprosto jasná v tom, že to byl též bývalý mukl a navíc fetka, jinak nic. Kdyby nebyl naspeedován nějakým teplickým svinstvem (perníček + naškrábaná omítka, aby to mělo váhu), tak by neexnul. Hlavně, že už R….. má hned jasno a bude chtít sochu z bronzu (ale raději z plastu s bronzovým nástřikem, aby neskončila hned na šroťáku).

Lenahusakova
Lenahusakova
2 měsíců

Hrůza co Se děje nepřiměřený postup

Petr
Petr
2 měsíců
Reply to  Lenahusakova

D…. budou stát při něm, ale to video mluví za vše. Feťácká taška přebrala a je klid😃

helena-kr
helena-kr
2 měsíců
Reply to  Lenahusakova

hrůza co se děje…..feťák má víc práva než slušný pracující občan a pokud je ještě opálený tak se stává modlou .policisté jsou pronásledováni za to ,že plní svou povinnost pomáhat a chránit .

Josef Mašek
Josef Mašek
2 měsíců
Reply to  Lenahusakova

…škoda, že auto nebylo ve vlastnictví tvora Lenahusakova

9
0
Napište svůj názor do diskuzex
()
x