Zastupitel Patrik Nacher varuje před vládou Pirátů: V Praze dělají úplný opak toho, co slibovali

patrik nacher ano
Pražský zastupitel a poslanec ANO Patrik Nacher
Foto: Aktron / Creative Commons / CC BY-SA 4.0
Autor: Petr Karásek21. 9. 2021

Pražský zastupitel a zároveň poslanec hnutí ANO Patrik Nacher varuje před vládou Pirátů. Jako negativní příklad nabízí ukázku toho, jak vládnou Piráti v Praze na magistrátu, kde mají i svého Pirátského primátora, kterým je Zdeněk Hřib.

reklama

Patrik Nacher se v úvodu svého videa na Facebooku rozpovídal o tom, jak například Piráti slibovali v Praze transparentnost. “Transparentnost, to je takové jejich zaklínadlo. Budeme streamovat jednání rady města na Staroměstském náměstí a výsledek? Historicky první tajná volba,” říká k tajnému hlasování o metru D během současného vedení města a uvádí, že za úřadování Pirátů došlo také k historicky prvnímu falšování a upravování zápisu z rady.

Dále naráží politik hnutí ANO na sliby, že Piráti zlevní Pražanům život. “Jaký je výsledek? Zdražilo se vodné a stočné i přesto, že se snížilo DPH. Dále svoz odpadu, jednorázové jízdenky MHD, nájemné v městských bytech, daň z nemovitosti, dokonce i parkování P+R,” naráží Patrik Nacher na zdražování v hlavním městě.

Patrik Nacher se také věnuje tématu výběrových řízení. “Budeme dělat výběrová řízení na místa ředitelů velkých firem, říkali Piráti. Už konec ‘jánabráchismu’, žádné ‘kamárádšofty’ a výsledek? Ředitelé velkých firem samozřejmě bez výběrových řízení,” tvrdí Nacher a vyjmenovává ve svém videu několik příkladů, které se udály pod vedením Pirátů.

Piráti si podle Nachera také prý vždy stěžovali na počet poradců u bývalé pražské primátorky Krnáčové, která byla zvolena za ANO. “Současný primátor má rekordní počet poradců, kteří se mu věnují pro PR, marketing, Facebook, sociální sítě a podobně. Stojí to Pražany více než půl milionu měsíčně,” říká politik ANO.

Dále prý Piráti nabízeli před komunálními volbami koordinaci a profesionalitu. “Podívejte se na tu dopravu v Praze. Uzavírky, jednosměrky, různé cyklopruhy, úpravy, nekoordinovanost oprav. Vždyť se v Praze teďka nedá jezdit, kde je ta koordinace? Najednou jsou ty kolony v pořádku?” táže se nechápavě Nacher s tím, že by to s nadsázkou mohl být elegantní způsob Pirátů, jak přimět lidi využívat MHD.

Pirátským slibem měla být i hospodárnost a dobré nakládání s penězi daňových poplatníků. “Vezmeme si příklad – Libeňský most. V předchozím volebním období (pozn. za primátorky Krnáčové) se říkalo, že by ta rekonstrukce stála 600 až 800 milionů. Uplynou dva, tři roky a už se bavíme o 2,8 miliardách,” popisuje Nacher navýšení ceny za primátora Hřiba.

reklama
Přidejte si instantní zprávy na domovskou stránku Seznam.cz
💬 komentářů
Seznam DiskuzeVstoupit do diskuze
👈
Diskuze ke článku
Zapnout upozornění
Upozornit na
guest
3 Komentáře
Nejnovější
Nejstarší Nejvíce hlasů
Inline Feedbacks
View all comments
Selinger
Selinger
8 měsíců

Já bych varoval před lidmi jako je Nacher !

Jaroslav
Jaroslav
8 měsíců

Pan Nacher má bohužel pravdu. To, co předvádí pražský satan Hřib se svými melody boys, snad nemá v celé Evropě obdobu. Samozřejmě se mé vyhodnocení netýká jen piráta Hřiba, ale všech jeho melody boys ať už z vlastní strany či jeho koaličních partnerů.

helena kropová
helena kropová
8 měsíců

pirátin nikdy nic dobrého světu nepřinesli ,jen loupeže dezolát a zmatek . co člověk může čekat od fetek

reklama
3
0
Napište svůj názor do diskuzex
()
x