Zpověď policisty ve službě: Proč se odehrávají tak tvrdé zákroky proti lidem bez roušky? A jak se tomu bránit?

policie
Ilustrační snímek
Foto: Pixabay
Autor: Radek Polívka18. 3. 2021

V posledních týdnech Česko rozčarovaly záběry policistů, kteří nevybíravým způsobem zakročili proti lidem, co nemají nasazené roušky na ulici. Zajímavým náhledem na celou situaci však může být pohled z druhé strany, tedy ze strany policistů. Jak to tedy vidí policisté?

Členka policejního sboru Eva Tomková napsala na svém Facebooku zajímavou zpověď. Policistka zde vypráví, že jí celá současná situace velice trápí, protože ona a její kolegové dělají jen to, co mají dělat. Upozorňuje na to, že policisté pouze plní rozkazy, o kterých rozhoduje vláda.

“I my jsme v pasti z nesmyslných nařízení, která se stále mění. Myslím, že většina z policistů je kontroluje cestou nejmenšího odporu, samozřejmě dle situace. To znamená například, na jednu stranu ano, nemáš roušku tam, kde jí máš mít, ale kilometr od tebe nikdo není, takže logicky asi těžko někoho nakazíš. Na druhou stranu, mne kvůli tobě sem někdo poslal, jsou tu v okolí lidé, kteří se dívají, natáčí a čekají, jak to vyřeším,” píše ve svém příspěvku.

Nabízí také poměrně trefný návod, podle kterého můžete snadno hrubému zákroku ze strany policistů předejít. “Takže ty si teď nasadíš tu roušku, aspoň než odejdu, dáš mi občanku nebo mi nahlásíš jméno, protože na jednu stranu potřebuji vědět, s kým mluvím, zda nejsi v pátrání nebo nemáš nějaký jiný pr**** a na druhou potřebuju mít nějaký důkaz, že jsem s tebou fakt něco řešila. Já tě vylustruju, vyřeším tě domluvou a půjdeme si každý svou cestou. V klidu a bez emocí. Jenže tohle už začíná být jen pohádkou,” uvádí policistka.

Celou zpověď si můžete přečíst v následujícím příspěvku.

Přidejte si instantní zprávy na domovskou stránku Seznam.cz
💬
Seznam DiskuzeVstoupit do diskuze
Diskuze ke článku
Zapnout upozornění
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments
0
Napište svůj názor do diskuzex
()
x