Babiš si založil Instagram. Bude z něho influencer?

Magazín
Ze společnosti, celebrity a zajímavosti.
influencer babis
Andrej Babiš
Foto: hnutí ANO
Autor: Simona Dvořáčková17. 5. 2022

Bývalý premiér Andrej Babiš si založil Instagram, který po Facebooku a Twitteru tvoří jakousi svatou trojici sociálních sítí, kterými pokryjete prakticky všechny internetové sociální skupiny. A právě Instagram ještě Babišovi chyběl, to potenciální kandidát na prezidenta nyní napravil.

reklama

Babiš si založil Instagram včera a za 24 hodin nasbíral přes 6 tisíc sledujících. Oproti jeho Twitteru, kde má 488 tisíc a Facebooku s 243 tisíci sledujícími, je to však zatím jen zlomek.

Na Instagramu figuruje už delší dobu například i současný premiér Petr Fiala, který má zde více než 42 tisíc sledujících. Rekordmanem mezi politiky byl na Instagramu Dominik Feri, kterého pořád sleduje obrovský počet 843 tisíc lidí. Po obvinění ze znásilnění se však Feri před rokem stáhl z veřejného života včetně toho instagramového – svůj účet se stovkami tisíc sledujících používá aktuálně pouze soukromě.

Andrej Babiš začal svou pouť na Instagramu podle geolokace touto fotkou z průhonické pumpy a slovy “tak já jedu”.

Od té doby zveřejnil další tři fotky. V jogínské pozici, při vaření vajíček nebo na schodech valtického zámku. Snímky by si tedy nezadaly s instagramovou prezentací svého života u jakéhokoliv běžného influencera. Pohnutky Andreje Babiše jsou však zřejmě jiné, než být pouhým influencerem na sociální síti.

Babiš totiž pravděpodobně využije Instagram jako další kanál komunikace s voliči při své pravděpodobné kandidatuře na prezidenta. I když on influencer je člověk, který ovlivňuje své publikum, což se zase o tolik od politika, který je v kampani, vlastně neliší. Akorát, že politik nechce, abyste koupili nějaký produkt, chce abyste ho volili.

reklama
Přidejte si instantní zprávy na domovskou stránku Seznam.cz
💬 komentářů
Seznam DiskuzeVstoupit do diskuze
👈
Diskuze ke článku
Zapnout upozornění
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments
reklama
0
Napište svůj názor do diskuzex
()
x