Kauzy STAN jsou jako daně a smrt

Glosa
Upozorňujeme čtenáře, že následující text je publicistickým článkem, který obsahuje názor autora.
starostove vit rakusan
Předseda hnutí STAN Vít Rakušan
Foto: STAN
Autor: Petr Karásek12. 5. 2022

Na světě máme dvě jistoty – daně a smrt, postupně se k nim přidávají i pravidelné kauzy STAN. Hnutí Starostů nás svými skandály zásobuje téměř každý měsíc. Co mají Michalik, Farský, Polčák a Hlubuček společného?

reklama

Udělali chybičku, alespoň tedy podle šéfa hnutí. Podle mého názoru je chybou, když politik otevřeně nekomunikuje o svém majetku, a Petru Hlubučkovi jsem to osobně řekl,” cituje server Seznam Zprávy vyjádření Víta Rakušana k aktuální kauze náměstka pražského primátora ohledně jeho podivného nákupu bytů ve Španělsku.

U hnutí STAN chyby jenom kvetou. Jednou je to chybička za pár milionů na provizích při odškodňování obcí za Vrbětice, jindy stovky netransparentních milionů na Kypru. Další se tak trochu pozapomněl vzdát poslaneckého mandátu, když si odjel na půl roku do Ameriky. Nebo nyní, když se dostala na veřejnost chyba s byty ve Španělsku.

Trochu moc chyb na jedno hnutí za ani ne půl roku vládnutí. Co měsíc, to kauza. Největší chybou jsou tak samotní Starostové ve vládě a jejich přehnané ambice, kteří akorát tak kazí pracně vybudované renomé všem ostatním starostům. Hnutí STAN očividně vrcholová politika vůbec nesedí.

Kdyby členové STAN zůstali v mocenské hierarchii dole v obcích u svých starostenských pozic, mohli mít pověstný klid na práci stejně jako se Petr Arenberger mohl v klidu starat o svá políčka a pronajímat vlastní nemovitosti nemocnici, kterou sám řídil, kdyby nelezl do záře reflektorů na post ministra zdravotnictví. Když vylezete až na samotný politický vrchol, na některé věci je prostě až moc vidět. Někteří se ne a ne poučit.

Voličům však kauzy STAN zřejmě nevadí, protože podle posledního měření společnosti Kantar pro Českou televizi by hnutí ve volbách získalo stále 10 procent hlasů. Zda se hnutí podaří své kauzy přečkat však ukážou reálně až podzimní volby do zastupitelstev obcí, které jsou pro Starosty naprosto stěžejní.

reklama
Přidejte si instantní zprávy na domovskou stránku Seznam.cz
💬 komentářů
Seznam DiskuzeVstoupit do diskuze
👈
Diskuze ke článku
Zapnout upozornění
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments
reklama
0
Napište svůj názor do diskuzex
()
x