Babiš ukazuje na videu, jak to chodí ve Sněmovně. “Makám jak vzteklej,” vzkazuje

babis ve snemovne
Babiš natáčí video při jednání Sněmovny
Foto: Facebook Andreje Babiše
Autor: Petr Karásek11. 2. 2023

Andrej Babiš je terčem kritiky kvůli tomu, že jako poslanec nechodí do Sněmovny. Poslanec má podle statistik jednu nejhorších docházek. Babiš nyní na svém facebookovém profilu natočil video ze Sněmovny, na kterém ukazuje, jak to chodí před hlasováním a během hlasování.

reklama

“Konečně jsem pochopil, jak to funguje. Že tam musíte být, když se kliká,” uvedl Babiš ve středu poté, co na tiskové konferenci hnutí ANO oznámil, že zůstává poslancem.

Babišovu docházku kritizuje například šéfka Sněmovny Markéta Pekarová Adamová, která jeho nepřítomnost okomentovala na svém Twitteru ve čtvrtek. “Andrej Babiš včera řekl, že pochopil, jak funguje práce v PS. Prý je to o mačkání tlačítka. No evidentně nepochopil nic. Velká část práce poslance probíhá ve výborech. On jediný není členem žádného a dnes je opět nepřítomen. Pro občany nepracuje a pracovat evidentně nechce,” napsala.

“Mákám jak vzteklej,” začínají úvodní slova videa, ve kterém se poslanec Babiš rozhodl ukázat fungování Sněmovny na videu.

“Takhle to vypadá, když se nekliká. Tady je prázdno,” říká Babiš a ukazuje v záběrech poloprázdný sál. Posléze dojde ke střihu a je vidět zaplněný sál. “Pozor, bude se klikat, všichni přišli do práce,” komentuje Babiš.

“A koukejte na to, máme tady dokonce tři ministry,” čímž poslanec naráží na velmi nízkou účast ministrů na jednání, kdy se z celkového počtu osmnácti ministrů dostavili tři z nich.

reklama
Přidejte si instantní zprávy na domovskou stránku Seznam.cz
💬 komentářů
Seznam DiskuzeVstoupit do diskuze
👈
Diskuze ke článku
Zapnout upozornění
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments
reklama
0
Napište svůj názor do diskuzex
()
x