Budoucí vládní koalice ukázala zoufale málo. Žádný zázračný plán pro boj s covidem se nekoná

Komentář
Názor autora
Upozorňujeme čtenáře, že následující text je publicistickým článkem, který obsahuje názor autora.
fialova vlada
Pětikoalice v čele s Vlastimilem Válkem z TOP 09
Foto: TOP 09
Autor: Petr Karásek25. 11. 2021

Téměř dva roky jsme slýchávali od nastupující vlády, jak se řeší koronavirová krize v Česku špatně. Během včerejší tiskové konference odhalila budoucí Fialova vláda své trumfy pro boj s koronavirem. Je jimi testování, očkování a přemlouvání lidí k vakcinaci. Nic nečekaného, nic zázračného, téměř nic nového.

reklama

Včerejší tisková konference budoucí vlády nám ukázala v plné nahotě, že slova o tom, kolik mají představitelé dosavadní opozice skvělých nápadů a jak by celou krizi zvládali daleko lépe než Babišova vláda, byla značně přestřelená.

Pětikoalice nenabídla nic převratného, žádná zázračná fungující řešení ani zásadní změnu, kterou nabízela ve volbách. Místo toho ukázala určitou bezmoc, což jí nejde vyčítat, protože situace je nesmírně složitá. Co však vyčítat lze, jsou ona silácká slova o tom, že by právě oni dělali všechno mnohem lépe.

Primárním řešením současné situace má být podle budoucího premiéra Petra Fialy a kandidáta na ministra zdravotnictví Vlastimila Válka v podstatě návrat PCR testů, tedy návrat před tzv. bavorský model, jediným řešením krize očkování a dlouhodobějším cílem přemlouvat lidi, kteří se nechtějí očkovat.

Zaznamenáníhodnou novinkou, kterou nastínil profesor Válek, má být poté uznávání protilátek po prodělání nemoci. O to se však snažil v minulosti například i současný premiér v demisi Andrej Babiš, ale odborníci mu to pokaždé rozmluvili.

Budoucí vládní koalice tak v porovnání se svými slovy z minulosti nabídla zoufale málo. Mnozí by totiž čekali, že po dvou letech kritizování všeho a všech přijdou s jasnými, konkrétními a funkčními řešeními. Nestalo se, bohužel.

Je tak docela pravděpodobné, že Fialova vláda bude v boji s koronavirem tápat velmi podobně jako tápala i Babišova vláda. Otázkou je, zda bude mít proti sobě ve Sněmovně i tak nepřátelskou opozici, jakou měla právě končící vláda.

reklama
Přidejte si instantní zprávy na domovskou stránku Seznam.cz
Diskuze ke článku
Zapnout upozornění
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments
reklama
0
Napište svůj názor do diskuzex
()
x