Bývalý ministr a zakladatel STAN připomíná švába. Rezignuje, odejde z funkcí, ale pak se zase vrací

Komentář
Názor autora
Upozorňujeme čtenáře, že následující text je publicistickým článkem, který obsahuje názor autora.
petr gazdik
Bývalý ministr školství Gazdík, který se vrací na místo činu
Foto: Piráti a Starostové
Autor: Radek Polívka18. 10. 2022

Petr Gazdík má jednu úžasnou vlastnost – může rezignovat z kolika funkcí chce, ale vždy po určitém čase zase potichu vyleze a míří zpět – tedy vlastnost, jakou mají šváby, kteří jsou údajně schopní přežít i atomový výbuch a vylézt posléze opět na povrch. Podobnou vlastnost má ve STAN mimochodem i druhý otec zakladatel tohoto hnutí Stanislav Polčák.

reklama

Gazdík v červnu letošního roku rezignoval z postu ministra školství v návaznosti na kauzu Dozimetr, kdy měl jezdit na dovolené s hlavním obviněným a svého času nesvéprávným podnikatelem Michalem Redlem. S nesvéprávným podnikatelem komunikoval Gazdík dokonce i šifrovaným telefonem, přes který si zřejmě nedomlouvali jen další dovolenou.

Ale je to ta neuvěřitelná zarputilost, která Petru Gazdíkovi prostě nedovolí, aby nebyl v centru politického dění. A tak po volbách, kdy voliči v Praze odměnili hnutí STAN za kauzu Dozimetr krásnými skoro 8 procenty hlasů, opět podobně jako švábi po atomovém výbuchu vylézá i Gazdík na světlo světa.

Kromě toho, že si v červnu bývalý dvojnásobný předseda, bývalý 1. místopředseda i bývalý řadový místopředseda hnutí STAN ponechal mandát poslance, tak se podle informací serveru Seznam Zprávy stal poradcem ministra školství Balaše, který jej ve funkci nahradil, a defakto se tak stal nyní jeho pravou rukou. Nejednoho tak asi napadne, že i přes svou červnovou rezignaci bude mít nyní Gazdík na ministerstvu opět velký vliv. A už vydává ze své pozice i mediální prohlášení.

Není to ale jeho první politický návrat, v hnutí STAN byl předsedou v letech 2009 až 2014, poté na dva roky jejich 1. místopředsedou, následně od roku 2016 do 2019 opět předsedou hnutí a po nástupu Rakušana se stáhl na pozici řadového místopředsedy, kde vydržel tři roky až do letošní kauzy Dozimetr. Nutno také dodat, že v dobách nepopulární Nečasovy vlády dělal Gazdík vládnímu poslaneckému klubu TOP 09 a Starostové předsedu a po letech v opozici se vytáhl rovnou na ministra.

Podobně to má v hnutí STAN ale i další šíbr, co měl styky s Redlem, a který v červnu odmítnul rezignovat na dobře placenou funkci europoslance, Stanislav Polčák, který byl po nástupu Gazdíka do čela v letech 2009 až 2011 nejprve řadovým místopředsedou, poté tři roky 1. místopředsedou, a pak dvakrát (v letech 2014–2017 a 2021–2022) opět řadovým místopředsedou, kterému místo ve vedení hnutí neukončil Dozimetr, ale ještě dříve jeho kšeftování s odškodněním za Vrbětice, které vyšlo najevo na jaře tohoto roku.

Nedivil bych se tedy, až chlapcům ještě více otrne, kdyby znovu oba kandidovali i do vedení hnutí STAN. Bylo by to pro ně typické, což plně dokládá jejich minulost.

reklama
Přidejte si instantní zprávy na domovskou stránku Seznam.cz
Diskuze ke článku
Zapnout upozornění
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments
reklama
0
Napište svůj názor do diskuzex
()
x