Zeman: Ten ruský agent nejsem já, řekl při dotazu na zprávu BIS. Šlo pravděpodobně o jeho poslední tiskovku

prezident milos zeman
Prezident Miloš Zeman
Foto: Úřad prezidenta ČR
Autor: Petr Karásek18. 10. 2022

Prezident Miloš Zeman se dnes při návštěvě Ústeckého kraje představil pravděpodobně naposledy na tiskové konferenci před novináři. Tiskovka se nesla ve stylu bilancování jeho prezidentství, ze strany novinářů však padly i dotazy na aktuální témata.

reklama

Jedním z ožehavých témat byl i dotaz na zprávu z BIS, která ve své výroční zprávě popsala případ ruského agenta, který měl být politikem a vynášet informace ruské straně. BIS však neuvedlo, o koho by mělo jít. O zprávě BIS více informovala České televize.

Na dnešní tiskové konferenci byl prezident Zeman na tuto zprávu BIS dotázán, uvedl však, že ji nepřikládá takovou důležitost jako její autoři, ale nevyloučil, že by mohla být pravdivá. “Ten ruský agent ale nejsem já,” řekl s úsměvem na rtech Zeman.

Jakou známku (jako ve škole)
byste dali prezidentu Zemanovi za jeho prezidentství?

Nahrávání ... Nahrávání ...

Debata se točila i kolem lidoveckého kandidáta na ministra Hladíka. Došlo také na bilancování jeho prezidentství, kdy mu byl jedním z novinářů položen dotaz, zda se mu povedlo sjednotit společnosti. Na to Zeman odpověděl, že demokratická společnost je názorově rozdělaná přirozeně a volání po prezidentu sjednotiteli je voláním po totalitě.

Zeman sdělil, že je tohle pravděpodobně jeho poslední tisková konference v roli prezidenta a s přítomnými novináři se rozloučil. “Na shledanou, dost možná i sbohem,” zakončil Zeman celou tiskovku a vlastně i svůj roky složitý vztah s novináři.

reklama
Přidejte si instantní zprávy na domovskou stránku Seznam.cz
💬 komentářů
Seznam DiskuzeVstoupit do diskuze
👈
Diskuze ke článku
Zapnout upozornění
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments
reklama
0
Napište svůj názor do diskuzex
()
x