Bývalý ministr Petříček navrhuje přijmout další afghánské rodiny. Vláda zatím přijala 170 Afghánců

tomas petricek
Bývalý ministr zahraničí Tomáš Petříček z ČSSD
Foto: U.S. Department of State / Creative Commons / volné dílo
Autor: Radek Polívka22. 8. 2021

Bývalý ministr zahraničí Tomáš Petříček navrhuje přijmout další afghánské rodiny, které pomáhaly Evropské unii či NATO. Vláda zatím v rámci evakuace českých pracovníků z Kábulu přepravila spolu s nimi armádními speciály do Česka 170 afghánských pracovníků, kteří spolupracovali s českou armádou a hrozilo jim nebezpečí.

reklama

Podle slov premiéra Andreje Babiš naše pomoc počtem 170 afghánských uprchlíků skončila. Tomáš Petříček, který byl z funkce ministra zahraničí odvolán po prohře ve stranických volbách o post předsedy ČSSD, je však jiného názoru.

Petříček navrhuje přijmout další afghánské rodiny. “Mělo by se řešit, jestli Česká republika nevezme několik afghánských rodin, které spolupracovaly s evropskými institucemi nebo NATO. Bohužel z naší strany je zatím pouze ticho, přestože už se tato témata řešila v minulosti. Česká strana na výzvy zatím nereagovala,” řekl bývalý ministr v rozhovoru pro CNN Prima News.

Podle Petříčka se o většinu postarají Spojené státy a Kanada, ale o část z nich bychom se podle něj měli postarat i my. “Měli bychom jich alespoň několik přijmout. Nepracovaly sice přímo pro českou armádu, ale pro organizace, jejichž členy jsme. Jedná se asi o 400 lidí, kteří mají co dočinění s evropskými institucemi,” pokračuje na CNN Prima News Petříček.

Bývalý ministr zahraničí uvedl, že některé evropské státy už řekly, že si tyto spolupracovníky vezmou, ale z české strany mu podobné prohlášení chybí. “Jedná se o tlumočníky, ale také lidi, kteří pomáhali s rozvojovými projekty, stavěli školy, infrastrukturu,” dodal Petříček, který se rozhodl nekandidovat v letošních volbách.

Souhlasíte s Tomášem Petříčkem?

Nahrávání ... Nahrávání ...

reklama
Přidejte si instantní zprávy na domovskou stránku Seznam.cz
💬 komentářů
Seznam DiskuzeVstoupit do diskuze
👈
Diskuze ke článku
Zapnout upozornění
Upozornit na
guest
26 Komentáře
Nejnovější
Nejstarší Nejvíce hlasů
Inline Feedbacks
View all comments
Scandaal66
Scandaal66
1 rok

Ministerské angažmá Tomáše Petříčka bylo opakovaně hodnoceno vesměs kladně politiky Pirátů, hnutí STAN, ODS, TOP 09 a KDU-ČSL…takže ve vládě působil spíše ve funkci nasazené štěnice opozice…

jarin
jarin
1 rok

A tak jim někdo měl říci, že tu budou 20x za měsíc vstávat ve 4h-cestovat aby nastoupili na 8-12h do práce a pak zpět a to do konce života nebo 70let nejmíň.
A to muži i ženy -to je rovnoprávnost.

Josef Mašek
Josef Mašek
1 rok

nikdo z nich neměl ve volebním programu přijímat a to nejen Ukrajince, ale už vůbec jakékoliv další !!! odstranit okamžitě ve volbách tyto osoby z politiky

Abrdy
Abrdy
1 rok

a Petříčka okamžitě zavřít a s nim ŠWARZENBERKA,pEKÁROVOU,PIRÁTY

Zdeněk
Zdeněk
1 rok

Zajímalo by mě, kolik si jich vezme Petříček k sobě domů. Ten chlap chce škodit státu.

Abrdy
Abrdy
1 rok

díky bohu že CSSD vykopla tohoilisného křiváka uprchlíku se ti zachtělo ukaž národu jak si bereš jediného uprchlíka ba necpi je státu aby lidé zaplatili vaší ubohou politiku v afganistánu co jste tam dělali nestačí že to stálo stovky miliard,lidské životy lumpe.

reklama
26
0
Napište svůj názor do diskuzex
()
x