Bývalý ministr Petříček navrhuje přijmout další afghánské rodiny. Vláda zatím přijala 170 Afghánců

tomas petricek
Bývalý ministr zahraničí Tomáš Petříček z ČSSD
Foto: U.S. Department of State / Creative Commons / volné dílo
Autor: Radek Polívka22. 8. 2021

Bývalý ministr zahraničí Tomáš Petříček navrhuje přijmout další afghánské rodiny, které pomáhaly Evropské unii či NATO. Vláda zatím v rámci evakuace českých pracovníků z Kábulu přepravila spolu s nimi armádními speciály do Česka 170 afghánských pracovníků, kteří spolupracovali s českou armádou a hrozilo jim nebezpečí.

Podle slov premiéra Andreje Babiš naše pomoc počtem 170 afghánských uprchlíků skončila. Tomáš Petříček, který byl z funkce ministra zahraničí odvolán po prohře ve stranických volbách o post předsedy ČSSD, je však jiného názoru.

Petříček navrhuje přijmout další afghánské rodiny. “Mělo by se řešit, jestli Česká republika nevezme několik afghánských rodin, které spolupracovaly s evropskými institucemi nebo NATO. Bohužel z naší strany je zatím pouze ticho, přestože už se tato témata řešila v minulosti. Česká strana na výzvy zatím nereagovala,” řekl bývalý ministr v rozhovoru pro CNN Prima News.

Podle Petříčka se o většinu postarají Spojené státy a Kanada, ale o část z nich bychom se podle něj měli postarat i my. “Měli bychom jich alespoň několik přijmout. Nepracovaly sice přímo pro českou armádu, ale pro organizace, jejichž členy jsme. Jedná se asi o 400 lidí, kteří mají co dočinění s evropskými institucemi,” pokračuje na CNN Prima News Petříček.

Bývalý ministr zahraničí uvedl, že některé evropské státy už řekly, že si tyto spolupracovníky vezmou, ale z české strany mu podobné prohlášení chybí. “Jedná se o tlumočníky, ale také lidi, kteří pomáhali s rozvojovými projekty, stavěli školy, infrastrukturu,” dodal Petříček, který se rozhodl nekandidovat v letošních volbách.

Souhlasíte s Tomášem Petříčkem?

Nahrávání ... Nahrávání ...

Přidejte si instantní zprávy na domovskou stránku Seznam.cz
💬
Seznam DiskuzeVstoupit do diskuze
Diskuze ke článku
Zapnout upozornění
Upozornit na
guest
27 Komentáře
Nejnovější
Nejstarší Nejvíce hlasů
Inline Feedbacks
View all comments
Scandaal66
Scandaal66
17 dní

Ministerské angažmá Tomáše Petříčka bylo opakovaně hodnoceno vesměs kladně politiky Pirátů, hnutí STAN, ODS, TOP 09 a KDU-ČSL…takže ve vládě působil spíše ve funkci nasazené štěnice opozice…

jarin
jarin
23 dní

A tak jim někdo měl říci, že tu budou 20x za měsíc vstávat ve 4h-cestovat aby nastoupili na 8-12h do práce a pak zpět a to do konce života nebo 70let nejmíň.
A to muži i ženy -to je rovnoprávnost.

Josef Mašek
Josef Mašek
24 dní

nikdo z nich neměl ve volebním programu přijímat a to nejen Ukrajince, ale už vůbec jakékoliv další !!! odstranit okamžitě ve volbách tyto osoby z politiky

Abrdy
Abrdy
24 dní

a Petříčka okamžitě zavřít a s nim ŠWARZENBERKA,pEKÁROVOU,PIRÁTY

Zdeněk
Zdeněk
25 dní

Zajímalo by mě, kolik si jich vezme Petříček k sobě domů. Ten chlap chce škodit státu.

Abrdy
Abrdy
25 dní

díky bohu že CSSD vykopla tohoilisného křiváka uprchlíku se ti zachtělo ukaž národu jak si bereš jediného uprchlíka ba necpi je státu aby lidé zaplatili vaší ubohou politiku v afganistánu co jste tam dělali nestačí že to stálo stovky miliard,lidské životy lumpe.

Petr
Petr
25 dní

Aby to nakonec nedopadlo tak ,že těch spolupracovníků bude víc jak samotných vojáků, kteří sloužili na těch misích.
To byl takový vtip…Paní učitelka se ptala dětí ,kdo z jejich rodičů byl za války u partyzánů?
Všechny děti se hlásily jen Pepíček ne, tak se paní učitelka divila a řekla Pepíčkovi, “Tvoji rodiče nebyli u partyzánů”? a on na to smutně odpověděl…” víte oni moc chtěli, ale oni už se do toho lesa nevešli”…
Tím chci říci ,že po válce kde kdo o sobě tvrdil ,že byl partyzán a přitom to nebyla pravda..

jarin
jarin
23 dní
Reply to  Petr

Asi jako 30 let po po revoluci co je tu disidentů.

Karel Mihaly
Karel Mihaly
25 dní

Ještě že ho vyhodili.

Marcel Stanovský
Marcel Stanovský
26 dní

Je mi z vašich komentářů na blití.

ivana
ivana
26 dní

On je všechny ubytuje u sebe doma BUDE JE ŽIVIT …… ZE SVÉHO nehorázného platu

Jarda
Jarda
26 dní

Dostává mě těch pomatených 19 lidí, co v anketě souhlasili s Petříčkem…

Nebo tak hlasovali jen z recese?

ne a ne
ne a ne
27 dní

kolik jich má ten hrdina doma

Josef Mašek
Josef Mašek
27 dní

Ještě větší ….., než jsme doufali
Komedie
Česko,
Česká bláznivá komedie připomínající pohádku o hloupém Honzovi, který všechny zlé přechytračil a získal všechno, co takovým hrdinům přináleží.

Klerika
Klerika
27 dní

Tak pan Petříček si jich vezme asi tak 200…Do svého a bude je živit ze svého. Nikdo tu nechce ani běžence, ani migranty…. Z našich daní je budeme živit, šatit a ubytovavat. Na to, aby se zmátořili, měli casu dost, mohli dávno odejít

Zelená ostružina
Zelená ostružina
27 dní
Reply to  Klerika

To snad nemyslíte vážně, že si každý může přivést migrantů, kolik sám uživí? Soros možná má dost milionů na to, aby pro ně na jižní Moravě postavil městečko velikosti Brna, vám to fakt jako nevadí??

JARDA
JARDA
27 dní

Ten potlouk české zahraniční politiky nasedl na vlnu EU? Nechť si přečte , co o tom říká arabista který konvertoval k islámu pan Pelikán.

jarin
jarin
27 dní

Já bych řekl,že pan P. je politicky mrtvý, nekandiduje. Svým jednáním se snaží poškodit sociální demokraty-potažmo předsedu, protože příjem uprchlíků je u voličů vesměs neprůchodné. Uboze zesměšňoval př. Hamáčka v souboji o vedení ČSSD. Nechápu ,proč chce odvézt ty odborníky ,co se snažili o rozvoj ? Vždyť světové společenství má zájem na rozvoji Afghánistánu, tak kdo to tam bude dělat? Nejsem volič ČSSD.

vladimír vesecký
vladimír vesecký
27 dní

Co bude tenhle topimec (anagram) navrhovat je zcela irelevantní. Ať si tam “spolupracovníci” zůstanou i se svými nepočetnými rodinkami. Měli 20 let na to, aby se někde v bezpečí usadili. Kdyby 99 % těch chudáčků Afghošů chtělo změny, tak by se talibům bránili. Dobře to říká ten bývalý emerický mariňák. Když už by tam byl a potřeboval by se odtud dostat pryč domů, tak by okolo sebe střílel hlava nehlava. Jó, a už se rozbíhá žebravá akce Unicefu na pomoc Afgháncům, další černá díra. Okamžitě zastavit jakoukoliv finanční a humanitární pomoc, nechat je tam prostě vyhnít v tom jejich islámu. XV.století hadr. Proč se ČSSD diví, že balancuje na hraně volitelnosti??! A ještě si přizve 4% Stropnického??! Tahle partaj jde do kopru, je to strana pro l…., netáhla a ……. Jyrka Paroub byl sice taky gauner, ale měl aspoň varlata a tah na branku. Tohle jsou chcíplotiny, ale nazobali si.

Anna
Anna
27 dní

Když si je Petříček vezme do svého domu?Proč ne!!Mám čtrnáctiletou vnučku,nechci aby jednou musela chodit zahalená!!Bojím se o budoucnost Evropy!!

Zelená ostružina
Zelená ostružina
27 dní
Reply to  Anna

Váš nápad, že každý vítač si může dovézt libovolný počet muslimů, pokud je sám uživí, povede právě k tomu, že vaše vnučka bude jednou chodit zahalená. Až se to dozví Írán, rád na projekt přispěje nějakou tou miliardou dolarů.

Anna
Anna
26 dní

Ale on by si to tím pádem každý vítač dobře rozmyslel.A kdyby mu začali v jeho domě rozkazovat a šikanovat,tak by rychle vystřízlivěl.

edgar cayse
edgar cayse
27 dní

FALTOVA si jich prej veme 78415515 kusů domů ona a podoni by meli skoncit pred soudem a min 35 let me jsou vsichni ti vyvazeci dobra a humanity u anusu stejne jako uprchlici ci dnes tlumocnici me to nezajima mě stat jen okradá a nici zivot uz pres 30 let havlobordelu .diky za nezverejeneni.

edgar cayse
edgar cayse
27 dní

Jeste mě nikdo z techto nedokazal odpovedet kolik jich bude mit doma a zda li je bude zivit .jAKYM PRAVEM ROZHODUJE PAR PROAMERICKYCH A PRO EU LOUTEK o me republice – ani jednoho bezence uprchlika a tlumocnika a vsechno posbirat po namestich ubytovnách a poslat do anusu §prvne se postarejte o cesky lidi vy ani uz neni ceskej vyraz na ten ksindl co tu po 89 vladne .

Zdeněk Bulíř
Zdeněk Bulíř
28 dní

Pan Petříček jich přece může přijmout kolik chce. Ale pouze do svého a za své. Jenže takhle to asi nemyslí. Že???? To je jako pozvat si návštěvu a na noc a jídlo ji posílat k sousedům.

Zelená ostružina
Zelená ostružina
27 dní

A když se domluví pár miliardářů, mohou do Česka na své náklady přestěhovat celý Afganistán. Nemějte strach, z našich daní to nebude.

Zdenek
Zdenek
28 dní

Vtipálek …

27
0
Napište svůj názor do diskuzex
()
x