Prudký sestup Pirátů potvrdil i Kantar. Volby by vyhrálo ANO, poprvé se v průzkumu objevil Volný blok

pirati a starostove
Lídři koalice Pirátů a Starostů Ivan Bartoš a Vít Rakušan.
Foto: Piráti a Starostové
Autor: Simona Dvořáčková22. 8. 2021

Sestupnou tendenci koalice Pirátů a Starostů potvrdil i nový průzkum agentury Kantar. Ti by si oproti poslednímu měření pohoršili o 3 procenta. Volby by vyhrálo ANO a poprvé se zde umístil i Volný blok. ČSSD by zůstala mimo Poslaneckou sněmovnu.

reklama

Podle modelu agentury Kantar by první skončilo ANO s 27,5 procenty, následovaly by jej obě koalice Spolu i Piráti se Starosty shodně s 21 procenty, čtvrtou pozici by poté bralo SPD s 10 procenty.

Do Sněmovny by se dostala ještě Přísaha Roberta Šlachty se 6 procenty a také KSČM na nejtěsnější hranici 5 procent. Za branou Sněmovny by naopak zůstala ČSSD s 3,5 procenty.

Poprvé se v nějakém průzkumu seriózní agentury objevil i Volný blok, jehož součástí je poslanec Lubomír Volný. Straně se dostalo v posledních týdnech mediální pozornosti, když kandidaturu oznámila Jana Bobošíková, radní ČT Hana Lipovská či zpěvačka Ilona Csáková. Podle Kantaru dosahuje strana 2 procent stejně jako Trikolóra Svobodní Soukromníci.

Vývoj preferencí Pirátů

Bít na poplach musí Piráti, kterým preference klesají nejvíce ze všech. Ještě v březnu tohoto roku dosáhla koalice Pirátů a Starostů u Kantaru na 34 procent.

V alternativním scénáři agentury Kantar pro jednotlivé strany bez koalic dohání v srpnu preference Pirátů i jejich původně výrazně slabší koaliční partner. Piráti by získali samostatně jen 12 procent, hnutí STAN poté 10,5 procent.

reklama
Přidejte si instantní zprávy na domovskou stránku Seznam.cz
💬 komentářů
Seznam DiskuzeVstoupit do diskuze
👈
Diskuze ke článku
Zapnout upozornění
Upozornit na
guest
14 Komentáře
Nejnovější
Nejstarší Nejvíce hlasů
Inline Feedbacks
View all comments
jarin
jarin
10 měsíců

Když se zastáváte p.Rakušana, proč je voda (původně Vodos Kolín) i v zahraničních rukou a teď taky inkaso za teplo( dříve Měst.tepelné hospodářství) odchází zisky i do Rakouska ?
Já znám kolíňáky, kteří chtěli odpojit centrální vytápění a dát si svůj pl.kotel i do paneláku.Jak byly ceny přemrštěné.
A za tu tvrdou vodu, co ničí spotřebiče, ucpává trubky, je cena přemrštěná.

VLADIMÍR DUŠA
VLADIMÍR DUŠA
10 měsíců

Já věřím opozici a hlavně mladým lidem né skorumpované ano s prolhaným zločineckým vůdcem Fiala+Rakušan+Bartoš jsou sluší lidi a nevěřtě pomlovačné kampani psychopata kterému jde o vše a jeho bláboli v panfletu jako kniha jsou právě neomarxistick a utopistické patlaniny kteřím věří jen nevzdelanci lidi kteří se neumí o sebe postarat a chudáci důchodci kteří si neuvědomují že valorizace dúchodů a navýšení o inflaci je nárokové .Vůdce smečky oveček mají na krku oběti pandemie vysávaní státniho rozpočtu a zembab je se zločineckým spojením hradní kohorty hrozící skáza spochybnují nato eu která peníze kůli AB neuvolní. Kloní se k RF+ČLR. Jediná cesta je vláda demok.morálky a rozumného hospodařen bez problémových lidí jako jsou u vlády a né vláda populistú komunustí spd+ano.

jarin
jarin
11 měsíců

P. Rakušan si neuměl udělat pořádek v Kolíně, utekl na kraj, tam se ani neprojevil a už vidí ministerskou židli. no pan učitel, jako jiní v té straně.
Ti dostanou hlasy jen proto,že není koho volit-protože dát na kandidátku p. Jermanovou? “no to může jedině blb.” Řečeno slovy klasika.

VLADIMÍR DUŠA
VLADIMÍR DUŠA
10 měsíců
Reply to  jarin

Uměl a mluvil jsem s řadou lidí kteří tam žijí a hodnotí jej pozitivně bez skandálú a pro Kolín udělalal dobrou práci.

jarin
jarin
10 měsíců

Zkusil jste si tam vyřídít dědictví více vozidel na dopraváku? Anebo na radnici ověřit podpis hodinu před koncem prac.doby? A to bylo v období, kdy tam p.Rakušan byl!! Pro invalidy absolutně nepřátelští a nekompetentní.
Kdybych to nezažíl osobně,tak to nebudu psát.
Leda, že byl lepší než p.Pekárek, který pokud vím tak šel bručet.Tak takový skandál opravdu neměl.

jarin
jarin
10 měsíců
Reply to  jarin

A nejsem volič Babiše.

Petr
Petr
11 měsíců

ANO má usnadněnou pozici. Opozici jako celek držela uměle na jakési úrovni média, ovšem s blížícími se volbami u nich působí sebereflexe a pocit marnosti. Opozici pomoci nelze. Nic nedělá a žádná strana nemá výrazného lídra, což je paradoxně vyčítáno ANO. Platí pořekadlo, že bez práce nejsou koláče. I opofanaci opozici opouštějí, protože pochopili, že jediný program AntiBabiš je hodně málo.

Mirek
Mirek
11 měsíců

Že by se pirátským marxistům ta jejich pochybná kocábka potápěla? Dobře jim tak. Ve slušné společnosti se vždy piráti věšeli na ráhno a nebo aspoň protáhli pod kýlem. A s těmi dnešními neomarxistickými pirátskými antisemitskými zmetky či obdivovateli Stalina by se mělo udělat to samé.

Láďa
Láďa
11 měsíců

Piráti mysleli, že až do mocenského přístavu doplavou v poklidných stojatých vodách… Nějak se přepočítali.

reklama
14
0
Napište svůj názor do diskuzex
()
x