Bývalý policejní prezident popřel Babišovo tvrzení. Rakušan se mě na Hlubučka neptal, tvrdí Švejdar

ministr vnitra rakusan
Ministr vnitra Vít Rakušan (STAN)
Foto: Úřad vlády ČR
Autor: Radek Polívka20. 6. 2022

Bývalý premiér Andrej Babiš (ANO) během nedělního dne prohlásil do médií, že se měl předseda hnutí STAN Rakušan dotazovat bývalého policejního prezidenta Jana Švejdara, jestli NCOZ, která rozjela zatýkání kolem Petra Hlubučka (dříve STAN), vyšetřuje někoho ze STAN. Bývalý policejní prezident ale tuto konstrukci odmítl.

reklama

Ministr vnitra Vít Rakušan ještě v neděli označil slova ze strany Babiše za nepravdivá s tím, že se na kauzy STAN bývalého policejního prezidenta neptal. Zároveň vyzval Jana Švejdara, že pokud je prý chlap, tak jeho verzi potvrdí.

Jan Švejdar slova ministra vnitra potvrdil. “Přesto, že jsem od Vás očekával totéž a přesto, že se mi nelíbí způsob Vaší výzvy, nemám rád, když jsem zatahován do něčeho, co se mě netýká. Takže: NIKDY se mě na pana Hlubučka NIKDO neptal a NIKDY jsem o tom s nikým nemluvil. Tedy ani s Vítem Rakušanem,” napsal na svém Twitteru bývalý policejní prezident.

Zachová se jako chlap i Vít Rakušan? A proč by měl opustit funkci ministra vnitra? Přečtěte si více zde v komentáři našeho redaktora nebo názor komentátora Aktuálně.cz.

reklama
Přidejte si instantní zprávy na domovskou stránku Seznam.cz
💬 komentářů
Seznam DiskuzeVstoupit do diskuze
👈
Diskuze ke článku
Zapnout upozornění
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments
reklama
0
Napište svůj názor do diskuzex
()
x