Česko překonalo 100 000 očkování za den. Babiš to sliboval už v dubnu

andrej babis ockovani
Premiér Andrej Babiš
Foto: Facebook Andreje Babiše
Autor: Petr Karásek28. 5. 2021

Ve středu a ve čtvrtek překonalo Česko poprvé vysněnou metu 100 000 dávek očkování za den. Premiér Andrej Babiš, který pokoření této hranice sliboval již na začátku dubna, nyní lidem za očkování poděkoval.

reklama

Během posledních několika týdnů denní průměr podaných dávek setrvale stoupal, a tak bylo otázkou času, kdy dojde i k překonání 100 000 dávek. Podle statistik ministerstva zdravotnictví bylo ve středu podáno ve všech krajích 100 985 dávek a včera se poté počet dostal na 100 260 dávek.

Andrej Babiš původně sliboval, že by se 100 000 dávek denně mělo očkovat na začátku dubna po Velikonocích. Avšak to se brzy ukázalo jako nereálné, protože tato skutečnost byla ovlivněna sníženou dodávkou vakcín od několika firem.

Premiér Andrej Babiš poděkoval na svém Facebooku všem, kteří se starají o očkování a také těm, co se očkují.

V současnosti dostalo alespoň první dávku vakcíny již 3 667 487 lidí, plně naočkovaných osob je k dnešnímu dni 1 365 921. Zvyšující se počet očkovaných má zřejmě velký podíl na tom, že epidemická situace se v Česku i přes velká rozvolnění stále lepší.

reklama
Přidejte si instantní zprávy na domovskou stránku Seznam.cz
💬 komentářů
Seznam DiskuzeVstoupit do diskuze
👈
Diskuze ke článku
Zapnout upozornění
Upozornit na
guest
3 Komentáře
Nejnovější
Nejstarší Nejvíce hlasů
Inline Feedbacks
View all comments
Petr
Petr
1 rok

Média se mohou přetrhnout, aby podporovali neschopnou opozici. Francouzský laureát Nobelovy ceny si zapomněl vzít pilulku. Pan Josef se jistě očkovat nenechal. Jeho volba.

Josef
Josef
1 rok

****** KOMENTÁŘ OBSAHUJE ODBORNÉ INFORMACE, KTERÉ NELZE OVĚŘIT ******

Francouzský virolog a laureát Nobelovy ceny Luc Montagnier prohlašuje, že očkování způsobuje vznik mutací viru a hromadné očkování pokládá za vážnou a nepřijatelnou chybu. Předpokládané problémy se podle něho potvrzují v každé zemi tím, jak křivka smrti sleduje křivku očkování. To je dobře viditelné na videu z Institute for Health Metrics and Evaluation na Washingtonské univerzitě.

Vladimír
Vladimír
1 rok

Asi kdyby bylo čím očkovat už v dubnu, tak by se ten počet mohl přiblížit. V současné době to jede fakt dobře a do prázdnin budou očkováni všichni, kteří o to projeví zájem. Lidé, kteří mají strach, že jim někdo naočkuje jakýsi čip od Billa Gatese, se stejně očkovat nenechají, ale budou jen blbě remcat a prudit. Hlavně si na vládu a Andyho plivnout, že ??!! Myslíte, že ti komici z opozice by to zvládli lépe??!! Ano, ale jenom hubou.

reklama
3
0
Napište svůj názor do diskuzex
()
x