Fiala se vysmívá Vojtěchovi za diskotéky, kde se nesmí tančit. Podle zákona to však jinak řešit nejde

petr fiala
Předseda ODS Petr Fiala
Foto: Občanská demokratická strana / Creative Commons / CC BY-SA 4.0
Autor: Radek Polívka28. 5. 2021

Nejvyšší správní soud zrušil opatření vlády, které zakazovalo provoz vnitřních částí podniků. Podle pandemického zákona nesmí vláda plošně zakazovat, může pouze částečně omezovat, objasnil soud. Provoz diskoték tedy nelze podle tohoto zákona zakázat, ale jen omezit jejich fungování.

Zakazovat provoz tak může u nás podle současné legislativy pouze nouzový stav. A byl to právě Petr Fiala a ostatní lídři opozice, kteří tlačili na to, aby se zrušil nouzový stav a nahradil se pandemickým zákonem. Nyní se kandidát na premiéra ministru zdravotnictví ironicky vysmívá za opatření, která jsou legálním maximem pandemického zákona.

Otevřít diskotéky, ale zakázat tančit, se samozřejmě jeví na první pohled úsměvně, ale jinak jejich provoz aktuálně omezit podle verdiktu Nejvyššího správního soudu nelze. Diskotéky a kluby jsou v několika zemích striktně omezeny, protože jsou považovány za vysokou hrozbu při šíření epidemie koronaviru.

Další rozvolnění, mezi kterými mohly být i diskotéky, bylo původně plánováno až na 14. června. Na základě verdiktu soudu však vláda musela oproti původnímu plánu rozvolnění zrychlit, vnitřní prostory podniků se tak mohou otevřít už od pondělí 31. května.

Diskotéky, které patří také pod stravovací zařízení, však musí plnit stejná pravidla provozu jako aktuálně platí u hospod a restaurací, kde není povolena živá hudba, tanec a dále zde platí nařízení o rozestupech a ochraně dýchacích cest.

Petr Fiala za své vyjádření schytává většinově pod příspěvkem kritiku, protože to byl on a další opoziční poslanci, kteří se na schvalování pandemického zákona podíleli, a jehož výsledek v praktickém využití nyní sám kritizuje.

Další lidé kritizují předsedu ODS, že naskočil na vlnu populismu.

Někteří provozovatelé diskoték se již vyjádřili, že za současných podmínek se jim otevřít nevyplatí, a tak zřejmě efekt zůstane ve většině případů stejný, jako kdyby byl jejich provoz zcela zakázán.

Přidejte si instantní zprávy na domovskou stránku Seznam.cz
Diskuze ke článku
Zapnout upozornění
Upozornit na
guest
34 Komentáře
Nejnovější
Nejstarší Nejvíce hlasů
Inline Feedbacks
View all comments
Petr
Petr
10 dní

Pane Fialo, jste rozený demagog. Domníváte se, že jako vystudovaný politruk dokážete tímto způsobem někoho ovlivnit? Opak je pravdou. Každé Vaše vystoupení mne utvrzuje, že nejste osoba které bych dal hlas. Topolánek byl hulvát, ale byl to chlap! což se o Vás říci nedá. Jste kňoura a ufňukánek. ODS jenom škodíte. A ten Váš slepenec je poslední hřebíček. Zamyslete se nad sebou.

Petr
Petr
10 dní

Legrační neschopná opozice volby vyhrát nemůže. Pokud by se tak stalo, sežrali by se mezi sebou kdo bude výš. O národ jim nikdy nešlo, což potvrzují více let a nic se na tom nezmění.

Libor
Libor
11 dní

Tak dle mne, pokud zvítězí Piráti+Stan a vezmou spolu pod “stan” i koalici Spolu, tak budeme minimálně půl roku bez vlády, páč to Milda nepodepíše. A pokud snad by se tak i stalo, po roce přijdou lidovci, že takhle si to rozhodně nepředstavovali a deme do voleb. Verze dvě: Pirát+Stan+ANO líp už bylo. A nakonec verze tři a doufám,že nemáme vítěze, ANO sice končí třetí, ale za hradní podpory je A. Babiš jmenován říšským kancléřem.

Zdenek
Zdenek
19 dní

Spíš by měl Fiala plakat,co jim provedl sexuálně zvrhlý kamarád ze spřízněné strany,který jim měl přilákat mladé voliče.Spadla klec i na ODS,to chtěl být premiérem slavný Fiala.Game Over …

Miloslav
Miloslav
16 dní
Reply to  Zdenek

Je známo, že mezi dosaženými tituly a inteligencí není až tak velký vztah. To znamená, že profesorem může být úplný i….

Josef Mašek
Josef Mašek
19 dní

Vlasovec Feri Fiala se je ušlápnutý zakomplexovaný chlapeček, obklopený geniálními osobnostmi

Abrdy
Abrdy
19 dní

Fialo,Pekárová,Feri,Echwarzenberku, kradousku,traktoristo,Richterová vám se smějou lidé už několik let!

Stana
Stana
19 dní

Kdo se směje naposledy ,ten se směje nejlíp!!!!!!!!A teď se můžete smát SPOLU
jestli ještě máte čemu!

Zdenek
Zdenek
19 dní

Fiala je ukázkový příklad neúspěšného politika nešťastníka, který jen hází klacky pod nohy těm úspěšně šťastným …

Petr
Petr
19 dní

Souhlas, kdo nic nedělá, nic nezkazí. Prof. Fiala však ničí opozici již jen svoji existencí.

jarda
jarda
20 dní

jen ho nechte on se po volbach uklidni.

Hugo Křižík
Hugo Křižík
20 dní

Tady se pan profesor a předseda krásně odkopal. Podle soudů musejí být tedy i diskotéky povoleny, ale tím jejich pravomoc končí. Podle pana Fialy veliké vítězství nad vládními opatřeními. Dál pravomoc zatím nemají, pan ministr tedy diskotéky povolí, ale tančit se tam nesmí, ať si tam dělá každý co chce. A to už Fialovi nedošlo, že tohle může podle nich hloupý ministr udělat. A jsou tam,kde byli. A tenhle člověk je velká kapacita ve vysokoškolském vzdělávání a chce být premiérem.

IVANA
IVANA
20 dní

Pan Fiala,si má přečíst článek s panem ministrem Vojtěchem .Kde to jasně specifikuje .Nemůžou díky nařízení soudu nechat vše zavřené ,jedině co mohou díky pandemickému zákonu omezit tanec .Když opozice potřebovala zrušit nouzový stav.

vankr
vankr
20 dní

Odporné slizké individuum rozumuje.

Abrdy
Abrdy
20 dní

Fiala,Feri,Pekárová,traktorista nám zničili volitelnost ODS proboha udělejte něco at máme koho volit!

Miloš
Miloš
20 dní

Fiala Představ si Docente, že to můžou být i poslechové diskotéky. Alo o ty nevíš. Dokážeš je prudit.

Vladimír
Vladimír
20 dní

Vystudovaný lhář

Vladimír upravil komentář před 20 dní
Vladik
Vladik
20 dní

Posmiva se ten ko je sám k smíchu

Martin
Martin
20 dní

Nikde jsem nečetl,že by se pan profesor vyjádřil k Ferigate.

Stanislav
Stanislav
20 dní

Fiala se drží hesla : kdo nic nedělá nic nezkazí

Jan
Jan
20 dní

Fiala bude kecat a nic jemu ani opozice nebude pochuti, ale sami neudělali nic jen keci. Jde jim o koryta o nic jiného. Které vlády přidali lidem tolik peněz jak poslední Vláda ANO. Fialo běžte do voleb sami a neschovávejte se ostatní a uvidíte jek dopadnete a kolik lidí vás bude volit.

Vladimír Smolka
Vladimír Smolka
20 dní

Ještě před týdnem tahal u zvodnu v Brně za jeden provaz z Ferim a pronášel naučené “moudré” řečičky. Když se provalilo, s kým se to dal do party, tak se stáhl do ulity a a zarpuitile mlčí. Z těch jeho SPOLU kamarádů se občas ozve popchvala, jaký je Feri rovný a hrdina když sám od sebe odstoupil (ponechávám bez komentáře d….. knížecí proslovy). A dneska už se zase vysmívá ministrovi.
Zvláštní to tvor. A to by chtělo být premiérem?

Jan
Jan
20 dní

Fiala jen postupuje v tom trendu ODS. Po Klausovi ať si o něm můžeme myslet cokoli, byl vůdce s nějakou vizí, nastoupil Tupohlavek krupan, po něm želé Nečas a teď teoretik Fiala, který pro vudcovstvi znamená stejně jako René Vomáčka pro závěsné létání.

Jaroslav Adamek
Jaroslav Adamek
20 dní

Dobrý den, tady prosím nejde jen o diskotéky, tady jde o segregaci občanů v rámci protipandemickych opatření! Na jedné straně jsou zahrádky polprazdne a hned 2m od nich veselé popíjeji a baví se lidé, kteří už mají vsech těch komických zákazu a nařízení plně zuby, zda se ze jsem v této zamicce nastolili schizofreni společnost, zdravím

Kamil
Kamil
20 dní

Já byl zatím 2x na zahrádce a vždy byla plná do maximálního počtu stolů. Nikoho okolo popíjet jsem neviděl. Nikdo neměl s ničím problém a všichni jsme si vychutnali skvěle natočený pivko a k tomu parádní jídlo.

Kde to tedy žijete? Ve vlastním světě nebo na Marsu?

KarelFenyk
KarelFenyk
20 dní
Reply to  Kamil

Má velmi jednoduché a pomalé myšlení způsobené nějakými osobními problémy. Pomůže Dr. Chocholoušek ?

Hana
Hana
20 dní

To se děje asi v Praze, tam chtějí za pivo a jídlo nekřesťanské peníze, proto normální lidé popíjejí mimo. Holt cizinců ubylo a Češi jim to nenahradí. Přijďte na Moravu, tady lidé sedí na zahrádkách a mimo nikoho neuvidíte.

Rudolf
Rudolf
20 dní

Ubožák všechno všichni dělají špatně. Je mi ho líto. Sám nic nevymyslí ale všechno je špatně. Na Moravě takovým říkáme B…..

lubax
lubax
20 dní
Reply to  Rudolf

Vymyslel,hloupí zákon k ničemu,co si říká pandemický.Celá opozice honem,honem a nejhorší je senát,který nechal toto projít.Na co ten senát tam je,když jsou zákony na nic a nemají žádnou účinost.Senát zrušit,platíme ho na nic.

Franta flinta
Franta flinta
20 dní

Tak si zakřepči doma v obejváku ty dube.

Hana
Hana
20 dní

Pan Fiala by se měl spíš vysmát svému koaličnímu partnerovi, TOP09, za Feriho.

KarelFenyk
KarelFenyk
20 dní
Reply to  Hana

Zazvonili na zvonec a Ferimu je konec. Hahahahahah

pavel
pavel
21 dní

Fiala to je ubožák nic jiného.

VLASTA
VLASTA
20 dní
Reply to  pavel

Ano to s Vámi souhlasím,je to ubožák a ulisnej to by ale byl premier,hnus.

34
0
Napište svůj názor do diskuzex
()
x