Fiala se vysmívá Vojtěchovi za diskotéky, kde se nesmí tančit. Podle zákona to však jinak řešit nejde

petr fiala
Předseda ODS Petr Fiala
Foto: Občanská demokratická strana / Creative Commons / CC BY-SA 4.0
Autor: Radek Polívka28. 5. 2021

Nejvyšší správní soud zrušil opatření vlády, které zakazovalo provoz vnitřních částí podniků. Podle pandemického zákona nesmí vláda plošně zakazovat, může pouze částečně omezovat, objasnil soud. Provoz diskoték tedy nelze podle tohoto zákona zakázat, ale jen omezit jejich fungování.

reklama

Zakazovat provoz tak může u nás podle současné legislativy pouze nouzový stav. A byl to právě Petr Fiala a ostatní lídři opozice, kteří tlačili na to, aby se zrušil nouzový stav a nahradil se pandemickým zákonem. Nyní se kandidát na premiéra ministru zdravotnictví ironicky vysmívá za opatření, která jsou legálním maximem pandemického zákona.

Otevřít diskotéky, ale zakázat tančit, se samozřejmě jeví na první pohled úsměvně, ale jinak jejich provoz aktuálně omezit podle verdiktu Nejvyššího správního soudu nelze. Diskotéky a kluby jsou v několika zemích striktně omezeny, protože jsou považovány za vysokou hrozbu při šíření epidemie koronaviru.

Další rozvolnění, mezi kterými mohly být i diskotéky, bylo původně plánováno až na 14. června. Na základě verdiktu soudu však vláda musela oproti původnímu plánu rozvolnění zrychlit, vnitřní prostory podniků se tak mohou otevřít už od pondělí 31. května.

Diskotéky, které patří také pod stravovací zařízení, však musí plnit stejná pravidla provozu jako aktuálně platí u hospod a restaurací, kde není povolena živá hudba, tanec a dále zde platí nařízení o rozestupech a ochraně dýchacích cest.

Petr Fiala za své vyjádření schytává většinově pod příspěvkem kritiku, protože to byl on a další opoziční poslanci, kteří se na schvalování pandemického zákona podíleli, a jehož výsledek v praktickém využití nyní sám kritizuje.

Další lidé kritizují předsedu ODS, že naskočil na vlnu populismu.

Někteří provozovatelé diskoték se již vyjádřili, že za současných podmínek se jim otevřít nevyplatí, a tak zřejmě efekt zůstane ve většině případů stejný, jako kdyby byl jejich provoz zcela zakázán.

reklama
Přidejte si instantní zprávy na domovskou stránku Seznam.cz
Diskuze ke článku
Zapnout upozornění
Upozornit na
guest
34 Komentáře
Nejnovější
Nejstarší Nejvíce hlasů
Inline Feedbacks
View all comments
Petr
Petr
3 let

Pane Fialo, jste rozený demagog. Domníváte se, že jako vystudovaný politruk dokážete tímto způsobem někoho ovlivnit? Opak je pravdou. Každé Vaše vystoupení mne utvrzuje, že nejste osoba které bych dal hlas. Topolánek byl hulvát, ale byl to chlap! což se o Vás říci nedá. Jste kňoura a ufňukánek. ODS jenom škodíte. A ten Váš slepenec je poslední hřebíček. Zamyslete se nad sebou.

Petr
Petr
3 let

Legrační neschopná opozice volby vyhrát nemůže. Pokud by se tak stalo, sežrali by se mezi sebou kdo bude výš. O národ jim nikdy nešlo, což potvrzují více let a nic se na tom nezmění.

Libor
Libor
3 let

Tak dle mne, pokud zvítězí Piráti+Stan a vezmou spolu pod “stan” i koalici Spolu, tak budeme minimálně půl roku bez vlády, páč to Milda nepodepíše. A pokud snad by se tak i stalo, po roce přijdou lidovci, že takhle si to rozhodně nepředstavovali a deme do voleb. Verze dvě: Pirát+Stan+ANO líp už bylo. A nakonec verze tři a doufám,že nemáme vítěze, ANO sice končí třetí, ale za hradní podpory je A. Babiš jmenován říšským kancléřem.

Zdenek
Zdenek
3 let

Spíš by měl Fiala plakat,co jim provedl sexuálně zvrhlý kamarád ze spřízněné strany,který jim měl přilákat mladé voliče.Spadla klec i na ODS,to chtěl být premiérem slavný Fiala.Game Over …

Miloslav
Miloslav
3 let
Reply to  Zdenek

Je známo, že mezi dosaženými tituly a inteligencí není až tak velký vztah. To znamená, že profesorem může být úplný i….

Josef Mašek
Josef Mašek
3 let

Vlasovec Feri Fiala se je ušlápnutý zakomplexovaný chlapeček, obklopený geniálními osobnostmi

Abrdy
Abrdy
3 let

Fialo,Pekárová,Feri,Echwarzenberku, kradousku,traktoristo,Richterová vám se smějou lidé už několik let!

reklama
34
0
Napište svůj názor do diskuzex
()
x