Trikolóra, Svobodní a Soukromníci se seskupí pod jednou stranou. Pro vstup do sněmovny jim bude stačit 5 %

trikolora svobodni soukromnici
Lídři stran Libor Vondráček, Zuzana Majerová Zahradníková a Petr Bajer
Foto: Trikolóra
Autor: Radek Polívka28. 5. 2021

Naději pravicovým voličům dává oznámení o tom, že trio spolupracujících pravicových stran Trikolóra, Svobodní a Soukromníci bude kandidovat pod jednou volební stranou. Díky tomu jim bude pro vstup do Poslanecké sněmovny stačit získat v podzimních volbách alespoň 5 % hlasů.

Jelikož se původně pravicový hegemon ODS pod vedením Petra Fialy za účelem porážky Andreje Babiše spolčil pro následující volby do koalice Spolu s KDU-ČSL a TOP 09, čímž se strana posunula z pravého politické spektra daleko více do středu, reálná pravice tak prakticky zůstávala pro tyto volby bez svého zastoupení na politické mapě.

Rozhodnutí o spojení Trikolóry, Svobodných a Soukromníků do jedné strany tak dost možná vlije krev do žil všem zoufalým pravicovým voličům, kteří neměli koho volit. Mezeru na politické scéně by mohl zaplnit právě tento nově vzniklý subjekt.

Po novele volebního zákona by jako tříčlenná koalice musely strany získat 11 % hlasů, před úpravou zákona byla hranice dokonce 15 %. Strategie jedné volební strany může slavit úspěch, protože bude stačit pouze 5 % hlasů.

Spojená pravice bude kandidovat pod stranou s názvem Trikolora Svobodní Soukromníci. Chtějí hájit svobodu, respekt k právu, českou korunu, ochranu soukromého majetku a podpořit snižování daní a byrokracie. Strana chce podle vlastního vyjádření nabídnout alternativu k současnému levicovému a protinárodnímu směřování české politiky

Průzkumy tomuto pravicovému subjektu aktuálně přisuzují okolo 3% podpory voličů. Ale například v březnovém průzkumu agentury Data Collect pro Českou televizi by toto uskupení získalo potřebných 5,1 % hlasů.

Přidejte si instantní zprávy na domovskou stránku Seznam.cz
Diskuze ke článku
Zapnout upozornění
Upozornit na
guest
3 Komentáře
Nejnovější
Nejstarší Nejvíce hlasů
Inline Feedbacks
View all comments
Zdenek
Zdenek
19 dní

Budou vymýšlet všelijaké uskupení a koalice jen aby nemuseli pracovat.To je k ničemu …

JARDA
JARDA
21 dní

Další podvod na voličích. Dobrá cesta , jak dostat za volby od státu nějaké ty miliony. Voliči těšte se.

Martin
Martin
10 dní
Reply to  JARDA

meleš kraviny

3
0
Napište svůj názor do diskuzex
()
x