Chtěl stopnout důchody neočkovaným penzistům? Byl to jen vtip, brání se marketingový expert Horák

seniori ockovani
Ilustrační snímek
Foto: Freepik
Autor: Petr Karásek6. 9. 2021

Marketingový expert Jakub Horák schytal na sociálních sítích velkou kritiku za svá slova v pořadu CNN Prima News, kde minulý týden uvedl, že by se neočkovaným mohly stopnout důchody. Byl to však vtip a jeho slova tak byla vytržena z kontextu.

Jakub Horák, který pomohl ve volbách 2017 dostat Piráty do Poslanecké sněmovny, byl kritizovaný za svá slova o tom, že by navrhoval stopnout důchody lidem, dokud se nenaočkují. Teď však upřesnil na Facebooku, že šlo o vtip.

“Byl to vtip v zábavné debatě á la politický kabaret a bylo to vytržené z kontextu. Jsem samozřejmě proti povinnému očkování,” vyjádřil se Horák na Facebooku u kritického příspěvku na profilu Daniela Landy.

Marketingový expert byl hostem pořadu Co Čech, to politik! na CNN Prima News, kde odpovídal na otázku, co by navrhoval udělat s tím, aby se naočkovali zbývající lidé z ohrožených skupin, kterých jsou dosud nižší statisíce. “No, já bych jim stopnul penzi a mohli by si ji vybrat, až projdou očkováním,” řekl s nadsázkou Horák.

V závěru debaty uvedl Horák svá slova na pravou míru. “Každý svého štěstí strůjce, není možné nikomu nic nařizovat,” řekl na závěr. Jeho původní slova si však špatně vyložil například i Ondřej Hejma.

Jakub Horák podcenil současnou bulvarizaci médií, kde mnohdy vyhrává touha o virálnost příspěvku nad kvalitou obsahu. Na druhou stranu je otázkou, zda je vhodné takto vtipkovat v současně napjaté společnosti, která je na téma povinné vakcinace citlivá.

Přidejte si instantní zprávy na domovskou stránku Seznam.cz
💬
Seznam DiskuzeVstoupit do diskuze
Diskuze ke článku
Zapnout upozornění
Upozornit na
guest
14 Komentáře
Nejnovější
Nejstarší Nejvíce hlasů
Inline Feedbacks
View all comments
jarin
jarin
12 dní

Divi se teď někdo tomu, že ČR je tam, kde je. Slušný se do politiky ani nehrnou,ekonomové ještě míň.

mirek
mirek
12 dní

Není tohle vygumované nic, náhodou pirát? Vypadá to tak…

petr
petr
12 dní

trapný vtip, ale myslel ho určitě vážně !!! takových ,,, tu v republice plno a ti právě radí naším ,,politikům,, .

helena-kr
helena-kr
12 dní

piráti říkají zhovadilosti z mladické nerozvážnosti experti žertují …prostě samá svoloč .bůh nás ochraňuj

Novák
Novák
12 dní
Reply to  helena-kr

Ne buh ale my všichni musíme až do dne voleb každo denně bojovat a dělet vše proti těm odporným neomarxistickým feťakum vítačum parazitu – Pirátum a jejich kolaborantu z hnutí Stan !!! Piráti+Stan nesmí získat u voleb více jak 18% hlasu jinak bude s tou to zemí zle nedobře !!!

Dana Štádlerová
Dana Štádlerová
12 dní

Žádné vytržení z kontextu, přesně takto to pan Horák řekl, ten pořad jsem viděla a jeho výrok mi doslova “vyrazil dech”.
Po vlně oprávněné kritiky, která se snesla na jeho hlavu, se snaží mlžit a zlehčovat svůj výrok, což je dost trapné. Kdyby se omluvil a přiznal, že se mu to nepovedlo, bylo by to lepší…

jarin
jarin
12 dní

Trapně to zlehčuje,jako když se Olga Richterová vyjádřila k úmrtí P.Kellnera.Prostě omezení mozečci. A s těmi jsou v partě starostové ,kde se to učiteli jen hemží včetně předsedy Rakušana.Jako by se chlubili, co dokázali vychovat za mládež.

Scandaal66
Scandaal66
12 dní

Tady jasně vidíme,co by se stalo,kdyby se tato neomarxistická parta dostala po volbách nedejbože k veslu…

Jarda
Jarda
13 dní

Chytrý chlapík, ten Horák! Žádný vtip. Meziročně poklesl počet vyplácených důchodů o 39 tis. Tak po 43 letech v procesu budu bez důchodu? Chápu, potřebnější jsou ……. a “tlumočníci”. Těm by ale můj příjem nestačil, milý Horáku!

Jindřiška
Jindřiška
13 dní

Už couve zbabělec, není schopen si za svým slovem stát… je to lidský hadr…

jpcox
jpcox
13 dní

Je to pirátský ……

Rostislav
Rostislav
13 dní

Ty exsperty vyrábi opoziční seznám.

Josef
Josef
13 dní

Další prolhaný expert…

Zdenek
Zdenek
13 dní

Ha,ha,ha, další expert.Není divu, česká kotlina, kde se to hemží jenom expertama na všechno.Co tak pracovat experti? …

14
0
Napište svůj názor do diskuzex
()
x