Piráti s Ivanem Bartošem v čele potkali na ulici Kalouska už v roce 2010. Vznikl z toho zajímavý rozhovor

kalousek pirati
Mladý Ivan Bartoš v roce 2010 vedle politického matadora Kalouska
Foto: Česká pirátská strana
Autor: Simona Dvořáčková5. 9. 2021

Psal se rok 2010 a parta politicky nezkušených Pirátů zastavila před vchodem do Poslanecké sněmovny tehdejšího ministra financí Miroslava Kalouska, kde spolu svedli zajímavý rozhovor, při kterém jim rozdával autogramy. Kdo by z nich jen čekal, že za pár let budou také tímto vchodem chodit sami jako poslanci.

reklama

Na 11 let starých záběrech můžeme vidět kromě Kalouska i mladého Ivana Bartoše zhruba v té době, kdy byl ještě mladicky nerozvážný a odhadoval do 12 let muslimskou Evropu.

Ze známých tváří rozvíjel konverzaci s tehdejším ministrem financí například performer Milan Kozelka, který zemřel v roce 2014, nebo propagátor konopí Dušan Dvořák, na kterého Česká republika vydala v roce 2019 zatykač za opakovanou výrobu konopí.

Na záběrech je poté vidět v pozadí i Pirátský poslanec Ondřej Profant, který se nedávno proslavil výrokem, že Sněmovna je plná bílých páprdů koketujících s fašismem.

Vy jste Pirátská strana?

Kalousek: “Vy račte být co, Pirátská strana?” tázal se nechápavě politik. “Vy jste sice pěkní ******, ale pořád jste sympatičtější než Jirka Paroubek,” vysekl Kalousek tehdy neznámým Pirátům ne úplně chtěnou poklonu. Asi by se hodně divil, kdyby si tehdy uvědomil, že tato strana bude dnes jedním z adeptů na vládnutí s Pirátským kandidátem na premiéra.

Piráti se poté Kalouska zeptali, proč jim nadává, odpověděl, že kvůli tomu, protože si chtějí přisvojit majetek někoho jiného. Ke konci videa došlo i na konopí. “Dal jste si někdy jointa?” ptali se Piráti politického matadora. “Nechci nikoho moralizovat, ale já bych rád umřel už bez této zkušenosti,” odpověděl Kalousek.

Video z tohoto dávného a roztomilého setkání si Česká pirátská strana ponechala na svém oficiálním Youtube kanálu dodnes.

reklama
Přidejte si instantní zprávy na domovskou stránku Seznam.cz
💬 komentářů
Seznam DiskuzeVstoupit do diskuze
👈
Diskuze ke článku
Zapnout upozornění
Upozornit na
guest
16 Komentáře
Nejnovější
Nejstarší Nejvíce hlasů
Inline Feedbacks
View all comments
Martin Ondryáš
Martin Ondryáš
9 měsíců

V tomto má jisto jistě prsty Kalousek!!!!

Novák
Novák
9 měsíců

Jeden větší zm.. než druhý !! Prosím všechny kterým záleží na budoucnosti té to země na tom aby jsme do 10 let nebyli cizinci ve své zemi – Nevolte Piráty+Stan !!! Všichni proti nim musíme nyní každý den bojovat ! Ta to koalice nesmí získat více než 18% hlasu jinak bude s tou to zemí hodně zle !!!

Bob
Bob
9 měsíců

Dva se sešli jeden feťák Bartoš a druhej notoryk

Jeník
Jeník
9 měsíců
Reply to  Bob

Ale když byl Kalousek v 80. letech velmi agilním funkcionářem SSM v Mitasu, Hostivař, tak byl někdy i střízlivý, jak by jinak mohl děla tak pěkné nástěnky

Anna
Anna
9 měsíců
Reply to  Jeník

Dobře jsem se zasmála.Dík za vtipný příspěvek

Antonín
Antonín
10 měsíců

Nevím jak vy?
Ale za prezidenta” bych ho docela i volil .Má všechny předpoklady a také umí rozdávat rány pokud ho ovšem nikdo, nesmí nahněvat. A také si nebere žádné zbytečné servítky. Je to dobrý politik a legenda.
Nikdo není snáz bez viny nemyslíte?

Jiří
Jiří
9 měsíců
Reply to  Antonín

Toho ožralu by jste chtěl za prezidenta?

Lukáš
Lukáš
10 měsíců

Kalousek si aspoň ze sebe umí udělat srandu, jiní politici by už piráty dávno žalovali pro urážku.

Majo
Majo
10 měsíců
Reply to  Lukáš

Na tom videu je ale solidne vozralej ? Pod vlivem si umi ze sebe udelat srandu kde kdo ?

Anna
Anna
10 měsíců
Reply to  Lukáš

Lukáši to je podle tebe sranda.To se musíš v dnešní době stále chechtat.To ti závidím,spíš byl na jejich úrovni.Velebnosti chce se mě blejt.

Milan
Milan
10 měsíců

Chová se jak hovado

Milan upravil komentář před 10 měsíců
Lukáš
Lukáš
10 měsíců
Reply to  Milan

Chovají se takto všichni politici, včetně našeho prezidenta. Kalousek to alespoň nepředstírá, a uvádí to na pravou míru

Anna
Anna
10 měsíců
Reply to  Lukáš

No jo u Havla a hraběte je to roztomilost.Kalousek nemá co tajit.Má propitý mozek.

Jeník
Jeník
9 měsíců
Reply to  Anna

Havel býval občas tak roztomilý, že ho musela ochranka tahat či spíš nosit z Vikárky do postele kníže pán musel pít, aby překonal psychické následky z komunistických perzekucí když jim zabrali zámky

reklama
16
0
Napište svůj názor do diskuzex
()
x