Babiš se pustil do Pirátů, vadí mu touha po většinovém hlasování v EU. Pirátský europoslanec mu zanechal vzkaz

premier babis
Premiér Andrej Babiš
Foto: Facebook Andreje Babiše
Autor: Radek Polívka6. 9. 2021

Premiér Andrej Babiš pokračuje v předvolební kampani vedené proti Pirátské straně. Tentokrát si vzal na paškál jejich touhu po většinovém hlasování v EU, při kterém bychom mohli být v pro nás Středoevropany citlivých otázkách snadno přehlasováni většinou západních zemí.

reklama

Pirátský europoslanec Marcel Kolaja mu však k následujícímu videu na Facebooku napsal, že by většinové hlasování znamenalo více peněz pro Česko. “Většinové hlasování v radě eu = boj proti daňovým rájům = více peněz pro Česko!” napsal k příspěvku premiéra Kolaja.

Kolaja se k většinovému hlasování v EU vyjádřoval pozitivně již na konci června, při návštěvě svého stranického šéfa Ivana Bartoše v Bruselu. “Společně s prezidentem Evropského parlamentu Davidem Sassolim a Ivanem Bartošem jsme se shodli, že je potřeba posílit roli Evropského parlamentu. Pirátská strana dále podporuje také většinový systém hlasování v Radě místo jednomyslnosti například v otázkách zahraničních nebo daňových,” napsal tehdy na svém Twitteru.

Snadnější boj proti daňovým rájům, jak zmiňuje Kolaja, by většinové hlasování možná skutečně přineslo, ale pokud by se vynutilo během hlasování o migračních kvótách, kde jsme byli v roce 2015 ostatními zeměmi přehlasováni, tak bychom tenkrát byli nuceni přerozdělit do Česka migranty podle tehdejšího návrhu EU.

reklama
Přidejte si instantní zprávy na domovskou stránku Seznam.cz
💬 komentářů
Seznam DiskuzeVstoupit do diskuze
👈
Diskuze ke článku
Zapnout upozornění
Upozornit na
guest
15 Komentáře
Nejnovější
Nejstarší Nejvíce hlasů
Inline Feedbacks
View all comments
vladimír vesecký
vladimír vesecký
9 měsíců

Je to stejná veš jako Joura, kterou tam delegoval Andy za ANO. Kdyby neumřel starosta Péťa z Budišova nad Jevišovkou na raka, tak za ty svoje čachry s penězi z EU sedí ta bába s nemožným účesem ještě dnes a nebyla by vysoudila mega za vazbu, která byla opravdu, ale opravdu hóóódně krátká.

Jaroslav
Jaroslav
9 měsíců

Už samo rozšíření většinového hlasování na více témat zakotvené od konce roku 2007 v Lisabonské smlouvě znamená diktaturu větších a mocnějších proti malým zemím. Tehdy byl založen počátek postupného zániku celé EU. To podle mne platí za podmínky, že se diktátorské snahy EU nezmění v koordinátora (nikoliv diktátora) suverénních evropských zemí, ve kterých platí vlastní zákony a nikoliv direktivy nikým nevolené Evropské komise a poslušně papouškované proklatě drahými evropskými poslanci (s doživotní výsluhou).

Jan
Jan
9 měsíců

Většinové hlasování by v podání EU byla jen řada malých Mnichovských diktátů…

Ferda
Ferda
9 měsíců

tady jsou samí kobliháři, třešničky nebo hnědáci

Majo
Majo
9 měsíců
Reply to  Ferda

Je pravda, ze je tu malo vyznavacu muslimske Evropy a bojovniku s Krpalkem.

Novák
Novák
9 měsíců

Piráti jsou neomarxistický ksindl který je tak hloboku v ……. Bruselských Eurohujeru že jim nekoukají již ani paty !!! Prosím všechny slušné občany s mozkem v hlavě každý den bojujme dle svích možností za to aby ti to feťaci vítači migrantu kámoši anarchistu z Antify a Německých svazáku ze strany Grüne Partei nezískali v koalici s hnutím Stan ani 18 % hlasu !! Jsou pro ten to stát a naši budoucnost stejné nebezpečí jako komouši v roce 1948 !!

Karel Vázler
Karel Vázler
9 měsíců

Piráti jsou pro ČR zlem

Novák
Novák
9 měsíců
Reply to  Karel Vázler

Proto prosím dělejme až do den voleb vše pro to aby ti to neomarxisti společně se svími kolaboranty z hnutí Stan nezískali u voleb více než 18% hlasú !!! Káždý podle svích možností a schopností musí teď ty to týdny proti nim bojovat jsou obrovské zlo a nebezpečí pro tu to zem a celou V4 !!!

reklama
15
0
Napište svůj názor do diskuzex
()
x