Debatu o migraci na Primě vyhrál Okamura. Varoval před EU, jejíž politiku vnímá jako migrační hrozbu

spd okamura
Předseda SPD Tomio Okamura
Foto: Facebook Tomia Okamury
Autor: Simona Dvořáčková24. 9. 2021

V předvolební debatě na téma migrace v televizi CNN Prima News vystoupili Tomio Okamura (SPD), Jan Hamáček (ČSSD), Radek Vondráček (ANO) a Zdeněk Ondráček (KSČM). U diváků poté vyhrál Tomio Okamura před Janem Hamáčkem.

Podle hlasování na CNN Prima News získal předseda SPD Tomio Okamura 46,2 % sympatizantů z řad hlasujících, jako druhý se za ním poté umístil ministr vnitra Jan Hamáček se 43,9 % hlasů. Až daleko za nimi skončili předseda Sněmovny Radek Vondráček s pouhými 7,2 % a komunista Zdeněk Ondráček jako poslední s 2,8 % hlasů.

Šéf SPD kritizoval Evropskou unii, podle něj se EU rovná migrace. “EU rovná se migrace. Pokud budeme v EU, bude jich tu hodně,” pronesl Okamura v debatě na CNN Prima News.

Jako pozitivní příklad, kde s migrací není problém, uvedl rodné Japonsko. “Je potřeba změnit azylový systém. Třeba v Japonsku migranti nejsou. Mají systém postavený tak, že žádný ilegál nemůže dostat dávky,” řekl Okamura.

Evropská unie chce podle něj zlegalizovat nelegální migraci, aby mohl proud migrantů pokračovat. “Problém současné migrační politiky Evropské unie je ten, že chtějí zlegalizovat nelegální migraci. Udělat z ní legální, což je nebezpečnější. Je to horší než kvóty, protože tady není žádný limit. Chystá se nový migrační pakt EU, podepisuje se proti tomu celoevropská petice, musíme tomu zabránit,” burcuje předseda SPD.

Okamura také v debatě předpověděl, že se Evropská unie rozpadne a je potřeba se zaměřit na alternativní projekt. Jako jednu z možností uvádí rozšířenou spolupráci států v rámci V4 (kterou tvoří Česko, Slovensko, Polsko a Maďarsko) plus Rakouska.

Přidejte si instantní zprávy na domovskou stránku Seznam.cz
💬 komentářů
Seznam DiskuzeVstoupit do diskuze
👈
Diskuze ke článku
Zapnout upozornění
Upozornit na
guest
11 Komentáře
Nejnovější
Nejstarší Nejvíce hlasů
Inline Feedbacks
View all comments
jarin
jarin
26 dní

Tento týden vystoupil v ČT europoslanec Peksa(pirát) a Zdechovský (lidovec) s kritikou uskupení V4, jací to jsou potížisti a nejlíp ,kdyby se rozpadlo. No , čučel jsem ,co nás to zastupuje? Vůbec nehájí čechy!! Oni mluví ,jak za Německo!!
Co nás opustili angličani, tak si s námi velká trojka bude dělat co chce? Holt přesně-koho chleba jíš-toho píseň zpívej. Doslova zrádci národa, a korunu tomu pak nasadila p. Jourová s totožným názorem,ta to má dokonce jako úkol do V4 rýt.
Jak mě zamrazilo, když při paralyzaci velvyslanectví v Rusku hned přiskočili němci,že to za nás budou vyřizovat oni!!

Novák
Novák
27 dní

K tomu ale potřebuje hlasy nás všech aby Spd dostala minimalně 16.5% a to bude dostatečná síla k prosazování svého programu !! Místo vyhozených hlasu pro Volný blok a další strany co mají pod 3% je potřeba volit Spd !

Novák
Novák
27 dní

Je to tak ! Eu a její migrační politika je 6 let nechutná a vuči Evropě zrádcovská ! Eu zasvinila Evropu parazity kterých se budeme horko těžko zbavovat !!! Je potřeba ve velkém volit výrazně protimigrantské strany a hnutí a začit tvrdě bránit hranice státu Eu a tak též ihned deportovat všechny kteří do Evropy vtrhli od roku 2015 !!!

jpcox
jpcox
28 dní

Naprostý souhlas, jen SPD je volitelná.

Jiri
Jiri
28 dní

V některých probiranych problémech, co se týká EU a NATO s názory Okamury lze plně souhlasit.

Scandaal66
Scandaal66
28 dní

Známý mi poradil napsat do vyhledávače Google nejdříve..happy black woman,potom happy asian woman a nakonec happy white woman a zadat obrázky…je to fakt sranda…

Scandaal66
Scandaal66
28 dní

Důležité je,aby to Okamura,Orbán,Marine Le Pen,Salvini a další dotáhli do konce…

Novák
Novák
27 dní
Reply to  Scandaal66

V tom je potřeba jim pomoci svími hlasy nás všech ! Pokud budeme místo stran které nemají šanci dostat se do Ps volit Spd tak ta to strana muže dosahnout až na 16.5 % a to je již pěkná “palebná” síla k prosazování svého programu ohledně migrantu a dalšich netáhel vyžirek a problémáku !!!

lubajs
lubajs
28 dní

No, NATO se už nám začíná pomalu rozpadat. Jste si nevšiml, jak prská Francie na USA, Británii a Austrálii? Ty tři země se vykašlaly na svoje dlouholeté evropské spojence a vytvořily společnou alianci a ještě s Francií pěkně vysouložily. Macron mluví o podrazu a byrokrati v Bruselu už o vytvoření vlastní evropské armády nezávislé na NATO. Maďaři připustili výstup z EU už před měsícem. Před pár dny o výstupu Polska z EU mluvil jeho premiér Morawiecki na polské televizi TVP. Je to na spadnutí. Ty dvě země už mají plné zuby soustavné šikany ze strany Bruselu a když vystoupí z EU, spustí se dominový efekt rozpadu EU i bez nutnosti referenda.

lubajs upravil komentář před 28 dní
helena kropová
helena kropová
29 dní

okamura má čím dál tím víc pravdu

Novák
Novák
27 dní

Proto je potřeba dát Spd co nejvíce hlasu aby svuj program ohledně migrace a dalšich věcí mohla prosadit !! Je potřeba aby Spd dostala u voleb minimalně 16.5% pak dostanou darebacké strany v čele s Piráty na frak !!

11
0
Napište svůj názor do diskuzex
()
x