Herci se radují, že komunisté už nebudou ve Sněmovně. Sbohem, soudruzi

kscm
Předseda komunistů Vojtěch Filip (uprostřed)
Foto: KSČM
Autor: Petr Karásek24. 9. 2021

Čeští herci natočili předvolební spot, ve kterém se radují, že komunisté už nebudou po volbách v Poslanecké sněmovně. Komunisté podle průzkumů balancují na hranici 5 procent a reálně jim tak hrozí, že poprvé od revoluce nebudou mít v Česku zastoupení v dolní komoře Parlamentu ČR.

reklama

Za klipem stojí spolek Dekomunizace, který si klade za cíl, aby strana KSČM zmizela z české politiky. “Naším cílem je, aby KSČ(M) v letošních říjnových volbách získala maximálně 4,8 % hlasů, a konečně po 100 letech od svého založení zmizela z Parlamentu ČR. Spousta z vás může mít pocit, že jeden hlas nic nezmění, že nemá žádnou váhu. Ale zásluhou vašeho hlasu pro kteroukoliv demokratickou stranu bez zakuklených komunistů a estébáků, se může poprvé v novodobé historii stát, že komunisti již nebudou ovlivňovat naše životy,” stojí na webu spolku.

Spolek vytvořil v rámci své kampaně videoklip, ve kterém hraje mnoho českých herců a osobností. “Už nikdy fronty na banány. Sbohem, soudruzi,” vzkazují.

dekomunizace
Už nikdy fronty na banány, vzkazují herci a spolek
Foto: spolek Dekomunizace

“Už nebudou,” radují se v klipu například Iva Pazderková, Jiří Macháček, Karel Kovář alias Kovy, Patricie Pagáčová, Tomáš Hanák nebo Milan Šteindler. Posledně jmenovaný si nedávno udělal srandu i z tanečníka Andreje Babiše.

Volební místnosti se voličům otevřou v pátek 8. října. Zda není tato radost předčasná, zjistíme poté k večeru 9. října, kdy by měla být sečtena drtivá většina hlasů.

reklama
Přidejte si instantní zprávy na domovskou stránku Seznam.cz
Diskuze ke článku
Zapnout upozornění
Upozornit na
guest
8 Komentáře
Nejnovější
Nejstarší Nejvíce hlasů
Inline Feedbacks
View all comments
jarin
jarin
2 let

Ono herci mluví o pravici ale chtějí levicové výhody. Jak si jinak vysvětlit ,jak fňukali při kovidu jak jsou bez peněz,že nemají a aby stát dal. Ale dávali bez práce jen komunisti.kolikpak jich v 89-90 zahodilo červenou knížku?

Scandaal66
Scandaal66
2 let

No jen aby se ti naši herci nepřepočítali…

Zdenek
Zdenek
2 let

Jaký herci?Komedianti …

Láďa
Láďa
2 let

Nechci být špatným prorokem, ale myslím si, že se do parlamentu dostanou, byť s odřenými zády – podobně jako TOP 09…

Jeník
Jeník
2 let

Trapný atak tzv. herců proti KSČM sotva přispěje k jejich vyřazení do PS, otloukání tisíckrát vyřčené žaloby, že tehdy byly fronty na banány, už nezabírá, navíc to není pravda, v 80. letech už nebyl problém je koupit. S útoky na komunisty a estébáky zní z hereckých úst dost divně – stačí se podívat do seznamu agentů StB, kde se mnozí známí herci a režiséři objevili – nemluvě již o jejich ochotných podpisech anticharty.

jarin
jarin
2 let

..a já myslel,že jako fakt!! Když jsem včera uviděl, že má Praha na 1 místě s. Semelovou, no to byl šok!!. A ono je to jen přání. takové hrané. No uvidíme ,ale jestli se tam dostane, tak se teda pražáci zamyslete.

reklama
8
0
Napište svůj názor do diskuzex
()
x